Skocz do zawartości

Nie lekceważcie ABSu


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Troche naciągane...

bo? obaj zrobili to samo - zobaczyli przeszkode, zlapali klamki i napelnili spodnie... ten z ABS dojechal, a ten bez wyglebil... tzw standard w przypadku wielu motocyklistow (rowniez najprawdopodobniej i mnie :/ )

niestety ja nie mam ABS frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo? obaj zrobili to samo - zobaczyli przeszkode, zlapali klamki i napelnili spodnie... ten z ABS

> dojechal, a ten bez wyglebil... tzw standard w przypadku wielu motocyklistow (rowniez

> najprawdopodobniej i mnie :/ )

> niestety ja nie mam ABS

Zgadza sie

Jak by za sterami tego bez ABS siedział Rossi, to pewnie zatrzymał by sie pare ładnych metrów wcześniej

Ale ja wole mieć, niż nie mieć. Pare razy juz wibrowala klamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak takie sobie

technika hamowania z ABS i bez różni się od siebie

i koleś bez ABS bezmyślnie dusi klamkę do zblokowania koła a nie o to tu chodzi

bardziej miarodajny test byłby wtedy gdyby ten gość starał się wyhamować bez blokowania koła i pokazane było by gdzie by się zatrzymał

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten z lewej oszukuje

> Jakby nie miał czterech kółek, to inaczej by hamował.

na tescie napewno, na drodze najprawdopodobniej zrobilby dokladnie to samo, wdusil do oporu a potem juz lezal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo? obaj zrobili to samo - zobaczyli przeszkode, zlapali klamki i napelnili spodnie... ten z ABS

> dojechal, a ten bez wyglebil... tzw standard w przypadku wielu motocyklistow (rowniez

> najprawdopodobniej i mnie :/ )

> niestety ja nie mam ABS

niby tak, ale czy wiedząc, że nie masz absu po prostu klepiesz w klamki i zamykasz oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak, ale czy wiedząc, że nie masz absu po prostu klepiesz w klamki i zamykasz oczy?

nie, po prostu jak nie masz odruchu odpowiedniego to zaliczysz poslizg i tyle. Jezdzilem autami bez abs i pamietam jak na poczatku trudno bylo poluzowac hamulec jak auto zaczynalo sie slizgac, a co dopiero na motocyklu gdzie jeszcze musisz rownowage utrzymac... oczywiscie to kwestia wprawy wink.gif ale ABS ci to zalatwia od samego poczatku... oczywiscie nalezy rowniez pamietac ze ABS nie nagina praw fizyki, ale mimo wszystko wystarczajaco czesto ratuje dupe zeby mialo sens go miec smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, po prostu jak nie masz odruchu odpowiedniego to zaliczysz poslizg i tyle. Jezdzilem autami bez

> abs i pamietam jak na poczatku trudno bylo poluzowac hamulec jak auto zaczynalo sie slizgac, a

> co dopiero na motocyklu gdzie jeszcze musisz rownowage utrzymac... oczywiscie to kwestia

> wprawy ale ABS ci to zalatwia od samego poczatku... oczywiscie nalezy rowniez pamietac ze ABS

> nie nagina praw fizyki, ale mimo wszystko wystarczajaco czesto ratuje dupe zeby mialo sens go

> miec

ja to wszystko wiem, też bym wolał mieć w bonku abs

nie zmienia to faktu, że ten test jest naginany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast ABSu lepiej kółka se przyczepić.

sie smiej... po wczorajszym 'treningu' przy magnoli wrocilem wieczorem i zastanawialem sie co wpisac w google i ile cos takiego kosztuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja to wszystko wiem, też bym wolał mieć w bonku abs

si

> nie zmienia to faktu, że ten test jest naginany

taaa... koles zachowal sie jak 80% malodoswiadczonych motocyklistow,

widzialem kiedys test gdzie porownywali motocykle ABS i bez ale jezdzili zawodowcy, i praktycznie zawsze ABS przegrywal w pomiarze dlugosci hamowania, czasami minimalnie, ale jednak... ale jak posadzili kolesia z mniejszym doswiadczeniem to na motocyklu z ABS, a szczegolnie na mokrym hamowal zaledwie minimalnie dalej niz zawodowiec z ABS, natomiast jadac bez ABS jechal sporo dalej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwin dlaczego, bo jakos do mnie nie przemawia, a samo stwierdzenie nie jest warte funta klakow.

Bo wielokrotnie hamowałem awaryjnie i nie doprowadziłem nigdy do takiego zachowania motocykla jak na filmie. Tak jak w aucie bez ABS - hamowanie z pedałem w podłodze nie musi/nie jest aż tak skuteczne jak pulsacyjne. ABS ułatwia, zgadzam się, ale w filmie przerysowane hamowanie bez tego systemu. o! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mając ABS-u wciskasz oba hamulce na maksa?

no ba smile.gif a ty nie? grinser006.gif

jak jeszcze jezdzilem starym autem, to pulsowac zaczynalem dopiero jak mi na bok zaczynal uciekac wink.gif

na motocyklu raz mi sie zdarzylo (bo sie pani zagapila chyba...), lekko mna majtnelo ale dalem rade... co nie zmienia faktu ze uwazam ze mialem raczej sporo fuksa a nie umiejetnosci* wink.gif

* bo:

- usztywnilem sie caly

- zaparlem o kierownice

- mialem smierc w oczach - znaczy widzialem tylko przerazona twarz pani w ktora jechalem

- raczej na 100% zblokowalem tylne kolo

generalnie powinna byc gleba jak "pokazali" na filmie, jak mi sie udalo do tej pory nie wiem, ale od tamtej pory zdecydownaie zwolnilem, nie ufam juz nikomu ze mnie widzi, a do tego zaczalem sobie 'probowac' na parkingu supermarketu

PS. gwoli wyjasnienia - duzy motockl mialem moze ze dwa tygodnie i nie jechalem wcale bardzo szybko... pewnie cos z 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.