Skocz do zawartości

Bmw e36 1.6


Mich4l

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich przywitać grinser006.gif Wyszukiwarka nic nie podpowiada , więc zapytam . Jaką polecicie instalacje do bmw e36 1.6i 102 kM , przebiegu jeśli wierzyć licznikowi 220 tyś , rok 95. Założenie generalnie jest proste ma być taniej i nie sprawiać kłopotów , dlatego za wszelkie sugestie dziękuje cool.gif Może na początek sekwencja czy może 2 gen. na lepszym osprzęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku chciałbym wszystkich przywitać Wyszukiwarka nic nie podpowiada , więc zapytam . Jaką

> polecicie instalacje do bmw e36 1.6i 102 kM , przebiegu jeśli wierzyć licznikowi 220 tyś , rok

> 95. Założenie generalnie jest proste ma być taniej i nie sprawiać kłopotów , dlatego za

> wszelkie sugestie dziękuje Może na początek sekwencja czy może 2 gen. na lepszym osprzęcie ?

sterownik lpg tech 314, wtryskiwacze omvl reg, parownik zavoli zeta-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie gazownik mówił , że z sekwencja mniej problemów. Możesz uzasadnić dlaczego II gen. i blos

> sprawi mniej kłopotów? Bo ja laikiem jestem

bo mając sekwencję to za jakiś czas (średnio co czytam na forum to 30.000km) zaczną się problemy z wtryskami - będziesz jeździł i bulił kasę pseudo gazownikom, którzy myślą że wiedzą a na końcu kupisz kabel i oprogramowanie i będziesz pytał się na forum ciągle jak to jak tamto.

Przy sekwencji wg mnie fajne jest tylko to, że "

1. jak już rozgrzeje się silnik to nie trzeba przegazówki robić

2. jak się kończy gaz w butli to zanim zacznie auto zwalniać to przełaczy się za bene

Ale powyższe (jedyne wg mnie)zalety mają wady, czyli"

1. musisz czekać żeby się rozgrzał zanim na gaz przełączy

2. nigdy, albo prawie nigdy nie zatankujesz do pełna bo nawet nie wiesz ile zostało - pprostu czujnik złapie że jest małe ciśnienie i przełączy na bene

II gen. wg mnie bo:

cena to ok. 1500 + 500 za BLOSa (z montażem oczywiście bo sam BLOS niecałe 400 kosztuje

jak chcesz to możesz mieć kompa (jakieś tam w sumie zbędne opcje przy BLOSie) albo najzwyklejszy przełącznik (wtedy cena instali jeszcze spada - tak do ok. 1200) i przełączasz na gaz zaraz po odpaleniu (nawet przy misus 30*C) albo nawet tylko non stop na LPG (ja osobiście zawsze odpalam na NoPb - czyli tryb auto).

Jakie jeszcze zalety - że masz praktycznie prawie mechaniczną instalację - jest o wiele trwalsza niż te sekwencje.

Ja jakiś czas temu myślałem o kupnie i założeniu sekwencji do siebie (Astra 1.6 101KM) czyli silnik podobny jak u ciebie bo mikser robił zwężkę w dolocie i nie było czuć tych 100KM, ale jak właśnie sobiue przejrzałem archiwum + inne fora LPG to mi się odechciało - ja nie mam czasu latać przy aucie z kompem i wiecznie coś ćwiczyć.

Po założeniu BLOSA autko dostało kopa jakiego mieć powinno, kosztowało mnie to jakieś 500zł wraz z regeneracją parownika kupionego na szrocie (140HP).

I ostatnia kwestia, wartość sekwencji to conajmniej połaowa wartości Twego auta, a przy ewentualniej odsprzedaży nikt Ci nie da nawet 100zł więcej z tytułu że masz gaz - cena jak za inne auto z gazem lub bez - może łatwiej będzie sprzedać.

Teraz to wogóle widzę modę na te sekwencje - niedawno to nawet na tym firum komuś do pandy czy punto 1.1 zalecali sekwencję - bo gazownicy to wiadomo że polecają coś co puźniej należy regularnie i drogo (wymiana listw wtryskowych + "kalibracja") serwisować - a poczytaj jakieś wątki sprzed 5-10 lat, jak dominowała instalacja II gen - ludzie jeździli po 200-300 tyskm na gazie i NIC nie naprawiali, bo auto codziennie jechało , a dziś?

No właśnie.

Tyle ode mnie.

Pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja oczywiście też jestem za blosem we wtrysku MPI, tyle że z nieznanych mi powodów mało który

> gazownik chce zakładać blos.

bo nie chce im się przerabiać dolotu, a i wiedzą że ktoś taki już raczej na naprawę nie przyjedzie.

A na sekwencji prędzej czy później ale wróci rotfl.gif

A - byłbym zapomniał - przecież BLOS jest nie legalny!

Przeglądu nie przejdzie hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem o Blosie w swoim wozie, ale jakoś zawsze hamowała mnie cena zestawu, no i kwestia regulacji.

Odkąd pamiętam cena zawsze oscylowała w koło kwoty 400 pln przez tyle lat - a już powoli kończy mi się homologacja na butle.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kręcenie jedną srubką

Ja miałem 3 śrubki do kręcenia:

1. do obejścia slita (zmiana dawki na wolnych obrotach)

2. do przesuwania slita (zmiana dawki w całym zakresie)

3. do przesuwania membrany - używana do regulacji w razie problemów z przechodzeniem z wolnych obrotów do obrotów roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś myślałem o Blosie w swoim wozie, ale jakoś zawsze hamowała mnie cena zestawu, no i kwestia

> regulacji.

> Odkąd pamiętam cena zawsze oscylowała w koło kwoty 400 pln przez tyle lat - a już powoli kończy mi

> się homologacja na butle.

bo dobre rzeczy trzymają cenę ok.gif

P.S. do jednopunktowego wtrysku nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie masz takie nastawienie do sekwencji, czy tyczy się to sekwencji w BMW ?

a jeżeli jeszcze uważasz, że zmyślam/przesadzam to powiedz czemu w tym wątku koleś mający sekwencję chce założyć BLOSa.

Można czytać tylko od

03/09/2013 18:34

A tu kolejny post kolegi w sprawie sekwencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by ktoś się zastanawiał jaką średnice ma gardziel blosa to wyczytałem gdzieś, że to równowartość zwężki fi 45mm , a można ją jeszcze trochę podszlifować.

Ale w BLOSie nie tylko chodzi o to, że mniej zwęża od miksera, ale także o to, że pod wpływem podciśnienia w kolektorze klapa w BLOSie otwiera się bardzo szybko i w dodatku zawartość mieszanki paliwowo-powietrznej w klabie BLOSa od razu trafia do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy na wężu z parownika założyć wypatroszonego krokowca z wtyczką i kawałkiem kabli schowanych w peszle i jest

Miałem BLOSa z "komputerem" AL604 na wężu ustawionego i działającego na stałe. Podczas przyspieszania już po chwili mieszanka była właściwa, a podczas jazdy ze stałą prędkością praktycznie cały czas ...

W stosunku do jazdy bez komputerka nie odczułem żadnej różnicy.

Z komputerkiem jest lepiej dla silnika i jest w pełni legalnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli BLOS + krokowiec i komp ? W mpi też to się sprawdza?

Wiem, że wielu tego nie pochwala, ale ...

Według mnie im prostszy komputer lpg do BLOSa, tym lepiej - zdrowiej dla silnika, a i instalacja jest legalna.

Prosty komputer po aby odpalać na lpg - jedyny problem to membrany parownika i zamiast po 100 tys. trzeba będzie je wymienić po 80.

Odpalanie na BLOSie przy -20 to też nie problem, a przecież o oszczędności tutaj chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że wielu tego nie pochwala, ale ...

> Według mnie im prostszy komputer lpg do BLOSa, tym lepiej - zdrowiej dla silnika, a i instalacja

> jest legalna.

> Prosty komputer po aby odpalać na lpg - jedyny problem to membrany parownika i zamiast po 100 tys.

> trzeba będzie je wymienić po 80.

no nie wiem, ja regenerowałem swój parownik jak miał przejechane prawie 200kkm i fakt membrana na mała w swzczególności miała już pęknięcia - ale ja też odpalam na benie tylko, idę (zimą) otworzyć bramę, wyjeżdżam, zamykam bramę i już na gaz przełączam.

Koszt membran wyniósł dokładnie 49,50 z przesyłką (oryginalne) bo zamiennik był tańszy, robota śmieszna i na kolejne 100-150kkm spokój.

Ciekawe ile wtrysków w sekwencji należałoby już wymienić przy takim dystansie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli BLOS + krokowiec i komp ? W mpi też to się sprawdza ?

słuchaj, jak chcesz się bawić (albo móc się bawić) to możesz założyć sobie jakieś bingo-s tylko zamiast miksera daj BLOSa i 100% legal - ALE pamiętaj, że np. kiedyś może skończyć się (zużyć/zepsuć) sonda lambda i nawet we współpracy z BLOSem krokowiec może np. bardzo ograniczyć dopływ gazu i będzie muł - wówczas wystarczy "tylko" wymienić sondę (ok. 150zł) i jest OK.

Pamiętaj też, że te krokowce niestety też się psują - można to zaobserować jak po gwarancji na instalkę auto ma założoną II gen. i ręczny register - zobacz sobie ile kosztują te krokowce.

I na koniec pytanie, po co to wszytsko? Dla zasady? Czy żeby zwiększyć prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje?

Pozdro 20.GIF

O - tu masz całą prawdę o trwałości wtryskiwaczy - przeczytaj opis aukcji , co ciekawe jest to ogłoszenie z giełdy na tym kąciku zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.