Skocz do zawartości

Kombinezon motocyklowy letni


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> No nie mów, że po powrocie do domu nie miałeś nigdy kurtki oblepionej owadami?

> Szczególnie na ramionach

Miałem ale ten kombinezon 4sr to piersi i ramiona ma właśnie czarne, a nie białe, a miejsca gdzie jest białe będą chronione przez owiewki i szybę.

akph.jpg

Napisz co masz na myśli z tą podpaską!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu ze strony 4sr ten kombinezon wygląda genialnie ale jak spojrzeć na zdjęcia z testu motogen to już nie jest tak różowo ale nadal to jest mój faworyt:

motogen_09_06_02_009.jpg

motogen_09_06_02_022.jpg

Ten różni się trochę układem kolorów, ma więcej białego. Pewnie to jakiś poprzedni model bo test był w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko prawdziwi motocyklisci jezdzom w 1 czesciowych kombi z garbem,

Taaaaaaa, prawdziwy motocyklista jest sado maso, je gwozdzie, a kupe robi drutem kolczastym. rotfl.gifbiglaugh.gif

Wez daj pokoj z tym jednoczesciowym, ten zaklada sie co najwyzej na torze.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie GoPro z tym, ze akurat filmiki w podpisie zawieraja material z trzech kamer w tym dwie JVC ( jedna Action ).

Podczas urlopu filmowalem GoPro i JVC pozamienialem uchwyty i wysieznioki mocowania, w przyszlym sezonie sprobuje na oryginalnym mocowaniu JVC, moze bedzie lepiej. Z GoPro niema wlasciwie dylematu, troche pofilmowalem z inna rozdzielczoscia, przejde jednak na najwyzsza.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo to są "HERO MARKS" na dziołchy dobrze robią

> jeszcze lepsze sa slidery z magnezem lub tytanem fajnie krzeszą iskry

Oooo! Człowiek uczy się całe życie! Tego nie wiedziałem. Niestety nie wypróbuję zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne slidery, np firma Wiz takie wykonuje, pięknie iskrzą, ale "masakrycznie" szybko się zużywają.

Poza zużytymi sliderami, trzeba koniecznie dokupić pozamykane na torze opony, najlepiej mocno przegrzane, musi być widać "fioletowe" plamy.

Na deser diaksem podnóżki.

Jako zadanie z gwiazdką, lekko zmatowić kombinezon na łokciach.

Wtedy dopiero możemy jechać na spotkanie pod remizą zlosnik.gif

ps. zapomniałbym, koniecznie przytrzeć slidery na butach zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u innych uzytkowników drogi (katamarany, motocyklisci)

> pieszych

> znajomych

> pod disco. dziołchy lepiej patrza na takiego co ma garba (sprawdzone osobiscie)

grupy ktore wymieniles nie Maja w/g mnie zadnego pojecia na ten temat, i z regoly im wszystko jedno. Bardziej wiedza co to R1 czy R6 biglaugh.gif

no i pstrokate musi byc biglaugh.gif

> bo to są "HERO MARKS" na dziołchy dobrze robią

> jeszcze lepsze sa slidery z magnezem lub tytanem fajnie krzeszą iskry

Leeeee, tam,

Trzec sliderami to podobno nie Problem, podnozkami juz inna bajka

looknij tu

to nie magnez a podnozki ! biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie magnez a podnozki !

Przy takiej prędkości, tak mocnym "tarciu", rozumiem, że pięć kółek i trza nowe podnóżki kupować, o temperaturze nie wspomnę icon_eek.gif

Podobny efekt widziałem, jak chłopaki do butów Sidi zakładali tytanowe slidery zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..... koniecznie dokupić pozamykane na torze opony

Kurde cos robie zle, i dopiero teraz wiem co biglaugh.gif

MNoje zamykam w ruchu drogowym, tyle, ze nikt mi w to nie wierzy biglaugh.gif

> ps. zapomniałbym, koniecznie przytrzeć slidery na butach

To jestem w kropce ! Prawy zgubilem na ktoryms winklu, wniosek z tego aby nie kupowac butow Alpinestars, bo respektu potem na dzielni nie bedzie rotfl.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobny efekt widziałem, jak chłopaki do butów Sidi zakładali tytanowe slidery

Dobre buty to podstawa, ja chcialem kupic Daytone, tyle, ze Alpinestars przyslkala mi SMX4 waterproof gratisowo, wiec sobie Daytone musialem podarowac. Kurde na to juz trzeci slider ktory mi odpadl sciana.gifrotfl.gifbiglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że coś jest nie tak z mocowaniem sliderów w moich alpinkach.

Jak zaczynam spacerować, to boczne przednie się same wypinają, trzeba uważać. A nowe kosztują majątek sciana.gif

Trzeciego kompletu nie kupię sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde cos robie zle, i dopiero teraz wiem co

Żebyś widział moje zdziwienie, szok, nie dowierzanie, jak kumpel podjechał swoją VFR-ką, a tam opony pozamykane, mocno wytarte, aż można powiedzieć postrzępione na rogach icon_eek.gif

Dopiero przy 20.GIF się przyznał, że takie kupił, świeżutkie, dwuletnie oponki za 200zł komplet, a jeszcze sporo bieżnika na czubkach mają rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żebyś widział moje zdziwienie, szok, nie dowierzanie, jak kumpel podjechał swoją VFR-ką, a tam

> opony pozamykane, mocno wytarte, aż można powiedzieć postrzępione na rogach

He, he, no fakt. zwlaszcza gdy wiesz jak jezdzi biglaugh.gif

Choc po wizycie na torze, mozna samemu ... tyle, ze ja jeszcze sie nie wybralem, moze w przyszlym roku biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są specjalne slidery, np firma Wiz takie wykonuje, pięknie iskrzą, ale "masakrycznie" szybko się

> zużywają.

> Poza zużytymi sliderami, trzeba koniecznie dokupić pozamykane na torze opony, najlepiej mocno

> przegrzane, musi być widać "fioletowe" plamy.

> Na deser diaksem podnóżki.

> Jako zadanie z gwiazdką, lekko zmatowić kombinezon na łokciach.

> Wtedy dopiero możemy jechać na spotkanie pod remizą

> ps. zapomniałbym, koniecznie przytrzeć slidery na butach

tak jak tutaj

89952-leaning-turn-elbow_drag.jpg

81784d1146195337-can-you-put-your-knee-down-dragginelbow.jpg

i jeszcze mozna przytrzec kaska

knee-drag-scooter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dzisiaj okazję przymierzyć kilka kombinezonów, w tym 4SR, Alpinestars, RST, Arlen Ness.

4SR RR EVO okazał się najbardziej sztywnym i wymuszającym sylwetkę, w mojej opinii jest to w 100% kombi na tor, zero komfortu w codziennym użytkowaniu. Do tego okazało się, że już nawet u producenta nie ma tej wybranej przeze mnie wersji kolorystycznej w moim rozmiarze 52. Mógłbym go mieć za jakieś 2000zł

Arlen Ness okazał się dużo wygodniejszy i bardziej uniwersalny ale jest też droższy i kolorystyka mi nie podchodzi. Cena- niecałe 3000zł

Alpinestars Motegi okazał się bardzo wygodny, sprawił najlepsze wrażenie jakościowe z porównywanych, cena promocyjna ok. 2700 zł

I na koniec RST Tractech EVO, o którego chcę zapytać. Najbardziej uniwersalny, czyli najlepszy do jazdy miejskiej, najtańszy (ok. 1900zł), w zestawie protektor pleców (do pozostałych trzeba zakładać żółwia). Tak naprawdę to kupuje się osobno spodnie i kurtkę co daje możliwość najlepszego dopasowania i można pokombinować z układem kolorów. Kurtka ma spore powierzchnie perforacji i podszycie na chłodniejsze dni.

I teraz pytanie! Znacie jakieś opinie o jakości tych kombinezonów RST?

content_kombi_all.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanie! Znacie jakieś opinie o jakości tych kombinezonów RST?

Przymierzałem i nie do końca przypadł mi do gustu.

1. Jak Ci leżała góra góry? zlosnik.gif

2. Wydawały mi sie mało perforowane?

3. Bardziej spodobał mi sie Berik 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze mi leżał, najlepiej ze wszystkich wymienionych.

A sama "skóra" nie wydawała Ci się dziwnie "sztywna" ?

RST, w momencie kiedy szukałem kombi oferowała "najsztywniejszą" skórę.

Alpinestars miękka, wygodna itd. Arlenness raczej neutralna w tym kontekście.

Niestety, z powodu długich, nie wymiarowych kończyn, musiałem szukać producenta oferującego "przedłużane" rękawy i spodnie w danych rozmiarach oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno skóra nie była takiej jakości jak w alpinestarsie ale nie wiem właśnie, czy jej poziom jest akceptowalny, nawet za najniższą cenę w stosunku do pozostałych kombiaków!?

Zapewne nie rozpadnie się zbyt szybko bo nie chce mi się wierzyć, żeby na rynku brytyjskim przeszedłby jakiś chłam, a jak wziąć pod uwagę kluczowe czynniki:

- atrakcyjna cena (około 1000 zł taniej niż alpinestars)

- uniwersalność (Nazwałbym go ST, czyli sportowo-turystyczny, gdzie pozostałe są przede wszystkim bardziej lub mniej sportowe)

- wygoda (to jak się w nim czułem- najmniej krępujący ruchy)

- wbudowany protektor pleców (mógłbym sprzedać knox aegis, którego jeszcze nie użyłem, za jakieś 400zł, więc wyszło by max. 1500zł)

- ogólne bardzo pozytywne wrażenie, łącznie z kolorystyką.

- garb palacz.gif

... to skłaniam się bardzo mocno ku tej opcji.

4sr, który najbardziej mi się podobał podczas poszukiwań on-line (pomijam, że może już nie być wybranej przeze mnie kolorystki w moim rozmiarze) był tak ciasny i sztywny, że czułem się w nim jak w kaftanie bezpieczeństwa (nigdy nie przymierzałem ale domyślam się jakie to uczucie wink.gif) i dlatego jest to kombi stricte na tor bo nie da się w nim nawet porządnie po jajkach podrapać... hehe.gif. Cenę ma atrakcyjną ale dla samego lansu nie mógłbym raczej tak cierpieć przy zakładaniu i podczas np. przerw w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kombi masz się czuć komfortowo, ale ważne jest, aby zbytnio nie ograniczał Ci kombinezon ruchów. Strefy komfortu + strefy bezpieczeństwa mają być, im więcej, tym lepiej.

Firma, jeżeli mówimy o kombi na co dzień, raczej schodzi na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z Miczabem przymierzę jeszcze 4sr w rozmiarze o jeden większym i będę się decydował. W jego opinii 4sr po ułożeniu to najwygodniejsze kombi z jakim się spotkał, a moje wrażenia mogły być spowodowane przymierzaniem zbyt małego rozmiaru.

Zatem albo 4sr albo rst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.