Skocz do zawartości

Kupno auta z Belgii


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód zsprowadzony z Belgii (podobny wątek tutaj, tyle, że auto z innego kraju).

samochód, którym jestem zainteresowany ma taki opis:

Koszt rejestracji w kraju to 500 zł recykling, 250 zł tablice, 100 zł przegląd.

Sprzedający twierdzi, że ma belgijskie tablice i autem można jeździć.

Jak to wyglada po kolei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochód zsprowadzony z Belgii (podobny wątek tutaj, tyle, że auto z innego kraju).

> samochód, którym jestem zainteresowany ma taki opis:

> Koszt rejestracji w kraju to 500 zł recykling, 250 zł tablice, 100 zł przegląd.

> Sprzedający twierdzi, że ma belgijskie tablice i autem można jeździć.

> Jak to wyglada po kolei?

Recykling płaci importer, ten kto sprowadza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Recykling płaci importer, ten kto sprowadza

Jest jakaś podstawa prawna?

Znalazlem tylko TO.

Nie ma tu mowy o tym, że to sprowadzający musi uiścić tę opłatę...

Ale jest i TO.

Teraz pozostaje dogadać się z tym kto sprzedaje auto...

Co z pozostałymi aspektami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Recykling płaci importer, ten kto sprowadza

Prawda.

Ale przecież w ciemnogrodzie większość ludzi kupuje samochody bezpośrednio od Hansa Klossa, Ruuda Gullita itd.

Oficjalnie to oni je sprowadzają, opłacają cło, recycling i wszystkie inne formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze jest to, ze w Belgii ktos kto sprzedaje auto musi sie nim bujnac na przeglad techniczny przed sprzedaza. On tez pokrywa koszty przegladu, napraw itd. Jesli wsio jest ok - dostanie taki jakby certyfikat zwany Car Pass. Bez tego papierka ja bym nie kupowal.. wink.gif

kupujesz od prywatnej osoby czy z komisu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najwazniejsze jest to, ze w Belgii ktos kto sprzedaje auto musi sie nim bujnac na przeglad

> techniczny przed sprzedaza. On tez pokrywa koszty przegladu, napraw itd. Jesli wsio jest ok -

> dostanie taki jakby certyfikat zwany Car Pass. Bez tego papierka ja bym nie kupowal..

> kupujesz od prywatnej osoby czy z komisu?

Komis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że samochód jest na

> belgijskich blatach?

Chyba blasze biglaugh.gif JEDNEJ blasze biglaugh.gif ta druga jest dorobiona przez komis. Mam auto z Belgii wiec wiem o co biega. Przy wyrejestrowaniu auta z Belgii zabierają jedn a tablicę rejestracyjną. U mnie było tak że dostałem PEŁNĄ fakturę VAT 23%. Sprzedawca przywiózł auto lorą, sam dorobił tablicę rejestracyjną i do tego wykupił OC żeby sie doturlać na przegląd i uniknąć konieczności wykupienia polskich blach próbnych. Oczywiście w razie kontroli drogowej lub jakiegoś dzwona to mogło by być różnie bo to jednak tablica bez legalizacji (nielegalna hmm.gif). Ja na tych blachach jeździłem. Recykling zapłacisz Ty ale na druczku wprowadzającego auto na polski obszar celny. Inaczej WK może sie doczepić.

Oczywiście wiesz że komis + faktura Vat marża to potencjalne kłopoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie dokumenty powinienem dostać wraz z samochodem, biorąc pod uwagę, że samochód jest na

> belgijskich blatach?

Napiszę co ja dostałem:

1. Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym

2. Dokument z Urzędu Celnego potwierdzający zapłatę akcyzy

3. Wyciąg z Centralnej Ewidencji działalności gospodarczej poświadczony za zgodnosć z oryginałem że firma mojego sprzedającego ma PKD pozwalające na handel autami.

4. Potwierdzona notarialnie faktura Vat 23% potwierdzająca że mój sprzedający(handlarz) odkupił auto (od innego handlarza) wprowadzającego na polski rynek. Generalnie to auto kupił mój sprzedawca ale na platformie aukcyjnej poleasingówek a że nie miał tam konta tylko dostęp do aukcji to musial kupić na czyjeś konto i dlatego jest tu dodatkowa faktura.

5. Faktura VAT 23% dla mnie od "mojego" sprzedającego

6. Odpis z KRS wprowadzającego auto na polski rynek

7. Tłumaczenie przysięgłe belgijskiego dowodu

8. Belgijski dowód.

9. Blankiet do wpłaty recyklingu przez wprowadzającego na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście w razie kontroli drogowej lub jakiegoś dzwona to mogło by być różnie bo to jednak tablica bez legalizacji (nielegalna ).

Kontroli drogowej może i tak. Chociaż nie sądzę, żeby Policjanci znali wymagania co do tablic we wszystkich krajach sygnatariuszach Konwencji wiedeńskiej.

Ale dzwona? Ustawa wyraźnie specyfikuje, jakie okoliczności muszą być spełnione, żeby TU mogło regresować szkodę od sprawcy... Było zresztą niedawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontroli drogowej może i tak. Chociaż nie sądzę, żeby Policjanci znali wymagania co do tablic we

> wszystkich krajach sygnatariuszach Konwencji wiedeńskiej.

Nie muszą znać. Jeśli auto jest wymeldowane za granicą, a w PL niezarejestrowane to 500zł mandatu i laweta jak uparciuchy się trafią z racji że taki pojazd nie jest dopuszczony do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chociaż nie sądzę, żeby Policjanci znali wymagania co do tablic we

> wszystkich krajach sygnatariuszach Konwencji wiedeńskiej.

Nie muszą. Wystarczy Belgia, Holandia, Niemcy , Włochy, Francja i Hiszpania czyli kraje skąd idzie głownie import do nas. rozmawiałem kiedyś na ten temat ze znajomą szyszką z ruchu drogowego KGP i wychodziło na to że policaje wiedzą co jest grane z kartonowymi tablicami z Włoch, dorabianą tablicą z Belgii czy żółtymi blachami z Niemiec. Ale wtedy- 4 lata temu - mieli sie nie czepiać. Taki okólnik jakiś dostali. Nie wiem jak jest teraz ale skoro jedna tablica jest podrabiana to jak myśłisz , co może zrobić policaj? A że jest podrabiana to widać od razu bo u nas jest inna czcionka niż u Belgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiem tyle - UWAZAJ zlosnik.gif podaj linka jesli mozesz do tego komisu, a tak poza tym to ta popularna 'gielde' w Antwerpii tez omijaj no.gif sprzedawcy tam (najczesciej tzw. 'ciapaci' wink.gif) znaja juz podstawy jezyka polskiego, wiec.. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno Car Pass czyli potwierdzenie przegladu, ktory wyglada mniej wiecej tak:

voorbeeld_carpass_nl.jpg

potem na pewno DR: stare sa różowe, nowe sa 'zolte, zlote whatever zlosnik.gif)

inschrijvingsbewijs%20nieuw.jpg

plus do tego rachunek czy fakture zakupu. Wiem, ze jesli auto ma isc na eksport to musza dac tablice z zielona czcionka, wtedy nawet spuszcza z ceny pare setek. Ogolnie tez kazdy garaz musi Ci dac co najmniej pol roku gwarancji na silnik waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.