Skocz do zawartości

Pytanie o samochód peugeot 407 sw


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o peugeocie 407 sw z silnikiem 1.8 benzyna oczywiście smile.gif , z gazem BRW rocznik 2005

Prosze o rady i porady w sprawie na co zwrócić uwagę przy tym modelu , podstawowe sprawy to wiem smile.gif

Ponieważ będę jechał oglądać i chciałbym wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę smile.gif

pozdrawiam i dziekuję za info

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Co sądzicie o peugeocie 407 sw z silnikiem 1.8 benzyna

Witam,

Przede wszystkim czy bezwypadkowy, sporo elementów zależy od wersji wyposażenia, czyli elektryka oraz przebiegu. Na co zwrócić uwagę:

1. W jakim stanie przednie zawieszenie. Jest rozbudowane i kosztowne w naprawie.

2. Czy maglownica nie ma luzów.

3. Czy działa cała elektryka - sterowanie przez komp. BSI, oraz czy wyświetlacz radia nie jest wypalony (kreski, nieczytelny) - trudno o dobry zamiennik.

4.Jakie lampy z przodu czy zwykłe czy ksenony, albo samoróbka "zenony" - powoduje błędy w elektryce.

5. LPG czy jest emulator wskaźnika paliwa? Jeśli nie, w czasie jazdy na LPG spada poziom Pb na wskaźniku

6. Jeżeli jest klima 2-stefowa czy działa z obu stron, ew. kosztowna naprawa klap mieszalnika.

7. Czy działa kontrolka zużycia klocków (przód)- kable zazwyczaj gniją.

8. Czy działają czujniki ciśnienia w kołach (jeżeli są).

Poza tym: drogie wycieraczki na przód - przeciwbieżne. Silnik trochę za słaby do tego ciężkiego samochodu.

Większość części stosunkowo niedroga, a serwis w ASO z rabatem -30% ze względu na wiek.

Amen i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w tym zawieszeniu takiego drogie i awaryjnego oprocz sworznia i magicznej tulejki ktorej Peugeot nie chce sprzedawac a kosztuje kolo 50zl wink.gif

co do klimy to jest zestaw naprawczy klap, cena za zestaw ponizej 400zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to ma na wyposażeniu

Auto kupione w polskim salonie, jestem pierwszym właścicielem, auto garażowane w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym.

Samochód posiada bogate wyposażenie :

- INSTALACJĘ LPG

- ABS

- ESP

- oryginalne alufelgi

- czujniki parkowania

- czujniki ciśnienia w oponach

- czujnik deszczu

- czujnik zmierzchu

- elektryczne i podgrzewane lusterka

- elektryczne szyby

- dwustrefową klimatyzację

- 5 poduszek powietrznych + 2 kurtyny powietrzne

- szklany dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co w tym zawieszeniu takiego drogie i awaryjnego oprocz sworznia i magicznej tulejki ktorej

> Peugeot nie chce sprzedawac a kosztuje kolo 50zl

> co do klimy to jest zestaw naprawczy klap, cena za zestaw ponizej 400zl.

Nie napisałem, że części są drogie.

Napisałem, że naprawa kosztowna, chyba że właściciel robi sam a jak nie robi sam to w pewnych przypadkach tylko ASO.

-Przedni zawias wielowahacz - byłem u polecanych fachoffcóf, cytuje " jak stuka to tak ma być we francuzie. Nie ma luzów".

W ASO diagnoza - dolny sworzeń - naprawili skutecznie ale drożej.

-Klapy, same w sobie nie są drogie, ale robota na dzień dla machera z rozkręcaniem deski. W ASO za całość 1,600 złociszy.

ende.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mi sie nie zdazylo zeby przyjechala 407 na sprawdzenie przed zakupem i byla w miare ok, jesli ta twoja jest z pewnego zrodla i zadbana to ok jesli od handlarzyny to odradzam bo to niezly worek bez dna. Czesto do nas przyjezdzaja na rozne awarie klapki mieszania czesto padaja wtedy z jedenj strony auta grzeje a z drugiej weje zimnym poiwetrzem, poza tym czujniki abs czesto padaja silniczki wycieraczek i wyswietlacze... ogolnie auto dla mnie to masakra nie pasuje mi totalnie pozycja za kieronica mimo spore regulacji i ten dlugi i niski przod ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do klimy to jest zestaw naprawczy klap, cena za zestaw ponizej 400zl.

tak tylko zeby go wymienic trzeba wyjechac cala deska rozrzielcza grinser006.gif i nie kazdy mechanior to dobrze ogarnie, bywaly u nas auta na poprawkach bo klapka zaplaniczki sie nie chciala zamykac a tu jest taka szczelina a tu taka a tam cos odstaje a tu nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze mi sie nie zdazylo zeby przyjechala 407 na sprawdzenie przed zakupem i byla w miare ok,

> jesli ta twoja jest z pewnego zrodla i zadbana to ok jesli od handlarzyny to odradzam bo to

> niezly worek bez dna. Czesto do nas przyjezdzaja na rozne awarie klapki mieszania czesto

> padaja wtedy z jedenj strony auta grzeje a z drugiej weje zimnym poiwetrzem, poza tym czujniki

> abs czesto padaja silniczki wycieraczek i wyswietlacze... ogolnie auto dla mnie to masakra nie

> pasuje mi totalnie pozycja za kieronica mimo spore regulacji i ten dlugi i niski przod ...

samochód jest od osoby prywatnej , też się boje troche tego samochodu ale mi się podoba smile.gif i nie wiem co robic frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochód jest od osoby prywatnej , też się boje troche tego samochodu ale mi się podoba i nie wiem

> co robic

Dobrze sprawdzić u mechanika znającego się na francuzach. Wszystko pięknie masz zawarte w 1 poście pod Twoim. Podpiąć pod kompa dedykowanego PP2000 i zrobić testy wykonawcze podzespołów, potem obejrzeć mechanikę, a zacząć oczywiście od blacharki. Sprawdzić organoleptycznie czy wszystko działa i kupować jak się podoba smile.gif

Autko do jazdy fajne, tylko nie wiem czy ten 1.8 sobie sprawnie napędzi tą budę, ja miałem 2.0 HDI 136KM-baaaardzo przyjemna dynamika, a w trasie spalanie niskie, po 1650km jak prowadziłem sobie go z Holandii wyszło mi 5.6/100 a jazda wolna nie była. Po PL dynamiczna jazda zamykała się w 6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spójrz na raport TUV - ładność jest jedyną bezsprzecznie pozytywną stroną tego samochodu.

No patrzyłem , ale porównując go do innych modeli samochodów to nie jest tak zle smile.gif , np. drugi samochód jaki mi się podoba to jest Peugeot 307 Sw , a on wychodzi troszke gorzej frown.gif , także czy ten czy ten to chyba bez znaczenia smile.gif , patrzyłem też inne marki to podobnie wychodzą , ja uważam jak się dba to się ma , a jak widze jak ludzie dbają o swoje samochody to mnie cos trafia ( tragedia ) , jedynie czego sie boję w tym samochodzie to zawieszenia na naszych pięknych drogach , a tak co sie ma zepsuć to sie zepsuje , samochód swoje lata ma , więc myślę ze z poważnych rzeczy co się miało stać to już sie stało smile.gif

Właśnie nie będąc pewnym swej wypowiedzi , pytam sie własnie ludzi co i jak smile.gif

ale dziękuję za linka - przydał się smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochód jaki mi się podoba to jest Peugeot 307 Sw , a on wychodzi troszke gorzej

No to porównałeś ....

307 może być wzorcem awaryjnego samochodu. Z silnikiem HDi jest nieco lepiej, ale to zasługa dobrego silnika.

> uważam jak się dba to się ma ,

Różnica jest taka że "dbać" o Fiata oznacza mieć w bagażniku alternator i umieć go wymienić na drodze, bo to że pęknie jest pewne, nie wiadomo tylko kiedy.

Dbać o auto innej marki oznacza zrobić przegląd zgodnie z książką serwisową.

> ze z poważnych rzeczy co się miało stać to już sie stało

Pewne rzeczy staną się jeszcze raz i jeszcze raz - bo są zwyczajnie wadliwie zaprojektowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to porównałeś ....

> 307 może być wzorcem awaryjnego samochodu. Z silnikiem HDi jest nieco lepiej, ale to zasługa

> dobrego silnika.

> Różnica jest taka że "dbać" o Fiata oznacza mieć w bagażniku alternator i umieć go wymienić na

> drodze, bo to że pęknie jest pewne, nie wiadomo tylko kiedy.

> Dbać o auto innej marki oznacza zrobić przegląd zgodnie z książką serwisową.

> Pewne rzeczy staną się jeszcze raz i jeszcze raz - bo są zwyczajnie wadliwie zaprojektowane.

No tak w Fiacie dużo rzeczy zrobie sam , oczywiście z pomocą kolegów z forum smile.gif , a w pugu to już bedzie inna bajka frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak w Fiacie dużo rzeczy zrobie sam , oczywiście z pomocą kolegów z forum , a w pugu to już

> bedzie inna bajka

Raport TUV to informacje z przeglądów, a nie awarii na drodze.

Straszą Cię i tyle. Jak masz zadbane auto do kupienia to sprawdzić w serwisie. Jeżeli jest ok i podoba się to brać i się nie bać. Komfort jazdy w porównaniu do Punto jest bardzo duży. Zwróć li tylko uwagę, że z tyłu jest ciasno.

Jeżdżę 407 Pb i jedyna awaria, która zagnała mnie do serwisu poza terminami przeglądów to klapa mieszalnika powietrza - awaria zimą przy -20C cool.gif i przy okazji dolny sworzeń zawieszenia.

Podsumuję to tak: mercedesy też się psujom. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raport TUV to informacje z przeglądów, a nie awarii na drodze.

> Straszą Cię i tyle. Jak masz zadbane auto do kupienia to sprawdzić w serwisie. Jeżeli jest ok i

> podoba się to brać i się nie bać. Komfort jazdy w porównaniu do Punto jest bardzo duży. Zwróć

> li tylko uwagę, że z tyłu jest ciasno.

> Jeżdżę 407 Pb i jedyna awaria, która zagnała mnie do serwisu poza terminami przeglądów to klapa

> mieszalnika powietrza - awaria zimą przy -20C i przy okazji dolny sworzeń zawieszenia.

> Podsumuję to tak: mercedesy też się psujom.

Biorę wszystko pod uwagę grinser006.gif wiem inne marki też lecą na łeb na szyje i jakoś tam ludzie jezdzą i sobie chwalą że jest ok itp. smile.gif

Ze z tyłu jest ciasno to wiem frown.gif , ale nie o to chodzi , chodzi mi głównie o mechanike smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raport TUV to informacje z przeglądów, a nie awarii na drodze.

> Straszą Cię i tyle. Jak masz zadbane auto do kupienia to sprawdzić w serwisie. Jeżeli jest ok i

> podoba się to brać i się nie bać. Komfort jazdy w porównaniu do Punto jest bardzo duży. Zwróć

> li tylko uwagę, że z tyłu jest ciasno.

> Jeżdżę 407 Pb i jedyna awaria, która zagnała mnie do serwisu poza terminami przeglądów to klapa

> mieszalnika powietrza - awaria zimą przy -20C i przy okazji dolny sworzeń zawieszenia.

> Podsumuję to tak: mercedesy też się psujom.

jak ktoś mógłby troszke pomóc podaje nr vin smile.gif

VF36E6FZB21332581

DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ktoś mógłby troszke pomóc podaje nr vin

> VF36E6FZB21332581

> DZIEKI

w zalaczniku masz specyfikacje z czym wyjechal. Z tego co wiem nie ma juz na forum peugeota kogos, kto potrafi potwierdzic przebieg w ASO. Aczkolwiek z tego co wiem jest to mozliwe kontaktujac sie z ASO w pl

287167068-407sw.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ktoś mógłby troszke pomóc podaje nr vin

> VF36E6FZB21332581

> DZIEKI

Na priv poleciała historia, rozkodowanie VINu też mam gdybyś potrzebował, ale widzę że kolega tu już wkleił. Zrób mu rachunek sumienia, o ile mogły wzrosnąć przebiegi po założeniu LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na priv poleciała historia, rozkodowanie VINu też mam gdybyś potrzebował, ale widzę że kolega tu

> już wkleił. Zrób mu rachunek sumienia, o ile mogły wzrosnąć przebiegi po założeniu LPG.

poszedł priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj wszystko wydaje sie byc ok , także bardzo sie zastanawiamy nad zakupem smile.gif do poniedziałku mam czas smile.gif

pozdrawiam wszystkich i dziekuje za rady , jak macie jakies jeszcze sugestie aby na cos zwrócic uwage to chetnie posłucham

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.