Skocz do zawartości

Kiedy jazda nie podlega pod rozporzadzenie o czasie pracy ?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy jazda pojazdem z tacho nie podlego pod rozporzadzenie o czasie pracy?

wydawalo mi sie, ze jazda nowo zakupionym pojazdem podlega pod rozporzadzenie jesli ow pojazd jest pow 7,5t lub 17 os.... ale podobno jest innaczej tylko nie moge tego znalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy jazda pojazdem z tacho nie podlego pod rozporzadzenie o czasie pracy?

> wydawalo mi sie, ze jazda nowo zakupionym pojazdem podlega pod rozporzadzenie jesli ow pojazd jest

> pow 7,5t lub 17 os.... ale podobno jest innaczej tylko nie moge tego znalezc...

W poniedziałek będę w pracy to sprawdzę bo wisi u nas kartka z wyłączeniami. Jest tam między innymi jazda samochodem do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W poniedziałek będę w pracy to sprawdzę bo wisi u nas kartka z wyłączeniami. Jest tam między innymi

> jazda samochodem do warsztatu.

A zerknij jakby Ci się chciało jak to tam ze śmieciarami wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy jazda pojazdem z tacho nie podlego pod rozporzadzenie o czasie pracy?

witaj

jeśli udało się wkleić - mnie najczęsciej dotyczy Art 3 , podpunkt g. nie znalazłem nic na temat, czy mam wkładać kartę / tarczkę czy jechać bez( raczej bez nie wolno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to ciekawe... i co bez karty mam jechac czy na out?

U mnie w firmie często ciężarówkami przejeżdżali magazynierzy z jednego miejsca na drugie aż w końcu BAG sprawdzili komuś tachograf i nałożyli karę. Wtedy dowiedzieliśmy się od ITD, że po firmie możemy jeździć na OUT bez kart.

Choć wydaje mi się to trochę dziwne bo pomimo OUT tacho i tak mruga, że karta niewłożona niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w firmie często ciężarówkami przejeżdżali magazynierzy z jednego miejsca na drugie aż w

> końcu BAG sprawdzili komuś tachograf i nałożyli karę. Wtedy dowiedzieliśmy się od ITD, że po

> firmie możemy jeździć na OUT bez kart.

> Choć wydaje mi się to trochę dziwne bo pomimo OUT tacho i tak mruga, że karta niewłożona

no OUT, ale z karta grinser006.gif

i mechanik na jazde testowa tez powinien wlozyc swoja karte i pojechac na OUT

Pytanie na czyjej karcie powinien jechac kursant uczac sie... zlosnik.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no OUT, ale z karta

> i mechanik na jazde testowa tez powinien wlozyc swoja karte i pojechac na OUT

> Pytanie na czyjej karcie powinien jechac kursant uczac sie... .

No tak ale po terenie firmy może ciężarówką jeździć kto kolwiek - bez karty i bez prawa jazdy. Jak wtedy to zrobić? Inspektor ITD twierdzi, że jazda na OUT bez karty jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak ale po terenie firmy może ciężarówką jeździć kto kolwiek - bez karty i bez prawa jazdy. Jak

> wtedy to zrobić? Inspektor ITD twierdzi, że jazda na OUT bez karty jest ok

chyba nie do końca ktokolwiek. wózkiem widłowym też teoretycznie mógłby jeździć ktokolwiek, ale niech się zdarzy kuku i nie miej papieru...czy to na wózek, czy na ciężarówkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no OUT, ale z karta

> i mechanik na jazde testowa tez powinien wlozyc swoja karte i pojechac na OUT

nie, włożenie karty do tacho automatycznie wyłącza funkcję Out. Out służy właśnie do jazdy bez karty, np samochód jeżdzi tylko po terenie żwirowni i wozi piach z wykopu na plac, autobus na lotnisku wozi pasażerów z terminala do samolotu...

> Pytanie na czyjej karcie powinien jechac kursant uczac sie... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, włożenie karty do tacho automatycznie wyłącza funkcję Out. Out służy właśnie do jazdy bez

> karty, np samochód jeżdzi tylko po terenie żwirowni i wozi piach z wykopu na plac, autobus na

> lotnisku wozi pasażerów z terminala do samolotu...

> > Pytanie na czyjej karcie powinien jechac kursant uczac sie... .

a to ciekawe... wlozylem karte, wpisalem out i na wydruku mialem zaznaczone OUT z karta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to ciekawe... wlozylem karte, wpisalem out i na wydruku mialem zaznaczone OUT z karta

tego nigdy nie ćwiczyłem. wiesz na jakich jazdach u mnie , out automatycznie się wyłączał jeśli się ktoś logował. wy wylogowaniu musiałem od nowa włączyć out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A zerknij jakby Ci się chciało jak to tam ze śmieciarami wygląda?

Śmieciarką jezdzę już parę ładnych lat karta włożona wbity OUT i zaświadczenie od pracodawcy że prowadzisz pojazd wyłączony z czasu pracy zaświadczenia musisz mieć z 28 dni do tyłu ITD parę razy kontrolowało nie chcieli nawet karty. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmieciarką jezdzę już parę ładnych lat karta włożona wbity OUT i zaświadczenie od pracodawcy że

> prowadzisz pojazd wyłączony z czasu pracy zaświadczenia musisz mieć z 28 dni do tyłu ITD parę

> razy kontrolowało nie chcieli nawet karty.

Jak ustawić na tacho cyfrowym tryb OUT? (Co mam po kolei przyciskać?) Jak wygląda to zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.