Skocz do zawartości

Auto z zagranicy - kolejność


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak auto przyjechalo do kraju na lawecie czy na kolach?

Najwazniejsza jest akcyza , potem przeglad , potem urzad skarbowy i na koncu WK.

Jezeli auto przyjechalo na lawecie trzeba isc do WK trzeba zalatwic tablice probne, zebys mogl jechac na przeglad.

Przeglad trzeba robic w kazdym aucie chyba ,ze auto ma przeglad z austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedź

> Czy do urzędu skarbowego lub celnego potrzebuję mieć ważny przegląd ?

Nie. Ale musisz stawić się z samochodem celem odczytania VIN lub jeśli auto nie jeździ, zrobić to na SKP i z tym kwitem jechać do Urzędu Celnego zapłacić chorą akcyzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak auto przyjechalo do kraju na lawecie czy na kolach?

> Najwazniejsza jest akcyza , potem przeglad , potem urzad skarbowy i na koncu WK.

> Jezeli auto przyjechalo na lawecie trzeba isc do WK trzeba zalatwic tablice probne, zebys mogl

> jechac na przeglad.

> Przeglad trzeba robic w kazdym aucie chyba ,ze auto ma przeglad z austrii.

A na przegląd nie możę jechać na lawecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jednak lepiej najpierw po próbne potem przegląd i reszta formalności.

Na zapłacenie akcyzy masz bardzo krótki czas. Nie chcę tu podawać ile żeby nie wprowadzić Cię w błąd ale to pierwsze w kolejności - zaraz po tym jak auto będzie w stanie pojechać do UC albo na stację celem zczytania numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno od ostatniego października na przegląd tylko z tablicami z blachy.

> Mnie też z kartkami wydrukowanymi w holenderskim RDW, diagności na przegląd nie chcieli nigdzie

> wpuścić.

Urban legend.

W czerwcu rejestrowałem auto sprowadzane z DK z tablicami papierowymi naklejonymi na zderzaki. Na jednej stacji odesłali mnie z kwitkiem bo się bali podpisać pod tym badaniem (czytaj nie znali obowiązujących przepisów) na innej stacji 1km dalej auto przeszło przegląd bez przeszkód.

W WK jedna pani sie zdziwiła co to za tablice a inna pani powiedziała, że już na takich tablicach auta rejestrowała.

W naszym chorym kraju przepisy są jednakowe ale interpretacja przez urzedników dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Urban legend.

> W czerwcu rejestrowałem auto sprowadzane z DK z tablicami papierowymi naklejonymi na zderzaki. Na

> jednej stacji odesłali mnie z kwitkiem bo się bali podpisać pod tym badaniem (czytaj nie znali

> obowiązujących przepisów) na innej stacji 1km dalej auto przeszło przegląd bez przeszkód.

> W WK jedna pani sie zdziwiła co to za tablice a inna pani powiedziała, że już na takich tablicach

> auta rejestrowała.

> W naszym chorym kraju przepisy są jednakowe ale interpretacja przez urzedników dowolna.

Zacznijmy od tego że wydrukowane kartki to nie są żadne tablice, a poza tym od zawsze było tak, że brak tablic / uszkodzone tablice / nieczytelne tablice itd...kwalifikowały auto na przeglądzie jako auto z usterką istotną.

A coś się zmieniło podobno ostatnio, że bez tablic na przegląd nawet nie wjedziesz.

Nie chce mi się szukać co i jak.

Podejrzewam że ten 1km dalej co ci się udało, to raczej oni "nie znali obowiązujących przepisów'' jak piszesz...

Rejestracja w WK to już inny temat, bo se można zdać kartki papieru albo oświadczenie napisać że nie było tablic i też będzie sprawa załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacznijmy od tego że wydrukowane kartki to nie są żadne tablice,

I tu niestety jesteś w błędzie. W duńskim SKAT wykupujesz tablice zjazdowe drukowane na kartce samoprzylepnej formatu A4 z ubezpieczeniem na tyle dni ile potrzebujesz. Jest jeden warunek, wydawane są one na konkretne auto (nr VIN i model) i jednego kierowce, który tym autem może kierować.

Podobnie jest chyba jeszcze w NL.

> brak tablic / uszkodzone tablice / nieczytelne tablice itd...kwalifikowały auto na przeglądzie

> jako auto z usterką istotną.

> A coś się zmieniło podobno ostatnio, że bez tablic na przegląd nawet nie wjedziesz.

> Nie chce mi się szukać co i jak.

> Podejrzewam że ten 1km dalej co ci się udało, to raczej oni "nie znali obowiązujących przepisów''

> jak piszesz...

Ale ja miałem tabllice takie jak napisałem wyżej z ważnym oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu niestety jesteś w błędzie. W duńskim SKAT wykupujesz tablice zjazdowe drukowane na kartce

> samoprzylepnej formatu A4 z ubezpieczeniem na tyle dni ile potrzebujesz. Jest jeden warunek,

> wydawane są one na konkretne auto (nr VIN i model) i jednego kierowce, który tym autem może

> kierować.

> Podobnie jest chyba jeszcze w NL.

> Ale ja miałem tabllice takie jak napisałem wyżej z ważnym oc.

Ale co jestem w błędzie? Że w myśl naszego prawa, samoprzylepne kartki z duńskim OC, to nie są homologowane tablice rejestracyjne konieczne do polskiego przeglądu?

W NL jest podobnie bo też kartki papierowe, ale jednak całkiem inaczej bo nie samoprzylepne, bez OC i nie na 1 kierowce.

Co nieco do poczytania na temat tej zmiany przepisów o tablicach na przeglądzie jest np. TU

Domyślam się że albo trafiłeś na jeszcze niedouczonego diagnostę i się udało, albo to było jeszcze przed październikiem ubiegłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie celnym powiedzieli że nie potrzebują aby badanie techniczne było ważne.

W urzędzie skarbowym też nie potrzebują.

Za to do czasowej rejestracji chcą dokładnie tego samego czego do normalnej rejestracji czyli potwierdzenia zapłaty akcyzy, zaświadczenia VAT25, potwierdzenia zapłaty opłaty recyklingowej hehe.gif

I niech mi ktoś teraz powie że ta czasowa rejestracja nie jest po to aby wyciągnąć $$ od ludzi icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przypadkiem nie 14 dni na złożenie deklaracji i 30 dni na zapłacenie akcyzy?

Dokładnie tak smile.gif

Quote:

Po dokonaniu przywozu samochodu osobowego z terytorium jednego z krajów Unii Europejskiej należy złożyć (bez wezwania organu) deklarację uproszczoną AKC-U w terminie 14 dni licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego


Quote:

Zapłaty akcyzy należy dokonać w terminie 30 dni od daty powstania obowiązku podatkowego


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.