Skocz do zawartości

luzne rozwazania - duze rodzinne auto


bulla

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej 7 osób + bagażnik smile.gif (duże rodzinne auto) min 150 KM ok 10 sek do 100 , cena max 80 tyś , najlepiej PB z możliwością lpg , auto wygodne na trasy ale dające się prowadzić bez szorowania lusterkami po asfalcie smile.gif

może być automat ale bezproblemowy auto zamierzam kupic z przebiegiem do 100 kkm i sprzedać przed 200 kkm

najważniejsze by w eksploatacji nie było bardzo kosztowne

fajnie by miało 4x4 i wyższe zawieszenie

spalanie akceptowalne to w trasie (120-150) ok 8-10litrów miasto max ok 12-13 pb gazu może łykać do 15- 16 litrów

rocznik nie chce zejść poniżej 2008 -2007 roku

aktualnie rozglądam się za xc 90 ale trudno ustrzelić coś sensownego , i nie wiem jak to się w eksploatacji ma

podoba mi się freemot ale 3 minusy mały zbiornik gazu i przy wersji 7 osobowej nawet przy 5 fotelach bagażnik nie powala 270751858-jezyk.gif no i ręczny w nodze smile.gif

moim faworytem jest mazda cx-9 tego roczna ale finansowo nie ten pułap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej 7 osób + bagażnik (duże rodzinne auto) min 150 KM ok 10 sek do 100 , cena max 80 tyś ,

> najlepiej PB z możliwością lpg , auto wygodne na trasy ale dające się prowadzić bez szorowania

> lusterkami po asfalcie

> może być automat ale bezproblemowy auto zamierzam kupic z przebiegiem do 100 kkm i sprzedać przed

> 200 kkm

> najważniejsze by w eksploatacji nie było bardzo kosztowne

> fajnie by miało 4x4 i wyższe zawieszenie

> spalanie akceptowalne to w trasie (120-150) ok 8 litrów miasto max ok 12-13 pb gazu może łykać do

> 15- 16 litrów

> aktualnie rozglądam się za xc 90 ale trudno ustrzelić coś sensownego , i nie wiem jak to się w

> eksploatacji ma

> podoba mi się freemot ale 3 minusy mały zbiornik gazu i przy wersji 7 osobowej nawet przy 5

> fotelach bagażnik nie powala no i ręczny w nodze

> moim faworytem jest mazda cx-9 tego roczna ale finansowo nie ten pułap

land cruiser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie by miało 4x4 i wyższe zawieszenie

> spalanie akceptowalne to w trasie (120-150) ok 8 litrów miasto max ok 12-13 pb gazu może łykać do

> 15- 16 litrów

Obawiam się, że nawet przy utrzymywaniu 120 km/h większość aut może palić więcej niż 8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na rodzinny kiosk spalanie

> w trasie (120-150) ok 8 litrów

> to rzeczywiście za dużo, ja przy mniejszych V, mniejszym aucie ma spalanie 7l pb

dorzuciłem zakres do 10 litrów, mazda 6 2.0 spalała tez koło 7 litrów na trasie takiej ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może jakiś S-MAX, byłby młody rocznik przy takim budżecie

> Pozdr

niby tak ale myślałem o troszku większym bagażniku przy 7 miejscach smile.gif nawet jakieś dziwene mnie myśli przechodzą o alhambra , sharan , galaxy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak ale myślałem o troszku większym bagażniku przy 7 miejscach nawet jakieś dziwene mnie

> myśli przechodzą o alhambra , sharan , galaxy

nic nie zastąpi auta w stylu vw transporter, ale benzyna do lpg.. bedzie ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie zastąpi auta w stylu vw transporter, ale benzyna do lpg.. bedzie ciezko

dlatego szukam i szukam i nic nie może mi podpasować na 100 %, freemont prawie dobrze , xc 90 większość usa , cx9 tez dużo usa a podoba mi się tegoroczny model a to ok 150 tyś 270751858-jezyk.gif

głownie zależy mi też na prowadzeniu jak jadę w trase ma być wygodnie , a w mieście bez problemu z parkowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głownie zależy mi też na prowadzeniu jak jadę w trase ma być wygodnie , a w mieście bez problemu z

> parkowaniem

to chyba masz za duże wymagania. 7 osób i jeszcze bagaznik? To tylko duży furgon, ale bez problemow mozesz nie zaparkować, wiec chyba powinienes zweryfikować swoje wymagania...albo do Ery..tfu tmobile zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak ale myślałem o troszku większym bagażniku przy 7 miejscach nawet jakieś dziwene mnie

> myśli przechodzą o alhambra , sharan , galaxy

Mam obecnie 7-osobowy samochód i rozglądam się za jego nowszym nastepcą. I prawdę mówiąc trudno jest znaleźć coś rozsądnego. Z tym że u mnie preferowane są wymiary pozwalające się poruszać sprawnie i parkować w Warszawie (a nie duży bagażnik). Oto moje podsumowanie tematu.

Jeśli chcesz mieć 7 osób i do tego jeszcze "troszku większy bagażnik", to szukaj minivana (nie SUVa) o długości powyżej 5m. Masz wtedy Siennę, Oddysey, Voyagera a z europejskich Multivana lub Vito. Wszystko inne, nawet nowy Sharan, nie będzie spełniało warunku bagażnika. No, chyba że jednak pójdziesz na kompromis i zrezygnujesz z niego - wtedy przy 7. rozłożonych siedzeniach masz mikro bagażnik, małe zydelki w III rzędzie siedzeń lub...... kawał porządnego bagażnika przy obsadzie 5. osobami.

Aha, jak mówimy o w miarę nowych egzemplarzach, to lepiej mieć bliżej 100k do wydania.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Grand Espace IV 2.0T + lpg, całkiem przyjemne wozidło ok.gif,

Kupiłem takiego matuli ale trochę w innym budżecie i roczniku. Za 80 klocków kupisz spokojnie młody egzemplarz.

Co do spalania lpg się nie wypowiem, bo dopiero 3 tygodnie temu instalacja zamontowana była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Suburbana w Polsce nie znajdziesz? Miejsca na tyle że moesz olbrzymi zbiornik na gaz zamontować a nadal będzie bagażnik większy od czegokolwiek + ilość miejsca i komfort dla pasażerów nieporównanie wyższy:

http://otomoto.pl/chevrolet-suburban-2500-lt-4x4-full-opcja-lpg-C20789729.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 11.1 noPb lub 11.6 ON do setki - resztę kasy przepić.

ON plus chip i będzie 10 wink.gif

ale idź pomacaj, ja to oglądałem.. dosłownie cena przedstawia standard. Czujesz się jak w podstawowej wersji Lanosa naście lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przy 7-miu osobach to tam ciasnota jest straszna

Swego czasu przymierzałem się do poprzednika (MCV) - miejscami "+2" bije na łeb zafirę, captivę, że o verso nie wspomne. ok.gif

I - w przeciwieństwie do nich - ma jeszcze coś kole 200ltr bagażnika.

Jeżeli nic w nowym modelu nie popsuli, to na miejscach +2 mogę jechać normalnie dorośli. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.