Skocz do zawartości

Sprzedaz na swiecie w 2012 - Top 1,000 - Asia dominuje...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> mój mandaryński jest słaby w poniedziałek

grinser006.gifhahaha.gif[....]

Teraz widze, ze ta www nabiera calkkowicie nowego

znaczenia dla mniehahaha.gif[...]

>a ja się dziwię jeszcze że skody w to nie wrzucili

> edit cofam to

> http://www.skoda.com.cn/skoda/s/web/home/index.html

A tam dawno nie patrzylem:D

Ale podzial ciut inny, Superb >>> New Superb,

287092975-clever.jpg

EDIT - I kapelusz tez jestspy.gif[...]wink.gif

post-1538-14352521270889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [....]

> Teraz widze, ze ta www nabiera calkkowicie nowego

> znaczenia dla mnie[...]

zlosnik.gif

> A tam dawno nie patrzylem:D

> Ale podzial ciut inny, Superb

> EDIT - I kapelusz tez jest[...]

ja liczyłem że jakaś felicja po lifcie będzie czy coś a tu pełna kulturka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to kopia na bezczelnego czy legalna kopia?

[...]

Legalna kopiazlosnik.gif, Fiat im linie sprzedal001.gif, kiedys nawet ikonka_photo2.gif wrzucalem jak to przenosilihmm.gif[...]

Ba z Palio im sie lepiej udalo niz oryginalzlosnik.gif

Zotye-Palio-China-1.jpg

zotye-hatch2.jpg

Tu moge sie mylic, ale co sie stalo z linia produkcji Palio z PLniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może pozbywają sie silnika, bo po FL ma byc 2.0 gdi.

Raczej nie,hmm.gif, Kia tracilo strasznie duzo sprzedazy, bo Korea nie nadazala z tluczeniem Sportage. Chyba nawet dwa lata temu bylo 4 miesiace czekania, a klient ci tyle nie bedzie czekal ...001.gif[...]

Jak nasz dollar poszedl w gore, to EU produkty staly sie koszmarnie tanie, sprzedaz w EU padla i nagle okazalo sie, ze nie ma co z produkcja zrobic. hmm.gif. Audi tak zalalo Oz i US001.gif[...], sugerowane ceny detaliczne sobie, a dealer-zy place zapelnili i sprzedwalai 15-20% mniej bez zadnych negocjacji...hmm.gif[...]

Z Kia bylo podobnie, nagle Kia postanowila, ze dosc, i zaczeli sproawdzac wersje Made in Europe. Sa roznice w wyposazeniu, ale silnik stal sie problemem... i teraz sprzedaja wersje sprzed facelifting - Made in Korea, i Series II - Made in Slovakia.

Jak stock sie skonczy Made in Korea, cala Oz produkcja ma isc narazie z SK.

Hyundai tez sie poratowal ix35, dostalismy statek (5k sztuk jesli moje info jest ok) aut Made in Slovakia. Znow to samo... roznia sie detalami...

Tu masz Made in Korea

hyundai-ix35_600-600x400.jpg

Tu masz Made in SLovakia.

hyundai-ix35.jpg

Rozny grill, fog lights ... zderzak.

hmm.gif

w tym z SK masz np chlodzony schowek, w tym z Korea tego nie zobaczysz, nie ma w ogole takiej opcjizlosnik.gif. Tego Made in Slovakia nie kupisz AWD, tego Made in Korea mozesz miec AWD lub 2WD...spineyes.gif[...] i tak dalejhahaha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> S..t, przekonany bylem, ze to w PL klepali[...]

> Ciekawe wiec skad oni ta linie sprzedali. Bylo w ogole Palio klepane gdzies w EU?[confused?

W turcji je mocno klepali. Jeśli oczywiście naciągniemy że turcja to europa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego ci tak latwo nie podadza..., nawet GM nie jest sklonny poddac ile w Opel wtopil[...]

No właśnie, a to punkt wyjścia do dalszej polemiki o "złej głupiej EU i jej polityce i jakie z tego za guano-quality-cars wychodzi". VW jako EU lider włąściwie stara się królować na rodzimym EU rynku + inwazja na Azję , trochę USA, i podjazdówka delikatna AU. Z tego co pamiętam z gazety motor to sprzedaż VW w Chinach to chyba połowa jego obecnej produkcji i duży udział w zyskach. Globalnie VW chyba nie stoi finansowo źle i tutaj pojawia się pole do dyskusji, czy oni tacy głupi? Czy tacy sprytni. A wszystko to na przekór "chciejstwa" i narzekania klientów odnośnie ceny/osiągów/jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie,

Sa dostepne np w "Annual reports" ale to znaczy, ze musze usiasc i orzegrzebac...001.gif- moze pod koniec tygodnia, nie mam teraz czasu...

to punkt wyjścia do dalszej polemiki o "złej głupiej EU i jej polityce i jakie z tego

> za guano-quality-cars wychodzi".

Bieresz to zbyt osobisciezlosnik.gif. Nawet patrzac na macro-economics, to popatrz jaka jest sprzedaz ok powiedzmy 2000-2005 w EU a jaka teraz. Masz spadek sprzedazy, ergo nadprodukcje jak popatrzysz do 8-10 lat wczesniej.

Opel, juz pisalismy, jest mozliwe, ze GM go opchnie jak Saab, spekulacje of course.

PSA- well, czyzby dwa tygodnie temu dostali jakies pare bil euro od rzadu F, zeby. W ogole cadhflow podtrzymac?panic.gif.

Fiat- koncentruje siena Chrysler- wykup akcji, Ameryka Poludniowa- wzrost sprzedazy, produkcji... a w EU, coz tu to czytam, jakies nowe modele oprocz Pandaniewiem.gif i oczywiscie rebadge Chrysler/Dodge?

Dodaj swietne wyniki gospodarcze E,GR,P, I i jakze niskie bezrobocie w EU, jesli dobrze pamietam -11% srednie ...etc etc.

Dodaj kretynskie przepisy dla zielenilizak.gif, i mamy obraz.

Dalej uwazasz, ze to sa warunki do idealnego prowadzenia businessniewiem.gif??

Nie licze marek premium, bo BMW, Merc, Audi jak popatrzysz nie zyja juz z EU, tylko z China, Asia, US.001.gif.

VW jako EU lider włąściwie stara się królować na rodzimym EU

VeeDud, zgoda- ale analogicznie, z EU rynku on nie zyje001.gif...

> rynku + inwazja na Azję , trochę USA, i podjazdówka delikatna AU.

AU sie dla VeeDud nie liczy, za maly rynek, Asia-Pacific jako calosc tak. Nasze specs sa identyczne prawie jak J, Singapore, etc

Z tego co pamiętam z gazety

> motor to sprzedaż VW w Chinach to chyba połowa jego obecnej produkcji i duży udział w zyskach.

dodaj jakies 15-18% w operation revenuelizak.gif..

> Globalnie VW chyba nie stoi finansowo źle i tutaj pojawia się pole do dyskusji, czy oni tacy

> głupi? Czy tacy sprytni.

Oczywiscie, ze nie, ale EU moto to nie tylko VeeDub.hmm.gif. Pewne jest jedno, ze albo doplacicie jako podatnicy,albo jedna,dwiefirmy tej lub nastepnej zimy nie przetrwaja- stawism PSA, Opel. oczywiscie sa komplikacje polityczne... wiec nie musi zdechnac, ale ile pociagnie tez nie wiadomo..001.gif...

A wszystko to na przekór "chciejstwa" i narzekania klientów odnośnie

> ceny/osiągów/jakości.

Jesli myslisz o EU cenach, to porownaj ceny np Golf vs wyposazenie w US, Asia-Pacific. Przeplacacie za auta i to koszmarnie.

Jesli patrzymy co EU oferuje i ile sobie za to zyczy, to dalej podtrzymuje stwierdzenie, ze EU motoryzacja jest guana, i mowie to po wywalenie ponad $50k na BMW x2, ktore warte jest polowe001.gif. Coz...tylko glupcy nie ucza sie na wlasnych bledachzlosnik.gif- i mowie o sobiefly.gif...

Znajde te dane i zobaczymyidea.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W turcji je mocno klepali. Jeśli oczywiście naciągniemy że turcja to europa.

A to zalezy po ktorej stroniezlosnik.gif. Chociaz u mnie Renault sie chwali, ze ma pierwsze auta Made in Europe... Znaczy Made in Turkey, reszta Made in Koreazlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sa dostepne np w "Annual reports" ale to znaczy, ze musze usiasc i orzegrzebac...- moze pod koniec

> tygodnia, nie mam teraz czasu...

Spoko, nie poganiam, sam zalatany jestem piwo.gif

> Bieresz to zbyt osobiscie.

a bo kurka wodna zawziąłem się i pomimo,że wiele spraw w EU mi się nei podoba to dam odpór malkontentom z kraju na AU grinser006.gif

> Nawet patrzac na macro-economics, to popatrz jaka jest sprzedaz ok

> powiedzmy 2000-2005 w EU a jaka teraz. Masz spadek sprzedazy, ergo nadprodukcje jak popatrzysz

> do 8-10 lat wczesniej.

Ależ oczywiście bo jest KRYZYS to NORMALNE w czasie kryzysu. Co w USA nie spadło im jakiś czas temu? Ja NIE mam ppretensji do producentow aut w EU ze nie rozdaja aut za pół darmo i dopłacają do interesu bo europejczycy zmniejszyli konsumpcje.

> Opel, juz pisalismy, jest mozliwe, ze GM go opchnie jak Saab, spekulacje of course.

Opel zdechnie pewnie, jak się kryzys przedłuży to szanse zerowe na odbicie sprzedaży i dotacje GM pomimo interwencji rządaowych pod stołem i po cichu w obronbei rodzimej marki.

> PSA- well, czyzby dwa tygodnie temu dostali jakies pare bil euro od rzadu F, zeby. W ogole cadhflow

> podtrzymac?.

No ci też słabo, zgadza się, w sumie zaskakująco słabo niewiem.gif

> Fiat- koncentruje siena Chrysler- wykup akcji, Ameryka Poludniowa- wzrost sprzedazy, produkcji... a

> w EU, coz tu to czytam, jakies nowe modele oprocz Panda i oczywiscie rebadge Chrysler/Dodge?

Fiat to dla mnie misteria największa smile.gif EU słabo pewnei ale nadrobią rynkiem USA i git. Na razie...

> Dodaj swietne wyniki gospodarcze E,GR,P, I i jakze niskie bezrobocie w EU, jesli dobrze pamietam

> -11% srednie ...etc etc.

> Dodaj kretynskie przepisy dla zieleni, i mamy obraz.

> Dalej uwazasz, ze to sa warunki do idealnego prowadzenia business??

Oczywiście,że nie. Ale nie winie producentów aut za KRYZYS. OZI bez jaj, to nie ich wina spadku nastrojów konsumenckich. Za 5 lat będzie może +30% jak wszyscy ruszą szturmem do salonów po wymianę aut na nowsze w jednym czasie.

Powtórze raz jeszcze VW ratuje się sprzedażą w Chinach bodajże.

Przecież te same mechanizmy wpływu koniunktury gospodarczej na sprzedaż aut z pewnością zaobserwujesz w KAŻDYM kraju świata. Bądź obiektywny.

> Nie licze marek premium, bo BMW, Merc, Audi jak popatrzysz nie zyja juz z EU, tylko z China, Asia,

> US..

Marki premium wolumenu nigdy dużego nie miały i nie będą mieć za to marże jak najbardziej. Akurat tutaj VAG z Audi pewnie ma duże marże jak większość komponentów wspólna ze Passatem czy nawet Skodą. Dzisiaj jest czas Azji i tam są na tamtym rynku i to MA SENS. Oni (VAG) dobrze to rozgrywają.

> VeeDud, zgoda- ale analogicznie, z EU rynku on nie zyje...

Dzisiaj nie, Jeżeli zadomowią się na rynku CHN to co za problem żyć z ich rynku? Ileż procent obrotu Toyota ma z Japonii a ile z reszty świata? W czym problem widzisz ,że producent aut żyje z innego niż rodzimy rynek(który TYMCZASOWO ma dołek).

> Oczywiscie, ze nie, ale EU moto to nie tylko VeeDub.. Pewne jest jedno, ze albo doplacicie jako

> podatnicy,albo jedna,dwiefirmy tej lub nastepnej zimy nie przetrwaja- stawism PSA, Opel.

Zgadza się, tak to wygląda. A w USA nikt nie bankrutował z producentów aut? A saab w EU nie popłynął? I co z tego. Zostaną najsilniejsi. Przestaniesz krytykować Opla i PSA bo ich nie będzie ale za to VW będzie miał łatwiej smile.gif

> oczywiscie sa komplikacje polityczne... wiec nie musi zdechnac, ale ile pociagnie tez nie

> wiadomo.....

No właśnie sam niedawno pisałeś jak to w AU GM czy Ford dyskutowali z Rządem AU aby pozostawić fabrykę u was.... Też macie TEN SAM problem co OPEL & PSA.

> Jesli myslisz o EU cenach, to porownaj ceny np Golf vs wyposazenie w US, Asia-Pacific. Przeplacacie

> za auta i to koszmarnie.

Podatki , niestety frown.gif I powiedz mi co to ma do ceny auta VW "u WAS"? to NASZ , lokalny problem, lokalne podatki akcyzy i inne złodziejstwo.

> Jesli patrzymy co EU oferuje i ile sobie za to zyczy, to dalej podtrzymuje stwierdzenie, ze EU

> motoryzacja jest guana, i mowie to po wywalenie ponad $50k na BMW x2, ktore warte jest polowe.

> Coz...tylko glupcy nie ucza sie na wlasnych bledach- i mowie o sobie...

> Znajde te dane i zobaczymy[...]

Pamiętaj OZI o 1dnym. VW i BMW czy to nie jest raczej nowa fala próba podbicia rynku AU? Czy tutaj nie mamy do czynienia z efektem "wpowadzamy nowość na rynku XYZ więc ceny z początku można z sufitu aby napaleńców na początku złapać a potem się zobaczy i obniży ceny"? Skąd wiesz czy za 1-2 lata produkcja VW/BMW nie popłynie do was z Chin? Cena będzie odpowiednia i niższa niż teraz zlosnik.gif

Zapaem nerwa, przyznaję, bo atakujesz "szaraczków" z Polski którzy chętnie by uciekli od kretynizmów EU ale nie mają wyjścia. Tak samo z producentami aut w EU. Tylko,że na własnym podwórku, za przeproszeniem, macie dokładnie TE SAME probelmy co u nas.

swiety.gifpalacz.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.