Skocz do zawartości

WRZESIEN- spamerzy do szkoly !!!


costam000

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie wiem jak to robicie że macie spalanie rzędu 6,5 - 7,5 l/100km ale ja nie mogę zejść poniżej 8,4

> - 8,6/100 km jazda mieszana codziennie jakieś 50 km w 2 odcinkach po 25 kilometrów trasa plus

> pomiędzy tym 10 - 12 km miasto.

A ja nie wiem co musiał bym robic abym tyle spalił ... Też mam 2 x po 25 km do pracy i nie zależnie czy idę na maxa czy stoję w korku jak dzisiaj na obwodnicy 3-miasta to sumarycznie 6 l nie przekraczam ..... jadąc zgodnie z przepisami do 120 mam 5,4 zlosnik.gif

Wyprawa do Chorwacji 4,1 tyś km i spalanie 5,9 na całym dystansie smile.gif

średnia za ostatnie 65 tyś km icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak to robicie że macie spalanie rzędu 6,5 - 7,5 l/100km ale ja nie mogę zejść poniżej 8,4

> - 8,6/100 km jazda mieszana codziennie jakieś 50 km w 2 odcinkach po 25 kilometrów trasa plus

> pomiędzy tym 10 - 12 km miasto.

W końcu ktoś podał rozsądne spalanie, a nie tak jak kolega Lisek tylko z górki wink.gifzlosnik.gif. Dzisiaj tankowałem i z komputera wyszło 8,4 l natomiast z dystrybutora 7,9 l. W tym około 80% miasto reszta to ruch pozamiejski. Generalnie w ruchu miejskim gdzie jest sporo korków to croma łyka średnio między 8,2 - 8,6 l. Natomiast wyjazd wakacyjny do Włoch to średnia z 3 tyś km wyszła 6,2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to że Twoja jazda to 99% trasy i wszystko jasne ,

> a my tu po mieście Cromami jeździmy frajerzy, zamiast obwodnicą 90km/h się turlać, dzień w dzień

spalanie jest inne przy przebiegu 100, 500 , 10 000km. JEsli masz niski przebieg to spalanie mozna obserwowac ze się zmienia, jesli trip przekroczy 1000km to trzeba naprawd edługo jezdzić zeby spadło o 0,2l/100km. Dlatego ja co miesiąc 1go kasuje i wydaje mi się że są to prawdziwe wartosci a przynajmniej zbliżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie jest inne przy przebiegu 100, 500 , 10 000km. JEsli masz niski przebieg to spalanie mozna

> obserwowac ze się zmienia, jesli trip przekroczy 1000km to trzeba naprawd edługo jezdzić zeby

> spadło o 0,2l/100km. Dlatego ja co miesiąc 1go kasuje i wydaje mi się że są to prawdziwe

> wartosci a przynajmniej zbliżone

Tak czy siak, każda sprawna Croma pali w mieście 7-10L, w trasie 5-7L i tak to wygląda palacz.gif

Różnice zależą od tego jakie miasto, jaka trasa i oczywiście jaka noga zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzi na to że Twoja jazda to 99% trasy i wszystko jasne ,

> a my tu po mieście Cromami jeździmy frajerzy, zamiast obwodnicą 90km/h się turlać, dzień w dzień

Tiry na obwodnicy turlają się 85 km/h hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jednak wybrałeś drogę powrotną przez Rumunię. A do Bułgarii jechałeś przez Serbię? Jakie

> wrażenia z jazdy?

W obie strony przez rumunię. Słowacja krótko, Węgry szybko i wygodnie, Rumunia różnie. Są dobre fragmenty, było trochę dwupasmówek i raz 100 km autostrady, a tak to jak kilka lat temu po polskich drogach. Bez szału ale i bez tragedii. Bułgaria ok. Przeważyło to, że nie ma po drodze granic. Tzn jakieś kontrole są, ale cały czas po UE. Widoki całkiem całkiem, zadnych niebezpieczeństw nie stwierdzono, stacje benzynowe normalne, płacisz kartą, cywilizacja panie, cywilizacja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co sądzicie o tej listwie na klape bagażnika?

> tak by to u mnie wyglądało

Moim zdaniem całkiem nieźle. Też się nad nią zastanawiałem, widzę zdjęcie z aukcji z allegro. Tylko jak już to kupowałbym droższą ale ze stali nierdzewnej. Plastik po zimie może mało ciekawie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem całkiem nieźle. Też się nad nią zastanawiałem, widzę zdjęcie z aukcji z allegro. Tylko

> jak już to kupowałbym droższą ale ze stali nierdzewnej. Plastik po zimie może mało ciekawie

> wyglądać.

to jest chyba z aukcji ze stalą. Tez nie chce plastiku smile.gif Kolor prawie taki sam jak mój więc mam pogląd jak to u mnie bedzie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zima idzie i tak to będzie wiecznie brudne. Klapa pod czymś takim może rdzewieć

> Lepiej zainwestować w dobre wycieraczki i płyn do spryskiwaczy

mam wycieraczki i płyn.

Pod listwami bocznymi też rdzewieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

od zakupu Cromy (prawie 2 lata) nie działają mi czujniki cofania. Najprawdopodobniej jeden z nich jest uszkodzony i mam komunikat "Parking help unavailable" wyświetlający się przez jakiś czas po uruchomieniu i świecący żółty trójkąt.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Kupić 1 czujnik za ok 100 zł- i wymieniać z istniejącymi aż znajdę uszkodzony (chyba że uszkodzoną mam instalację a nie czujnik - wtedy będzie gorzej i drożej),

lub olać powyższe i kupić nowy zestaw czujników parkowania za kilkadziesiąt złotych (taki podpinany pod żarówkę wstecznego w wyświetlaczem diodowym)? Wtedy zostanie komunikat o błędzie na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy,

> od zakupu Cromy (prawie 2 lata) nie działają mi czujniki cofania. Najprawdopodobniej jeden z nich

> jest uszkodzony i mam komunikat "Parking help unavailable" wyświetlający się przez jakiś czas

> po uruchomieniu i świecący żółty trójkąt.

> Jakie rozwiązanie wybrać?

Włączyć wsteczny na parkingu (uruchomiona stacyjka, silnik wyłączony). Dotknąć po kolei wszystkich czterech czujników. Jeśli wyczujesz pod palcem (albo nawet usłyszysz) delikatne "cykanie" - czujnik jest prawdopodobnie sprawny. Możesz w ten sposób ustalić koszt wymiany samych czujników. Jeśli pod palcem nic nie czuć, można sprawdzić przez FES/MES (pokazuje który konkretnie czujnik nie działa). Jednak:

1. uszkodzona może być wiązka przewodów, a nie same czujniki

2. do dwóch prawych czujników można się dostać kładąc się pod autem (sprawdzone własnoręcznie). Lewy wewnętrzny - być może, ale trudno. Ten przy tłumiku to już chyba wyrok - zdejmowanie zderzaka frown.gif

Gdybyś decydował się na założenie non-ori, to błąd na desce można wyłączyć odpinając centralkę czujników parkowania. Jest gdzieś za tapicerką bagażnika po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od zakupu Cromy (prawie 2 lata) nie działają mi czujniki cofania. Najprawdopodobniej jeden z nich

> jest uszkodzony i mam komunikat "Parking help unavailable"

Kolega we wcześniejszym poście opisał wyczerpująco co i jak można w takim przypadku zrobić .

Ze swojej strony mogę dodać , że miałem podobny problem w Stilo - FES odczytał periodyczny błąd jednego z czujników , ale rzeczywistą przyczyną była przegniła wiązka przy samej złączce - a dokładnie dwa kabelki , które trzymały się na samej izolacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalę się i ja... grinser006.gif

Jako, że Krowa już swoje latka ma i przebieg jakiś, to postanowiłem ją oddać na kilka zabiegów odmładzających do SPA...

Odwiedziliśmy wspólnie SPA pod szyldem "CionoSoft" zlosnik.gifzlosnik.gif

Croma, a w zasadzie jej serce dostała nowy rozrząd, a w zamian oddała klapki wirowe i EGR wink.gif

Po zabiegu serce pracuje równo i wchodzi płynnie na obroty...

yay.gifyay.gifyay.gifyay.gifyay.gif

serduszka.gifserduszka.gifserduszka.gif

ps.

Podziękowania do Marcina i Tomka za miłą i fachową obsługę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.