Skocz do zawartości

Kombinezon motocyklowy letni


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi to dziwnie, że ktoś teraz zastanawia się nad letnim kombinezonem ale chcę właśnie wykorzystać koniec sezonu lub przerwę zimową i sporo czasu z tym związanego na wyrwanie czegoś fajnego w bardzo atrakcyjnej cenie.

Pierwsze moje pytanie dotyczy zwykłych skórzanych kombinezonów bez perforacji. Jak wygląda komfort jazdy w czymś takim w upalne dni, czy można to w jakikolwiek sposób porównać do np. jazdy w jeansach motocyklowych i kurtce motocyklowej? Czy np. powyżej 30 stopni komfort jest niedopuszczalnie niski?

Pytam na początek o kombinezon bez perforacji bo gdyby nie było z takimi kombinezonami zbyt tragicznie w upalne dni, to byłoby to lepsze rozwiązanie bo przy okazji byłby większy komfort na wiosnę i jesień.

Odnośnie pierwszej kwestii to znalazłem taki kombinezon, który pasowałby mi wizualnie, kolorystycznie i przede wszystkim cenowo. Ponoć te kombinezony 4sr mają dobry stosunek jakość/cena!?

akph.jpg

Druga kwestia to komfort w kombinezonie perforowanym w upalne dni i ewentualne użytkowanie takiego kombinezonu w chłodniejsze dni z np. jakąś odpowiednią ciepłą bielizną? Czy to dobry pomysł.

Chodziło by o coś w tym stylu, choć raczej nie zbliżę się do półki cenowej RS-taichi:

GP-Wax_R302_GM.jpg

Z góry dzięki za jakieś fajne sugestie.

Pozdr. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zaczynasz sam sobie odpowiadac to juz masz problem...

Powyzej 25-28 stopni to juz niestety jezdze w kamizelce. Jesli chodzi o spodnie to zawsze pelna ochrona (skora i ochraniacze - a niech sie jajca gotuja) zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzmi to dziwnie, że ktoś teraz zastanawia się nad letnim kombinezonem ale chcę właśnie wykorzystać koniec sezonu lub przerwę zimową i sporo czasu z tym związanego na wyrwanie czegoś fajnego w bardzo atrakcyjnej cenie.

Bo wlasnie po sezonie kupuje sie najlepiej wiec pomysl dobry.

> Pierwsze moje pytanie dotyczy zwykłych skórzanych kombinezonów bez perforacji. Jak wygląda komfort

jazdy w czymś takim w upalne dni, czy można to w jakikolwiek sposób porównać do np. jazdy w jeansach motocyklowych i kurtce motocyklowej? Czy np. powyżej 30 stopni komfort jest

niedopuszczalnie niski?

Porownujesz korzuch do T-shirt'a. W skorzanym kombinezonei w upelne dni o zadnym komforcie mowy niema, zwlaszcza gdy porownuje sie do motocyklowych jeansow.

W przypadku perforowanego wyglada to jiu nieco inaczej, daje sie odczuc wentylecje.

> Pytam na początek o kombinezon bez perforacji bo gdyby nie było z takimi kombinezonami zbyt tragicznie w upalne dni, to byłoby to lepsze rozwiązanie bo przy okazji byłby większy komfort na wiosnę i jesień.

Na wiosne i jesien to sie ma textylne biglaugh.gif

Polecam CORAX CRX

https://www.google.de/search?q=CORAX+CRX&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.52164340,d.Yms,pv.xjs.s.en_US.CQsooEYev9Y.O&biw=1200&bih=541&dpr=1&um=1&ie=UTF-8&hl=de&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=7JYyUqGoB8aGswbwuoG4Cg

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam CORAX CRX

> https://www.google.de/search?q=CORAX+CRX&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.52164340,d.Yms,pv.xjs.s.en_US.CQsooEYev9Y.O&biw=1200&bih=541&dpr=1&um=1&ie=UTF-8&hl=de&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=7JYyUqGoB8aGswbwuoG4Cg

W polskich sklepach tego nie widzę frown.gif

Edit:

A co z czymś takim:

http://sklep.orang.pl/index.php?id_product=61&controller=product&id_lang=7

http://sklep.orang.pl/index.php?id_product=60&controller=product&id_lang=7

?

Jest jakaś różnica w bezpieczeństwie 1/2 częściowego?

2 częściowy będzie jednak znacznie wygodniejszy (chyba)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Druga kwestia to komfort w kombinezonie perforowanym w upalne dni i ewentualne użytkowanie takiego

> kombinezonu w chłodniejsze dni z np. jakąś odpowiednią ciepłą bielizną? Czy to dobry pomysł.

Jeśli za "ciepłą bieliznę" uznajesz bieliznę termiczną to jak najbardziej właściwy wybór ok.gif

Taką bieliznę z powodu jej właściwości można (należy) stosować tak w upały, jak i chłodniejsze dni. Pamiętać trzeba, że odprowadza wilgoć z ciała na zewnątrz, a tam, jeśli nie będzie kolejnego wyprowadzenia, pozostanie "układ zamknięty" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli za "ciepłą bieliznę" uznajesz bieliznę termiczną to jak najbardziej właściwy wybór

> Taką bieliznę z powodu jej właściwości można (należy) stosować tak w upały, jak i chłodniejsze dni.

> Pamiętać trzeba, że odprowadza wilgoć z ciała na zewnątrz, a tam, jeśli nie będzie kolejnego

> wyprowadzenia, pozostanie "układ zamknięty"

Dokładnie taką bieliznę miałem na myśli, ostatnio nawet jak kupowałem buffa to oglądałem sobie takie zestawy bielizny w motoakcesoria.

Czy z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że optymalnym byłoby zakupienie kombinezonu letniego z perforacją, a w chłodniejsze dni ratować się odpowiednio grubą, profesjonalną bielizną motocyklową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . W skorzanym kombinezonei w upelne dni o zadnym komforcie mowy

> niema, zwlaszcza gdy porownuje sie do motocyklowych jeansow.

Czyli jak widzę przy temp. >30 stopni gościa w pełnej skórze bez perforacji na moto to oznacza, że jest masochistą i właśnie funduje sobie wizytę na saunie i jest zlany potem?

Te kombinezony są w 100% szczelne, czy może mają jakieś miejsca przez które może zostać odprowadzony nadmiar ciepła (po bokach, itp.)?

> Polecam CORAX CRX

Czy to jest letni perforowany bo niestety na zdjęciach potrafię dostrzec perforację tylko po bokach.

"Test sieger" dobrze rokuje!

Jaka ta półka cenowa?

Zapytam jeszcze konkretnie o ten konkretny kombinezon 4sr:

akph.jpg

Z tego co można wyczytać w naszej dyskusji oraz z faktu, że nie widać na nim chyba w ogóle żadnej perforacji to można założyć, że jest to typowy sportowy kombinezon na tor, który w żadnym razie nie nadaje się do cywilnego użytku w okresie letnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skórzanym kombi jechałem może ze dwa razy, sto lat temu, kiedy nie było takiej technologii jak dziś - wtedy wyleczyłem się skutecznie.

Osobiście wybrałbym: na totalne upały buzzer i jeansy z podciągana nogawką, kombi (o ile bym wybrał, bo nie mam takiej potrzeby) poza upałami, ale także w lato z perforacją i zawsze bielizną termiczną, bo ona powoduje utrzymywanie się mniej więcej przy ciele temperatury ok. 21-22st. C - tak mówi marketing biglaugh.gif

A teraz zastanów się...jedziesz w lato na przejażdżkę wokół komina, powiedzmy 10 km, aby napić się wody z cytryną z kolegą grinser006.gif na drugim końcu miasta. Jazdę jeszcze da się wytrzymać, ale na miejscu siadasz przy stoliku i co - zdejmujesz, rozbierasz się? - totalnie tracisz look bo nie dość, że dziwnie wyglądasz z górną częścią stroju na tyłku, to spodnie pozostają, a z całości wali jak z ... grinser006.gif

W kombi jest spoko, ale tylko kiedy jedziesz i nie w samym środku sezonu - minuta na światłach i kara.gif mokra grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A musi byc z Polski

> poszperaj cena ponizej 400,- € Najlepsze Kombi w swojej klasie.

Teoretycznie nie musi, ale ja bym wolał jednak przymierzyć przed zakupem.

Do Niemiec się nie wybieram w najbliższym czasie...

W sumie to tekstylne ciuchy kupiłem bez problemów i wszystko się udało dopasować.

Ale "cywilne" mam problem kupić - często muszę mocno kombinować z rozmiarem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak widzę przy temp. Te kombinezony są w 100% szczelne, czy może mają jakieś miejsca przez które może zostać odprowadzony nadmiar ciepła (po bokach, itp.)?

Ewentualnie przez gumowo textylen streche ktore tez cos tam daja.

> Czy to jest letni perforowany bo niestety na zdjęciach potrafię dostrzec perforację tylko po bokach.

No typowo letni to on raczej nie jest. Bierz poprawke, ze typowo letniego to raczej niema, co najwyzej mniej lub bardziej perforowany.

> "Test sieger" dobrze rokuje! Jaka ta półka cenowa ?

Bo jest naprawde dobry cena gora 429, Euro jak masz farta to i za 299,-trafisz.

Linka podalem wyzej, szukaj ( tylko nie po czesku biglaugh.gif )

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście jeżdżę w czymś, co nazywa się HELD ROAD.

Zerknij. Skóra, miejscami perforowana, ma strefy komfortu pod pachami i po wewnętrznej stronie rąk. Zasuwane "wentylatorki" itd.

Jeżdżę w temperaturach 30+. Kurtka ma ten plus, że ma podwójny zamek. Tz. zamek główny zewnętrzny, który pod spodem kryje zamek pomocniczy zamontowany na "siatce". Jak jest ciepło, i kurtka nie daje rady, odsuwasz główny zamek do 2/5 wysokości, i już masz "chłodno" zlosnik.gif

Spodnie podobnie. Strefy komfortu z tyłu, od nogawek do kolan. Zamki do stref wentylacji itd.

Plus jest taki, że po zaimpregnowaniu, nawet większa mżawka nie jest straszna. Jechałem w lekkim deszczu Gliwice/Wisła. Dało radę. Byłem suchy.

Jechałem w oberwaniu chmury z Gliwic do Pyrzowic. Na wysokości Bytomia byłem już "mokry". Skóra zaczęła przeciekać. Musiałem się zatrzymać i założyć kombi przeciwdeszczowe, które staram się mieć zawsze przy sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takiego pytanie nie zadaje się właścicielowi R6!

Rozumiem, czyli pelny lans biglaugh.gif

> A masz jakąś opinię o kombinezonach RST ?

Niestety nie, ne mialem tego nawet w rekach

> Brać taki z garbikiem czy bez ?

A ten garb to do czego ? Brtakuje Ci wlasnego ? biglaugh.gif

Przy jakims wypadzie bedziesz chcial zabrac cos do picia i jak zalozysz plecak ? Na klate ? biglaugh.gif

Bez przesady, bralbym bez.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba to już dawno temu ustaliliśmy

No ale to dotyczy Twojego przypadku, kolega moze miec inne poglady biglaugh.gif

> 50/50, jak już jadę to mogę przy tym dobrze wyglądać...

I tak nikt Cie nie rozpozna, bo masz garnek na glowie biglaugh.gif tym ktorzy Cie znaja jest to obojetne biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A masz jakąś opinię o kombinezonach RST?

Ja mam kombinezon RST, ale nie skórzany, tylko tekstylny. Ogólnie to nie jest najwyższa półka jeśli chodzi o ubiór, ale muszę przyznać, że w miarę daje radę. Mój kombinezon (dwuczęściowy) jest już prawie po drugim sezonie i póki co ma się dobrze. Nic się nie rozłazi, wszystko się trzyma, z zamkami nie ma problemów itp. Mam jeszcze buty RST i miałem rękawice, to muszę przyznać, że z kombinezonu jestem najbardziej zadowolony ok.gif Nie wiem tylko, czy moja opinia ci w czymś pomoże, bo skórzany, a tekstylny to jednak co innego icon_rolleyes.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ten garb to do czego ? Brtakuje Ci wlasnego ?

No właśnie - do czego to?

Jeśli dobrze kombinuję:

1. Aerodynamika zlosnik.gif

2. Kask opiera się o garbik czyli jest wygodniej?

3. Zabezpieczenie karku?

> Przy jakims wypadzie bedziesz chcial zabrac cos do picia i jak zalozysz plecak ? Na klate ?

> Bez przesady, bralbym bez.

Wiesz - ten kombinezon zakładałbym:

1. Do lansu zlosnik.gif

2. Do szybkiego "latania"

3. Na tor (liczę na to, że w przyszłym sezonie uda mi sie już jakiś tor zalcizyć zlosnik.gif ).

Mam jeszcze dwa komplety tekstylne - tam zawsze mogę założyć plecaczek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - do czego to ?

Podlaczam sie do pytania, do czego to ` biglaugh.gif

> Jeśli dobrze kombinuję:

> 1. Aerodynamika

> 2. Kask opiera się o garbik czyli jest wygodniej?

> 3. Zabezpieczenie karku?

Kwestia tego jak wysoki ten garb i co go wypalnia ale raczej nie.

> Wiesz - ten kombinezon zakładałbym:

> 1. Do lansu

Cyba najbardziej,

> 2. Do szybkiego "latania"

watpie,chociarz starzy Gorale tswierdza, ze dodaje 15 KM biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cyba najbardziej,

No przecież jest na pierwszym miejscu zlosnik.gif

> watpie,chociarz starzy Gorale tswierdza, ze dodaje 15 KM

Dlaczego?

W tej chwili - kiedy wiem, że jadę się "wyżyć" (tak wiem - nie wolno itd. itp.) - zakładam komplet ciuchów z ochraniaczami.

Kiedy jadę tylko się przewietrzyć - dżinsy, do tego tylko kurtka, lekkie rękawiczki, lekkie buty i kask..

No dobra - parę razy się trafiło, że wsiadłem na motocykl mocno wkurzony - wtedy był tylko kask / lekkie rękawiczki i ogień (ale już staram się unikać takich sytuacji).

Czyli - czy będę się wbijał w kombinezon tekstylny czy skórzany - jeden kit.

A jak tak sobie pomacałem tego RST w sklepie - miałem wrażenie, że jednak da mi w razie szlifa sporo więcej niż tekstylne ciuchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to:

> http://www.lubie-motocykle.pl/kombinezon...o-

> Dlaczego to takie tanie?

U nas takie cos mozna kupic za 199,- Euro biglaugh.gif

Bo to Vanucci -> Louis najtansze z najtanszych, choc masa ludzi w tym jezdzi. Dla mnie cos takiego wogole nie wchodzi w gre, chyba, ze na tor, gdzie mnie nikt niezna i nie widzi biglaugh.gif

Poszukaj czegos ze stajni Hein Gericke

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np coś takiego:

http://www.heingericke.pl/sale-1/odziez/hein-gericke-new-psx-trophy-jacke-schwarz.html

Ale opis mnie trochę zniechęcił:

Quote:

Szybko za rogiem, ta kurtka pochodzi z twardym czapki na łokieć i ramię, które zapewniają agresywne sylwetkę. Ale nie byłoby na garnitur Gericke Hein, jeśli nie przede wszystkim urządzenia i przetwarzanie byłoby wyścigów z przodu: ochraniacze skórzane torby są przymocowane do zewnętrznej skóry w kolorze, więc strażnicy siedzą tam, gdzie stanowią one najlepszą ochronę.


hehe.gifhehe.gifhehe.gifyikes.gificon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć te kombinezony 4sr mają dobry stosunek

> jakość/cena!?

Tak je oglądałem...

Np. coś takiego: http://allegro.pl/kombinezon-dwuczesciowy-4sr-rr-edition-evo-r-50-i3542423155.html

I niby byłoby fajne.

Ale jak tak patrzę to one wszystkie wyglądają jakby na doopie podpaskę miały wszytą facepalm%5B1%5D.gif

http://allegro.pl/kombinezon-skorzany-berik-ls2-8323-r-52-swd-i3481746544.html

Ten mi nawet przypadł do gustu icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale opis mnie trochę zniechęcił:

> Szybko za rogiem, ta kurtka pochodzi z twardym czapki na łokieć i ramię, które zapewniają

> agresywne sylwetkę. Ale nie byłoby na garnitur Gericke Hein, jeśli nie przede wszystkim

> urządzenia i przetwarzanie byłoby wyścigów z przodu: ochraniacze skórzane torby są

> przymocowane do zewnętrznej skóry w kolorze, więc strażnicy siedzą tam, gdzie stanowią one

> najlepszą ochronę.

Gdybym byl na Twoim miejscu, to tez bym sie powaznie zastanawial biglaugh.gif Takie hopki wychodza jak sie Google translatoran uzywa, w realu jest troche lepiej.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym byl na Twoim miejscu, to tez bym sie powaznie zastanawial Takie hopki wychodza jak sie

> Google translatoran uzywa, w realu jest troche lepiej.

No właśnie - trochę to słabo świadczy o sklepie.

Mogli się nieco bardziej wysilić - tak strasznie dużo do tłumaczenia w tym nie ma zlosnik.gif

Poza tym - jak przeglądałem kilka kombinezonów na ich stronce - w jednym miejscu mają napisane, że jest 2-częsciowy, w drugim, że 1- częściowy blush.gif

No ale - w sumie to chyba jednak nie będę sie napalał.

Mówiąc prawdę - przejrzałem trochę ofert w sklepach internetowych i nie znalazłem jakiejś specjalnej promocji.

Większość tych kombiaków będe mógł kupić w tej samej cenie - na początku sezonu.

A właśnie wróciłem z "wietrzenia sprzęta" (i nie chodzi tu o otwarty rozporek) - w tekstylnym kombinezonie - też sie dało grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Tylko stwierdzam, że jednak gacie w tekstylniaku mam zdecydowanie za szerokie blush.gif

W poniedziałek podskoczę do jeszcze jednego sklepu w mojej okolicy - zobaczę czy czegos nie mają (ale wątpię).

Jak nie to z "fajnych cenowo" - pozostaje ten RST, albo tel. do rodzinki w D i niech mi czegoś poszukają hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieeee

> I tak bym nie kupił gaci z wszytą podpaską

Czemu nie ? Ma swoje zalety, w razie puszczenia zwieryczy wymieniasz tylko podpaske a nie musisz dawac do czyszczenia calych spodni - po prostu ekonomia biglaugh.gif

A tak na serio, jak masz w Niemczech rodzine, to wybierz sie do nich, zachacz przy okazji o HG, czy POLO czy nawet Louis'a, choc zdecydowanie jestem za HG bo ich design bile obydwa sklepy na lebi szyje.

W razie czego moge dac Ci znac kiedy zaczna sie jakies przeceny.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc prawdę - podoba mi się taki zestaw:

famous_K_BW_1.jpg

spodnie-motocyklowe-ixon-famous.jpg

Aaale - nie wiem jak te spodnie będą wyglądały z bliska.

Tak czy inaczej - widze, że nie mają ślizgaczy na kolanach...

Czyli co - odpadają?

Lipa? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Mam dżiny moto Ixona i jakość wykonania jest moim zdaniem bardzo fajna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pozostaje jedynie Dainese albo Alpinestars

Rs-taichi z pierwszego posta w tym wątku też ma perforację ale ja powoli skłaniam się ku 4sr, a w najgorsze upały będę jeździł w tym, w czym jeździłem teraz.

Przy temp. poniżej 30 będzie wjeżdżał kombiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rs-taichi z pierwszego posta w tym wątku też ma perforację ale ja powoli skłaniam się ku 4sr, a w

> najgorsze upały będę jeździł w tym, w czym jeździłem teraz.

Ja nadal będę polował na coś "z promocji".

Wczoraj byłem w "zaprzyjaźnionym sklepie" i podobno promocje im się dopiero zaczynają...

Był kombiak Alpinestars przeceniony o 500 zł ale... tylko dość duże rozmiary (ja bym szukał 50 - albo raczej 52).

Podobno mają dostać jeszcze więcej promocyjnych cen - będę wpadał od czasu do czasu...

Z drugiej strony - ciągle się zastanawiam nad tym RST.

Żeby tylko nie był cały czarny... frown.gif

Kombinezon wolałbym biało-czarny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nadal będę polował na coś "z promocji".

> Wczoraj byłem w "zaprzyjaźnionym sklepie" i podobno promocje im się dopiero zaczynają...

> Był kombiak Alpinestars przeceniony o 500 zł ale... tylko dość duże rozmiary (ja bym szukał 50 -

> albo raczej 52).

> Podobno mają dostać jeszcze więcej promocyjnych cen - będę wpadał od czasu do czasu...

> Z drugiej strony - ciągle się zastanawiam nad tym RST.

> Żeby tylko nie był cały czarny...

> Kombinezon wolałbym biało-czarny....

Na 4sr to już teraz dają 500zł, ja jeszcze chwilę poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.