Skocz do zawartości

Czym się różnią te klocki hamulcowe TRW


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Według katalogu znalazłem że potrzebne mi są klocki GDB1745 ale przypadkiem wśród rzeczy które zachomikowałem mam takie o oznaczeniu GDB1115 patrzyłem na wymiary na rysunku i niby są identyczne.

Więc czym się między sobą różnią ?

Czy jest szansa że będą pasowały zamiennie ?

I jeszcze dodatkowe ogólne pytanie, powiedzmy że samochód jest wyposażony w klocek z czujnikiem zużycia, czy gdy go zastąpimy takim bez czujnika to wtedy kontrolka zużycia cały czas się będzie świeciła czy w ogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tylko z tego jednego powodu są o 100% droższe ?

> Tyle ile mogłem czyli że wymiarami na rysunku są takie same to znalazłem, co więcej mogę znaleźć.

Często dokładnie takie same klocki występuja pod róznymi oznaczeniami i mogą mieć zupełnie rózne ceny, wynika to z zastosowania w róznych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według katalogu znalazłem że potrzebne mi są klocki GDB1745 ale przypadkiem wśród rzeczy które

> zachomikowałem mam takie o oznaczeniu GDB1115 patrzyłem na wymiary na rysunku i niby są

> identyczne.

> Więc czym się między sobą różnią ?

> Czy jest szansa że będą pasowały zamiennie ?

> I jeszcze dodatkowe ogólne pytanie, powiedzmy że samochód jest wyposażony w klocek z czujnikiem

> zużycia, czy gdy go zastąpimy takim bez czujnika to wtedy kontrolka zużycia cały czas się

> będzie świeciła czy w ogóle ?

Do Seicento, Pandy, Punto powinny być gdb1115. Te gdb1745 też pasują, ale są do Fiata 500, dlatego cena wyższa. Ceny części są uzależnione przede wszystkim od ostatniego konsumenta. Do jednego auta tarcza hamulcowa kosztuje np 100zł, a do innego o niemal identycznych wymiarach może kosztować prawie dwa razy tyle. Taka polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdy go zastąpimy takim bez czujnika to wtedy kontrolka zużycia cały czas się

> będzie świeciła czy w ogóle ?

Nie zaswieci sie-w kluczowym momencie nie dotknie przewod masy (co powoduje zaswiecenie kontrolki zuzycia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ze klocki maja takie same wymiary nie oznacza ze mieszanka jest taka sama

A czym się różni mieszanka klocka pasującego do peugeota 406 od mieszanki do klocka do renaulta megane z podobnymi silnikami?

Które bardziejsze są?Droższe czy tańsze? wink.gif Nie dajmy się ponieść głupiźnie, wiemy że wymiar taki sam-brać. Niedawno był temat z łożyskami skf, 3 łożyska, różne ceny bo pasuja do daewoo,audi i opla. Wymiar ten sam. Ot inna numeracja nabita i to wszystko. Sądzisz, że producent robi sobie robotę z badaniami nad mieszanką by zastosować je w podobnych klasowo autach?Dobry żart...Klocek jest robiony, a potem nabijana numeracja i pakowana w odpowiednie opakowania, w zależności od marki, cena różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się różni mieszanka klocka pasującego do peugeota 406 od mieszanki do klocka do renaulta

> megane z podobnymi silnikami?

Moze sie roznic, chociazby jezeli konstruktorzy uwzglednili roznice w masie pojazdow, albo chca by ten drozszy jednak o pol metra auto wczesniej zatrzymal.

> Które bardziejsze są?Droższe czy tańsze? Nie dajmy się ponieść głupiźnie, wiemy że wymiar taki

> sam-brać.

Jezeli pasuja to podzielam Twoje zdanie, ale z ta rozna mieszanka to jednak moze byc cos na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze sie roznic, chociazby jezeli konstruktorzy uwzglednili roznice w masie pojazdow, albo chca by

> ten drozszy jednak o pol metra auto wczesniej zatrzymal.

Masa obu pojazdów będzie +- 10% więc wydaje mi się że różnica żadna, tym bardziej ku temu by wydawać kasę na robienie okładzin o zupełnie innej specyfikacji. Ot czysty marketing, jak z chipsami w marketach, znam handlowca co widział jak z linii zjeżdżają czipsy 1 uznanej marki, a potem sa pakowane w opakowania tejże firmy i opakowania dla jednego z marketów, gdzie są jakieś 25-30% tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ta rozna mieszanka to jednak moze byc cos na rzeczy.

oczywiscie ze tak jest. Do takiej Skody Felicii jedna firma Ferodo produkowala chyba 4 rodzajow klockow.

- oryginaly z logo Skody na pudelku

- FDB610B miekkie - te uwazam byly niezle acz najdrozsze pomijajac "oryginaly"

- FDB610A twarde (wykanczaly tarcze i tak sobie hamowaly)

- TAR610 (nie uzywalem)

nie jestem pewien czy nie bylo jeszcze czegos tanszego, ciagle Ferodo

Pasowaly wszystkie ale dzialaly nieco inaczej. ZTCP TAR i FDB610A byly dedykowane do Favoritki - ale jak klient chcial taniej to mogl takie wziac.

do obecnych moich aut Ferodo robi np. FSLxxx, FDBxxx, FDSxxx i FCPxxx. Roznia sie oprocz ceny wlasnie mieszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiscie ze tak jest. Do takiej Skody Felicii jedna firma Ferodo produkowala chyba 4 rodzajow

> klockow.

> - oryginaly z logo Skody na pudelku

> - FDB610B miekkie - te uwazam byly niezle acz najdrozsze pomijajac "oryginaly"

> - FDB610A twarde (wykanczaly tarcze i tak sobie hamowaly)

> - TAR610 (nie uzywalem)

> nie jestem pewien czy nie bylo jeszcze czegos tanszego, ciagle Ferodo

> Pasowaly wszystkie ale dzialaly nieco inaczej. ZTCP TAR i FDB610A byly dedykowane do Favoritki -

> ale jak klient chcial taniej to mogl takie wziac.

> do obecnych moich aut Ferodo robi np. FSLxxx, FDBxxx, FDSxxx i FCPxxx. Roznia sie oprocz ceny

> wlasnie mieszanka.

Chwila, bo się rozpędziłeś...Mowa o innej numeracji, czyli FDBXXX i FDBYYY a nie o zróżnicowaniu numerowym, bo to deko inny temat nie uważasz?Jedne są do pseudosportowej jazdy i np tarcz nacinanych, a inne do zwykłych, więc wykonanie jednakowe, my natomiast rozważamy o tej samej literowej wlepce tylko innej numerowej, która to kieruje nie do innego produktu 9sportowe,zwykłe) tylko do takiego samego produktu,ale dedykowanego do innej marki i tu mowy o innej mieszance nie ma, różnica ceny wynika tylko i wyłącznie z "dedykowanego zastosowania do konkretnego modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwila, bo się rozpędziłeś...Mowa o innej numeracji, czyli FDBXXX i FDBYYY a nie o zróżnicowaniu

> numerowym, bo to deko inny temat nie uważasz?

moze i masz racje a moze nie. Pokazalem ze 1 firma moze miec rozne mieszanki. Moze byc tez np. tak ze do auta X jest taki sam rozmiarowo klocek jak do auta Y ale ww. auta roznia sie waga wiec ciagle podstawowe klocki maja inna mieszanke. Moze w zestawie klockow X sa inne blaszki mocujace jak w zestawie Y albo nakladki tlumiace w innym ksztalcie.

Walczylem kiedys z takim tematem w Lancerze - klockow TRW (niby dedykowanych do modelu) nie dalo sie zalozyc inaczej by byly lekko krzywo wzgledem tarczy wlasnie przez dziwny ksztalt wykladziny tlumiacej. Przez jej grubosc nie dalo sie tez zalozyc fabrycznych blaszek. Hamulec po tym dzialal, nic sie nie grzalo ale mnie meczyl temat. Po przejechaniu 5 tys km kiedy nadal klocki nie hamowaly cala powierzchnia zdemontowalem je, scialem wykladzine, zamontowalem ori blaszki i okazalo sie 200km pozniej ze jest jak trzeba. Byc moze byl to blad w katalogu i moze istnieja klocki TRW ktore by sie dalo zamontowac bez takich sztuczek?

A moze i jest to zmowa producentow zeby kase wyciagnac, nie mozna tego tez wykluczyc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.