Skocz do zawartości

AR 159 1.9 JTDm turbodziura


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

> szukam dobrej a ja jestem pedantyczny i np poniszczone wnetrze gdzie reszta ok dyskwalifikuje

> auto.....

Wiadomo, że każdy szuka czegoś pięknego ale w Twoim przypadku jedno może wykluczać drugie. Szukasz bogatej wersji, która prawdopodobnie będzie miała aluminiowy panel. Fajnie to wygląda ale szybko niszczy i rysuje. Po jakimś czasie nie wiadomo skąd tworzą się małe wgniotki. Mam tak u siebie i widziałem w przynajmniej dwóch innych egzemplarzach.

Poza tym środek utrzymany przepięknie smile.gif Szkoda, że z lakierem jest kiepsko, gdyby nie to miałbym auto moich marzeń zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NA 10 EGZEMPLARZY 1 ZNALAZŁEM CO W 70% SPEŁNIAŁ WYMAGANIA, ZDYSKWALIFIKOWAŁ GO GŁÓWNIE SILNIK 1,9

> 120 KUCY I LEKKO PRZEBIEG 161 TYŚ, NO XENONA TEZ NIE BYLO, ALE ROCZNIK BYŁ 2010 I CENA 37

> TYS... pozyjemy zobaczymy, ale raz sie spoznilem bo stala w salonie alfy w slupsku 2010 rok

> 2,0jtdm z 40tys przebiegu stan igla, poszla w ciagu 12 h nie zdazylem dojechac

w takim razie udanego egzemplarza życzę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szukam dobrej a ja jestem pedantyczny i np poniszczone wnetrze gdzie reszta ok dyskwalifikuje

> auto.....

> Wymogi mam w miarę spore wiec zobaczymy, a najlepiej

> sedan czaerny, 2,4 lub 1,9 150 ewentualnie 2,0 jtdm, xenonik, ciemne wnetrze, utrzymane

> pedantycznie ! zero rys itp...... cena bez znaczenia ale wedlug mnie nie dam za alfe wiecej

> niz 40 tys.

Dooobry dowcip, naprawdę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny raz up!

> Przepływka nowa, dpf out, egr zaślepiony, turbo, dolot i overboot wyczyszczone. Auto nadal nie

> jeździ tak jak powinno.

> Na 1 biegu nie czuć mocy, już myślałem, że tak powinno być ale dosłownie raz udało się jej

> wystrzelić spod świateł jak z katapulty (porównując do dotychczasowych doznań to było naprawdę

> coś ). Na 2 biegu 50/50% jedzie/nie jedzie, tzn. raz czuć moc już od około 2k obr/min a innym

> razem dopiero powyżej 2,5-2,7k obr. Na 3 podobna sytuacja jak na 2 z tą różnicą, że 70/30%

> jedzie/nie jedzie. Na wyższych biegach wydaje mi się, że jest tak jak powinno być chociaż

> porównania do idealnej sztuki nie mam. Co można jeszcze sprawdzić?

> Chwilowo nie mam jej jak podłączyć pod komputer, dopiero w przyszłym tygodniu będę miał dostęp do

> kabla.

> 159 nie daje się kochać, me serce krwawi

Mam bardzo podobny silnik. Trochę zagłębiłem temat to od jednego człowieka z AK dostałem takie info:

"Spróbuj wyczyścić czujnik ciśnienia doładowania (też niby zawsze jest OK, ale jak jest oblepiony sadzą, nie działa tak sprawnie, jak powinien) Robię to co 3miesiące. Auto zawsze ożywa na niskich obrotach... "

Spróbuj, jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jeszcze 2.0 mj za 40 kafli , LOL

STALA STALA KOLEGO, jak widzisz krotko....... ale wiadomo ze to tylko alfa i traci mocno a i opinia średnia, chociaż ja nie patrze w ten sposób, sadze ze za 50 tys to lepiej kupić paska cc lub insignie niz 159....... choc i tak choruje na ds5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> STALA STALA KOLEGO, jak widzisz krotko....... ale wiadomo ze to tylko alfa i traci mocno a i opinia

> średnia, chociaż ja nie patrze w ten sposób, sadze ze za 50 tys to lepiej kupić paska cc lub

> insignie niz 159....... choc i tak choruje na ds5

A ja bym na miejscu wszystkich "okazjo łapaczy" popatrzył najpierw na ceny tych aut w dobrym stanie i małym przebiegiem za granicami naszego kraju, a potem dyskutował. Tylko w PL mamy wysyp okazji aut sprowadzonych z innych krajów EU. A naród potężnie naiwny niestety.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymogi mam w miarę spore wiec zobaczymy, a najlepiej

> sedan czaerny, 2,4 lub 1,9 150 ewentualnie 2,0 jtdm, xenonik, ciemne wnetrze, utrzymane

> pedantycznie ! zero rys itp...... cena bez znaczenia ale wedlug mnie nie dam za alfe wiecej

> niz 40 tys.

rotfl.gifhehe.gifrotfl.gif

sorry musiał, bo naprawdę mnie rozbawiłeś grinser006.gif

Patrzyłem z pół roku na 159, miałem budżet do 40 parę brutto, ale trochę mniejsze wymagania grinser006.gif jednak poddałem się i kupiłem bravo 2.0

Quote:

ZDYSKWALIFIKOWAŁ GO GŁÓWNIE SILNIK 1,9 120 KUCY I LEKKO PRZEBIEG 161 TYŚ,


a jaki będzie miało przebieg auto tej klasy, szczególnie sprowadzane? Polskie myślenie, tak proboszcz monachijski jeździł codziennie po bułki i robił rocznie 5kkm pad.gif kupiłem bravo z pewnym przebiegiem od znajomego z 144kkm i dużo lepiej wygląda niż połowa gratów z Niemiec i pseudo przebiegiem 100kkm

Jak szukasz zdrowej alfy to śledź ogłoszenia jednego z alfaholików:

klik

Ceny jednak do 40k za 2.0mj ,2010 zenon mega wypas plus przebieg 100kkm zapomnij, nawet po nowym roku dobre auto nie straci przez miesiąc 5k rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sadze ze za 50 tys to lepiej kupić paska cc lub

> insignie niz 159....... choc i tak choruje na ds5

Typowy Polak,kup kup, szczególnie paska 2.0 tdi albo 1.4 tfsi ok.gif aha i z przebiegiem 100 kkm hehe.gif albo insignia, świetne auto bezawaryjne rotfl.gif nie zapomnij, że jedyna udana rzecz w tym aucie to klekot fiata, a sami nawet skrzyni nie potrafią zrobić i wcisnęli to fiatowi sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech kupują takie łupy, tylko potem proszę nie plakać przy płaceniu za naprawy.

ale później jest lament bo alfa to złomy i ciągle się psują ... mam do czynienia z różnymi modelami i jeśli zaoszczędzi się na początku to później wychodzą kwiatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam bardzo podobny silnik. Trochę zagłębiłem temat to od jednego człowieka z AK dostałem takie

> info:

> "Spróbuj wyczyścić czujnik ciśnienia doładowania (też niby zawsze jest OK, ale jak jest oblepiony

> sadzą, nie działa tak sprawnie, jak powinien) Robię to co 3miesiące. Auto zawsze ożywa na

> niskich obrotach... "

> Spróbuj, jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

Czujnik czysty. Nadal bez zmian. Ale dzięki za informację.

Czy ktoś się orientuje co powinien pokazywać na biegu jałowym wskaźnik doładowania ? Dokładnie 0 czy delikatnie ponad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik czysty. Nadal bez zmian. Ale dzięki za informację.

> Czy ktoś się orientuje co powinien pokazywać na biegu jałowym wskaźnik doładowania ? Dokładnie 0

> czy delikatnie ponad?

U mnie delikatnie ponad zero - 1.9 jtd 16v 150 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamin zaczniesz rozbierać pół osprzętu, poszukaj kogoś kto przejedzie z Tobą z podłączonym kompem do silnika.

Zobacz co dzieje się z podcisnieniami sterowania geometrią i doładowaniem.

1. Czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym.

2. Nieszczelność w układzie sterowania turbiną (łopatki)

3. Zacinająca się gruszka przy turbinie.

4. Uszkodzony, zabrudzony elektrozawór sterowania podciśnieniem turbiny (łopatki)

To najczęstsze problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Odgrzewam kotleta.

Swojej Alfy jeszcze nie doprowadziłem do składu i ładu, tzn. auto ma dosyć mocno odczuwalne braki mocy. Dpf out, egr out. Korekcje wtrysków w normie. Overboost wyczyszczony.

Na jedynce nie ma prawie w ogóle kopa, na wyższych biegach zależy jak się jej spodoba.

Dzisiaj odkryłem ciekawą przypadłość, jadąc z dużą prędkością po autostradzie auto jakby się odblokowało. Na każdym biegu zaczęło normalnie przyspieszać bez żadnych braków mocy. Wskaźnik doładowania po puszczeniu gazu spadał dokładnie na 0.

Po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu znowu lipa, auto muli, wskaźnik delikatnie powyżej 0 i tak do kolejnego mocnego przegonienia.

Co to może być? Overboost czy ta grucha przy turbo? A może jeszcze coś innego? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.