Skocz do zawartości

[hamulce] wlałem DOT4 zamiast DOT3


PrezesAdam

Rekomendowane odpowiedzi

...sytuacja taka, że odebrałem auto (Matiza grinser006.gif) ze świecącą się kontrolką hamulców, stwierdziłem brak, a właściwie bardzo niski stan płynu hamulcowego, pod ręką był tylko DOT4 i taki też wlałem. Na korku od zbiorniczka napis "USE ONLY DOT3".

Jest to w jakis sposób mieszalne, czy stanie się coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...sytuacja taka, że odebrałem auto (Matiza ) ze świecącą się kontrolką hamulców, stwierdziłem

DOT4 jest wyjątkowe. Nie wolno stosować w układach nieprzystosowanych do niego. Nie wolno mieszać z DOT3 i niższymi.

Zalecałbym szybkie płukanie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie...

Dot 3 i Dot 4 są ze sobą mieszalne. jedyna różnica w płynach to bodajże większa temperatura wrzenia o 10 stopni przy Dot 4.

Aha Dot 4 uszczelek "nie zjada" i gumy nie rozpuszcza. jedynie trzeba uważać na lakier

Opis z K2

1. ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO HAMOWANIA PRZEDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ UKŁADU HAMULCOWEGO UNIWERSALNY DOT 4 Płyn hamulcowy

2. DOT 4 - EFEKT DZIAŁANIA DOT 4 W pełni syntetyczny najwyższej jakości płyn hamulcowy stosowany w układach hamulcowych i sprzęgłowych samochodów bardzo mocno obciążonych.

3. DOT 4 - EFEKT DZIAŁANIA Wysoka stabilność chemiczna oraz doskonałe właściwości reologiczne w niskich i wysokich temperaturach zwiększają bezpieczeństwo hamowania. Spełnia wymagania normy obowiązującej w Polsce PN-C-40005:2002, a także norm amerykańskich FMVSS 116 DOT4, SAEJ 1703 oraz posiada Certyfikat Zgodności ITS Warszawa. ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO HAMOWANIA

4. PRZEDŁUŻA ŻYWOTNOŚĆ UKŁADU HAMULCOWEGO Jest neutralny dla uszczelnień i stopów metali stosowanych w układzie hamulcowym oraz chroni go przed korozją. DOT 4 - EFEKT DZIAŁANIA UNIWERSALNY Przeznaczony do wymiany we wszystkich typach samochodów gdzie instrukcja obsługi nakazuje stosowanie płynu DOT 4 lub DOT 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...sytuacja taka, że odebrałem auto (Matiza ) ze świecącą się kontrolką hamulców, stwierdziłem

> brak, a właściwie bardzo niski stan płynu hamulcowego, pod ręką był tylko DOT4 i taki też

> wlałem. Na korku od zbiorniczka napis "USE ONLY DOT3".

> Jest to w jakis sposób mieszalne, czy stanie się coś złego?

DOT3, DOT4 oraz DOT5.1 są ze sobą mieszalne. Nie należy natomiast mieszać z innymi płynów R3 oraz DOT5 (chociaż płyny R3 niektórych producentów są mieszalne z DOT3, DOT4 i DOT5.1, ale jak nie wiadomo co to to lepiej nie mieszać). Generalnie w twoim przypadku nic nie powinno się stać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.