Skocz do zawartości

Zimówki...czas pomyśleć


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

I tak sobie oglądam i szukam..i patrzę na dość chwalone daytony DW510...i się zastanawiam.

Bo rozmiar prawidłowy (185/65r15) czy znaczni tańsze (przynajmniej w jednej z ofert zlosnik.gif) 195/65r15...

Bo przy cenie ~170 za oponę to używki się średnio mi widzą hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 195/65 R15

Wskazania licznika nie będą wcale jakoś strasznie przekłamana. Oponka będzie tańsza, wyższa i szersza, czyli po zimowych dziurach będzie się lepiej jeździć waytogo.gif

Ja w tym roku będę testował bieżnikowane śniegówki 185/65R15

90PLN sztuka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nalewkę to wolę wiśniową Teścia roboty

> Opony to albo używki albo nowe...to ni tir by latać na nalewkach

ja potrzebuję opony co na śniegu będzie się trzymać. Tym samochodem poza miasto nie wyjeżdżam smile.gif dojeżdżam tylko do pracy, więc pewnie na letnich też bym obleciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja potrzebuję opony co na śniegu będzie się trzymać.

No właśnie o tym piszę biglaugh.gif

> Tym samochodem poza miasto nie wyjeżdżam

> dojeżdżam tylko do pracy, więc pewnie na letnich też bym obleciał

Byle nie rano zlosnik.gif zanim zdążą śnieg ogarnąć.

Raz kupiłem nalewaki...do malucha.

Wyleczyło mnie to z tego typu rozwiązań. Nie trzymały ani na suchym ani na mokrym, ani na śniegu ani na asfalcie, po prostu mieszanka zupełnie do niczego nie podobna.i zeszły pod kilku upalaniach na lodzie. Maluchem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie od 2008r opony w zimie sa średnie ,szczególnie przy skretach ,w testach tez kiepsko

> stoja,jedynie dobrze sie na nich jeżdzi na mokrym i suchym .Bieznik 7mm..

Ojciec zrobi na nich przez zimę ze 2500-3000km to max zlosnik.gif

Wahałem się miedzy nimi na NEXENami WINGUARD wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu takie wynalazki, nie lepiej sprawdzoną dębicę?

Matiz na kormoranach zachowywał się jak sanki na babiej górze

Nexia na dębicach traciła trakcje w najbardziej nieprzewidywanych momentach, a przed zakrętem odmawiałem "Ojcze nasz"

fakt, że było to parę ładnych lat temu, ale te dwie firmy straciły moje zaufanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Matiz na kormoranach zachowywał się jak sanki na babiej górze

Faktycznie kormoran po zmianie modelu z Winter na Snowpro strasznie pogorszył jej parametry na śliskim (zrobił zimowe deszczówki)

> Nexia na dębicach traciła trakcje w najbardziej nieprzewidywanych momentach, a przed zakrętem

> odmawiałem "Ojcze nasz"

> fakt, że było to parę ładnych lat temu, ale te dwie firmy straciły moje zaufanie

A tu mam zupełnie odmienne doświadczenia. Sekjakiem na 8-letnich dębicach jeździłem po okolicach zakopanego i w pełnym śniegu było super stabilnie ( w porównaniu do innych aut które z nami jechały na dużo nowszym i bardziej markowym ogumieniu) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak sobie oglądam i szukam..i patrzę na dość chwalone daytony DW510...i się zastanawiam.

> Bo rozmiar prawidłowy (185/65r15) czy znaczni tańsze (przynajmniej w jednej z ofert ) 195/65r15...

> Bo przy cenie ~170 za oponę to używki się średnio mi widzą

Nic lepszego od Dębicy Frigo na śnieg nie dostaniesz, chyba że już typowo skandynawskie opony, a i to niekoniecznie. Więc uprzedzenia do tej opony są raczej nie na miejscu, tym bardziej że obecnie to kopie starszych Goodyearów - jeden koncern.

Odnośnie bieżnikowanych - jeśli jeździsz dużo po śniegu, wsiach i innych zaspach, to rozwiązanie jak najbardziej polecane. Tu też trochę zmieniło się przez lata i obecne bieżnikowane nie mają wiele wspólnego ze swoimi dziadkami i pradziadkami pod względem jakości i własności użytkowych. Jeździłem na niejednym komplecie i mogę szczególnie polecić firmę Targum - jakość bez zarzutu. Jedyny minus, że głośne, ale to da się przeżyć gdy jedziesz podczas gdy inni mają problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tabletki dzisiaj brałeś ?

I po co tak pisać. Miałeś/jeździłeś obecnie, czy dwadzieścia lat temu? A może tylko szwagier kumpla miał i opowiadał jakby życie zakończył przez te opony? no.gif

Bieżnikowane można spokojnie kupować i jeździć na zimę, sprawdzą się lepiej jak większość modeli z górnej półki jeśli idzie o ciężkie warunki. Na kilka kompletów nigdy nie miałem kłopotów z wyważeniem. Wszystkie - firmy Targum, jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nexia na dębicach traciła trakcje w najbardziej

Jezdzilem corsą i vectrą na tych łąpciach i moge powiedziec, ze te opony kochaly kopny snieg. Zgrzebac sie w nich nie dalo praktycznie wcale. Na asfalcie glosne ale nigdy mnie nie zawiodły.

Natomiast od kilku lat jezdze praktycznie tylko na kleberach najpierw na pierwszej wersji teraz na 2 i jestem bardzo zadowolony. Na śniegu zachowuja sie poprawnie i nawet jak sie gdzies zagrzebie to w koncu i tak bez udzialu lopaty uda sie wyjechac. Dosc ciche i dobrze odprowadzaja wode i bloto posniegowe na asfalcie smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo rozmiar prawidłowy (185/65r15) czy znaczni tańsze (przynajmniej w jednej z ofert ) 195/65r15...

Ja kupiłem własnie fulde kristal montero3 dokładnie w tym rozmiarze (185/65/15) po ok 210 zł/szt (nowki) - podobno dobre - nie jezdziłem jeszcze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak sobie oglądam i szukam..i patrzę na dość chwalone daytony DW510...i się zastanawiam.

Ja właśnie niedawno zakupiłem Daytony DW510 na zimkę do mojego Scenica. Opinie miały równie dobrem jak uzywane przeze mnie w poprzednich samochodach Dębice Frigo. Pożyjom, uwid'im, jak mawiali starożytni... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.