Skocz do zawartości

Hamulce cento inaczej


Matiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grinser006.gif

Zabieram się za remont hamulców i czy jest sens pchać się w zaciski z palio i tarcze z pandy ?? czy może dobra tarcza i dobry klocek ori cento wystarcza? W przyszłym roku na pewno bd swap więc chcę mieć się czym zatrzymywać. A auto używane na co dzień, żadne kjs itp grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zabieram się za remont hamulców i czy jest sens pchać się w zaciski z palio i tarcze z pandy ?? czy

> może dobra tarcza i dobry klocek ori cento wystarcza? W przyszłym roku na pewno bd swap

> więc chcę mieć się czym zatrzymywać. A auto używane na co dzień, żadne kjs itp

powiem ci ze ja u siebie mam Brembo nacinane i klocki ferodo tył seria tylko na nowych gratach. Jak dla mnie to wystarcza a tez moj sejek wolno nie jeżdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 16v

> A i tył zostaje seria na nowych gratach

ja powiem tak. zmienilem i ogolnie nie widze roznicy w sile hamowania. jest roznica przy hamowaniu z duzej predkosc. na serii hamujac ze 160 przy 100 juz robily sie gumowe hamulce. na wentylach przy hamowaniu z 200 hamuje rowno do samego konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od użytkowania. Lita tarcza też zatrzyma seja... ale do pewnego momentu i raz na jakiś czas.

Jak masz hamować wielokrotnie w krótkim czasie, to zagrzejesz hamulce i tyle z nich było. Tu proponuję wentyle.

jak ma być tylko po to, aby się chwilę rozpędzić a potem zatrzymać na światłach, to wiele nie trzeba. Można zostawić serię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powiem tak. zmienilem i ogolnie nie widze roznicy w sile hamowania. jest roznica przy hamowaniu

> z duzej predkosc. na serii hamujac ze 160 przy 100 juz robily sie gumowe hamulce. na wentylach

> przy hamowaniu z 200 hamuje rowno do samego konca

Czyli w ruchu miejskim nie odczuje różnicy miedzy tymi zestawami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda raczej spokojna chodzi mi też o to czy rozpędzajać go pare razy do ~150 km/h i kilku

> hamowaniach nie strace hamulców

Raczej stracisz. Sprawdzałem. Wystarczy 5 razy grinser006.gif Przy 40km/h podczas ostatniego hamowania nie miałem już przodu. Nawet nie osiągałem 150, ale zawsze zwalniałem do 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda raczej spokojna chodzi mi też o to czy rozpędzajać go pare razy do ~150 km/h i kilku

> hamowaniach nie strace hamulców

Przy zwykłych stracisz. Ja u siebie miałem wentyle 240 + zacisk palio. Różnica w hamowaniu była znaczna i przegrzać mi sie ich nie udało a kilka razy byłem na torze i było dość ostro..... drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.