Skocz do zawartości

Przegładnia kierownicza -regeneracja?


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Niedługo czeka mnie zabawa z przekładnią kierowniczą, 135kkm po polskich drogach, w tym na 17" nie wpływa dobrze na trwałość zawiasu i układu kierowniczego crazy.gif

Gdzie regenerować/ kupować regenerowaną?

Na czym regeneracja polega? hmm.gif

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, jakie masz objawy bo chyba też mnie to czeka.

Wahacze i amorki zdrowe, a co coś naparza ostro z przodu na nierównościach wink.gif

jutro jadę na dokładne przebadanie zawieszenia z przodu i układu kierowniczego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Regeneracja wyjdzie pewnie 300-400zł , regenerowaną nową trw kupisz pewnie za około 600zł/1200zł w

> aso (trzeba oddać starą)

ASO odpada, pytałem i cena zaporowa crazy.gif

Bardziej wchodzi regeneracja i tu pytanie, który zakład proponujecie?

Ktoś może korzystał już z takich usług i podzieli się swoją opinią? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zmieniałem na przekładnię trw , ale ludzie regenerują , tylko taka pana zdzisia regenka niekiedy

> wystarcza na 6-12 miechów

gdzieniegdzie dają nawet 24 mce gwarancji hmm.gif

> Z przodu mocno walą łączniki , efekty dźwiękowe jak przekładnia , wahacze itp.

czyli na razie się nie spinam z wymianą przekładni, bo calutki zawias, oprócz tulejek belki tylnej, jeszcze fabryczny jest smile.gif

po jutrzejszych badaniach wyjdzie wszystko, bo matula ma dostać pojazd w pełni sprawny waytogo.gif

Po sezonie zmiana na fabryczne 15" latem i zimą będzie, więc zawias będzie dłużej służył niż na 17" biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na postoju przy szybkich ruchach kierownicą prawo-lewo coś metalicznie stuka, oprócz tego że stuk jest słyszalny to także czuć go na kierownicy, dochodzi właśnie gdzieś spod pedałów, wali coś także metalicznie podczas przejazdy przez dziury i nierówności szczególnie przy skręconych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej wchodzi regeneracja i tu pytanie, który zakład proponujecie?

> Ktoś może korzystał już z takich usług i podzieli się swoją opinią?

Regeneracja w zasadzie mało opłacalna. Kup TRW JRM407, to jest fabrycznie regenerowana przekładnia przez TRW. Około 600-650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sprawdziłeś czy to przypadkiem nie krzyżak hałasuje?

> Pzd

Witam!

Po badaniu właśnie jest pacjent, przekładnia zdrowa, wahacze też, walił oink.gif prawy łącznik staba wink.gif

a szum z kół to lewe tylne łożysko.

Łącznik właśnie wymieniany na Trw, łożysko zamówione,jutro będę gmerał w garażu smile.gif

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łącznik właśnie wymieniany na Trw, łożysko zamówione,jutro będę gmerał w garażu

Witam,

Jak mozna spytac jaki koszt lacznika z TRW bo chyba tez czeka mnie wymiana i lepiej wymieniac parami tzn prawa i lewa strona czy mozna osobno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak mozna spytac jaki koszt lacznika z TRW bo chyba tez czeka mnie wymiana i lepiej wymieniac

> parami tzn prawa i lewa strona czy mozna osobno ?

u mnie padł jeden, wymieniłem jeden, koszt TRW 47pln dla mnie+ zbieżność w zakładzie, w sumie 117pln za zabawę,

a łożysko Rueville mam już w bagażniku, zaraz ogarniam, koszt 148pln, wymiana - przy piwku zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh i kto Ci pisał ,że łącznik padł ?

dzięki 20.GIF

> Mało osób zdaje sobie sprawę jak mocno wali padnięty łącznik. Ja zmieniałem w czerwcu na OEM fiata

> (lemforder) bo były najtańsze dla mnie

w Pandzie jak mi łączniki poleciały, to tak nie waliło jak tu, tu po prostu na........parzało okrutnie sick.gif

Ale już jest cisza, teraz łożysko jeszcze i nastanie cisza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych łączniki staba dają oznaki padnięcia np na wybojach takich gdzie lewe koło jest na innym poziomie niż prawe , wtedy jest szarpnięcie za łącznik i stuk wink.gif

Dźwiek potrafi przenosić się po całym aucie , macanie łączników u "szpeca" czy też samemu nie zawsze wskaże ich uszkodzenie.

Trzeba siedzieć pod autem jak szarpaki poruszają wozem. A jak pisałem efekty dźwiękowe jakby padła każda częśc zawiasu.

Dziwne bo dawniej jak mi padł łącznik to efekty stukowe były tylko na kocich łbach a teraz była na nich cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łączniki nie mają wpływu na zbieżność.

Zbieżność była wcześniej umówiona, bo nie prowadził się pojazd idealnie prosto i troszkę oponę podcięło lewą od wewnętrznej grinser006.gif

A gdzie ja napisałem, że jedno ma związek z drugim? swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla potomnych łączniki staba dają oznaki padnięcia np na wybojach takich gdzie lewe koło jest na

> innym poziomie niż prawe , wtedy jest szarpnięcie za łącznik i stuk

> Dźwiek potrafi przenosić się po całym aucie , macanie łączników u "szpeca" czy też samemu nie

> zawsze wskaże ich uszkodzenie.

> Trzeba siedzieć pod autem jak szarpaki poruszają wozem. A jak pisałem efekty dźwiękowe jakby padła

> każda częśc zawiasu.

> Dziwne bo dawniej jak mi padł łącznik to efekty stukowe były tylko na kocich łbach a teraz była na

> nich cisza...

na "równych nierównościach" też mi waliło po budzie, ale fakt, trudne do zlokalizowania crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbieżność była wcześniej umówiona, bo nie prowadził się pojazd idealnie prosto i troszkę oponę

> podcięło lewą od wewnętrznej

> A gdzie ja napisałem, że jedno ma związek z drugim?

A czy ja twierdzę że napisałeś? zlosnik.gif

Uściśliłem po prostu, żeby ktoś sobie przypadkiem nie pomyślał że po wymianie łącznika trzeba robić geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ja twierdzę że napisałeś?

> Uściśliłem po prostu, żeby ktoś sobie przypadkiem nie pomyślał że po wymianie łącznika trzeba robić

> geometrię.

Spoko, wolałem się przygotować na wymianę całego przodu zawieszeniowo i kierowniczo wink.gif

oczywiście miesiąc temu też waliło i na przeglądzie wszystko cacy facepalm%5B1%5D.gifsick.gif

Wymiana łożyska z tyłu - klucz 36 nasadowy i 15 minut roboty zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś waliło i na przeglądzie w aso fiat wszystko niby spoko , miech potem przekładnia do wymiany , a wcześniej wahacze jeszcze były padnięte 270751858-jezyk.gif

Akurat miałem szczęście ,że łączniki badał drugi diagnosta bo pierwszy też by nic nie wyczaił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie kiedyś waliło i na przeglądzie w aso fiat wszystko niby spoko , miech potem przekładnia do

> wymiany , a wcześniej wahacze jeszcze były padnięte

> Akurat miałem szczęście ,że łączniki badał drugi diagnosta bo pierwszy też by nic nie wyczaił ...

no to po wymianie łożyska i łącznika 70km zrobione i nastała cisza, pojazd jedzie prosto smile.gif

co spowodowało, że smar w łożysku padniętym wyglądało jak kalafonia i miało konsystencję wosku pszczelego? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najczęściej klocek...

> z kilkoma powodami jego nie odbijania...

po trasie koło nie jest ciepłe, a piasta ma temperaturę jak pozostałe, badałem po wymianie tarcz i klocków w czerwcu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, a powodem przegrzania:

najczęściej to,

> za mocne dokręcenie?

> czy pomiędzy łożyskiem a nakrętką jest jakaś gruba podkładka?

z tyłu tak,

przodu jeszcze nie rozbierałem, w ePER'ze nie widać, jest jakiś pierścień sprężysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najczęściej to,

> z tyłu tak,

czyli to samo co w Pandzie, właśnie skończyłem wymianę linek hamulcowych w swojej "taczce", są pierścienie po obu stronach łożyska zlosnik.gifok.gif

> przodu jeszcze nie rozbierałem, w ePER'ze nie widać, jest jakiś pierścień sprężysty.

przodu mam nadzieję nie rozbierać u siebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.