Skocz do zawartości

Stojak pod motocykl


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

> A mogą być takie silikonowe jakich używa się do sprzątania?

Tak ale koniecznie w komplecie z fartuchem w kolorowe kwiatki clown.gifclown.gif

Kurde, kupujesz moto za ok 30 klocków, ciuchy i kask za tysiące to już nie rób siary, podjedź sobie na strzegomską do MOTOAKCESORIA i u tej sympatycznej blondynki kup sobie zimowe rękawiczki. ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie - po co?

> Sorry, że tak piszę w imieniu RSSSSa ale...

> Ile on jeszcze zrobi? 300-400 km?

> Przecież zaraz i tak motocykl będzie zimował

Jak będzie sucho i słonecznie to zawsze można polatać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie - po co?

> Sorry, że tak piszę w imieniu RSSSSa ale...

> Ile on jeszcze zrobi? 300-400 km?

> Przecież zaraz i tak motocykl będzie zimował

pytanie po co?

Sorry ze tak pisze w imieniu RSSSa ale....

on jest napalony na jazde ze prędzej kupi zimowki na motong niż go schowa na zimę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale koniecznie w komplecie z fartuchem w kolorowe kwiatki

> Kurde, kupujesz moto za ok 30 klocków, ciuchy i kask za tysiące to już nie rób siary, podjedź sobie

> na strzegomską do MOTOAKCESORIA i u tej sympatycznej blondynki kup sobie zimowe rękawiczki.

Przecież z tymi rękawiczkami to sobie jaja robimy, a co do tej sympatycznej blondynki to mam wrażenie, że mnie ostatnio podrywała jak byłem u nich po buffa...

Dość dodać, że ma taki sam kask jak ja i z tej okazji mnie "przyatakowała" wink.gif

Jest bardzo "miła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie sucho i słonecznie to zawsze można polatać...

A pozniej sie ludzie rozbijaja i nawet nie wiedza dlaczego.

Proponowal byn sie dowiedziec jaki wplyw na grip ma temperatura a jaka temperature roboczy ( minimalna ) powinna miec opona motocyklowa. Rownie dobrze mozna stalowe obrecze zalozyc, albo drewnianne.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pozniej sie ludzie rozbijaja i nawet nie wiedza dlaczego.

> Proponowal byn sie dowiedziec jaki wplyw na grip ma temperatura a jaka temperature roboczy (

> minimalna ) powinna miec opona motocyklowa. Rownie dobrze mozna stalowe obrecze zalozyc, albo

> drewnianne.

No właśnie, poniżej jakiej temp. robi się już niebezpiecznie ze względu na właściwości gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też było przyjemnie ale nie mogę się teraz zagrzać.

Pewnie rękawiczek foliowych nie założyłeś! zlosnik.gif

Ja zresztą też - ale mi było ciepło smile.gifzlosnik.gif

No cóż Tobie teraz pozostaje tylko okład z młodych piersi na rozgrzewkę - chyba bardziej uniwersalnego lekarstwa nie ma oink.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, poniżej jakiej temp. robi się już niebezpiecznie ze względu na właściwości gumy?

Ciekawe co bardziej doświadczeni w tym temacie.

Pewnie zależy od samych gum, ich wieku...

Ja mam wrażenie, że zrobiło się "dziwnie" - już kiedy temperatura zeszła w okolice 10-15 stopni...

W ogóle mam wrażenie, że przednie zawieszenie zaczęło jakąś inaczej reagować w tych temperaturach... Olej w lagach do wymiany? Czym to się objawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie zależy od samych gum, ich wieku...

Wiek nie ma tu z tym nic wspolnego, a jezeli juz to tak minimalnie, ze nie odgrywa roli. same gumy i owszem ale to co najwyzej roznica kilku stopni C.

> Ja mam wrażenie, że zrobiło się "dziwnie" - już kiedy temperatura zeszła w okolice 10-15 stopni... W ogóle mam wrażenie, że przednie zawieszenie zaczęło jakąś inaczej reagować w tych temperaturach... Olej w lagach do wymiany? Czym to się objawia?

Twoje "wrazenie" Cie nie myli ! A z olejem w lagach to sluszna uwaga Nagrzewanie elemantow trwa znacznie dluzej a do tego dochodzi fakt, ze nie rozgrzewaja sie do temp roboczej jaka przewidzial producent.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można założyć, że poniżej 15 stopni robi się już niebezpiecznie, a np. poniżej 10 to już w ogóle lepiej sobie darować jazdę lub po prostu jeździć bardzo powoli! w łukach?

Najgorsze w tym, że przyczepność traci się w systemie niemal zero-jedynkowym i dlatego bardzo ciężko jest wyczuć jej granicę w różnych warunkach atmosferyczno/drogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja właśnie wróciłem

> Bardzo przyjemnie sie dzisiaj latało

Wczoraj mniej więcej o tej samej porze co Ty, też wróciłem.

Faktycznie, było przyjemnie i sporo takich jak ja spotkałem na trasie.

Dzisiaj obudziłem się i nie mogę głowy obrócić na bok, tak mnie szyja napiernicza. Chyba sobie zawiałem, bo czułem w czasie jazdy, że mi wieje cały czas po szyi.

Tak, że dzisiaj sobie odpuszczam. Ale nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło. Zrobię sobie dzień alkoholika zlosnik.gif

A na szyję muszę skombinować jakiś szal, chustę, czy coś w ten deseń. Albo golf zakładać pod kurtkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj obudziłem się i nie mogę głowy obrócić na bok, tak mnie szyja napiernicza. Chyba sobie zawiałem

Ja się tak załatwiłem na początku września w jakąś piętnastostopniową niedzielę

Teraz bez bluzy narciarskiej z golfem z lidla się nie ruszam.... bo potem łaża powyginany jak paragraf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się tak załatwiłem na początku września w jakąś piętnastostopniową niedzielę

> Teraz bez bluzy narciarskiej z golfem z lidla się nie ruszam.... bo potem łaża powyginany jak

> paragraf...

Ja wyciągnąłem bieliznę termo + kominiarka, którą używałam na wypady na narty. Przyda się i nie będzie używana tylko w sezonie zimowym wink.gif

Ciągle kombinuje nad szyją, bo resztę spokojnie dogrzeje.

Uparłem się, że sezon przedłużę na max.

Z łezką w oku wspominam czasy, jak na moto jeździłem do czasu, aż śnieg skutecznie nie nakrył dróg. To były czasy. No ale wtedy miałem trochę mniej lat. co zrobić, starość, nie radość. Kiedyś trzeba zacząć dbać o zdrowie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli można założyć, że poniżej 15 stopni robi się już niebezpiecznie, a np. poniżej 10 to już w

> ogóle lepiej sobie darować jazdę lub po prostu jeździć bardzo powoli! w łukach ?

> Najgorsze w tym, że przyczepność traci się w systemie niemal zero-jedynkowym i dlatego bardzo

> ciężko jest wyczuć jej granicę w różnych warunkach atmosferyczno/drogowych...

Dokladnie.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież z tymi rękawiczkami to sobie jaja robimy, a co do tej sympatycznej blondynki to mam

> wrażenie, że mnie ostatnio podrywała jak byłem u nich po buffa...

> Dość dodać, że ma taki sam kask jak ja i z tej okazji mnie "przyatakowała"

> Jest bardzo "miła"

Nie łudź się, one tak robią bo tym sposobem tam wracamy i wydajemy kasę hehe.gif

Ja większość zakupów na prymasa tysiąclecia robiłem i tam też jest fajna laska która też niby mnie podrywała a prawda jest taka ze nie wiem kiedy kupiłem SHOEIa i komplet HELDA i jeszcze parę innych gadżetów. Tak działa prawo rynku kolego hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli można założyć, że poniżej 15 stopni robi się już niebezpiecznie, a np. poniżej 10 to już w

> ogóle lepiej sobie darować jazdę lub po prostu jeździć bardzo powoli! w łukach?

> Najgorsze w tym, że przyczepność traci się w systemie niemal zero-jedynkowym i dlatego bardzo

> ciężko jest wyczuć jej granicę w różnych warunkach atmosferyczno/drogowych...

Jeździłem w temperaturach oscylujących około 0 st. C. (co najmniej raz było poniżej 0).

Żyję i się nie wyłożyłem.

Wszystko jest dla ludzi, ino trzeba myśleć.

ps. Dzisiaj nakręciłem około 100km i się, kurka, spociłem. Niepotrzebnie wpiąłem ocieplenie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem w temperaturach oscylujących około 0 st. C. (co najmniej raz było poniżej 0).

> Żyję i się nie wyłożyłem.

> Wszystko jest dla ludzi, ino trzeba myśleć.

Owszem, ale proponje tez obserwowac jaki wysyp wypadkow niedlugo zaistnieje, i bedzie on spowodowany wlasnie tym, ze nie bylo grip'u a predkosc byla za duza.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciągle kombinuje nad szyją, bo resztę spokojnie dogrzeje.

kup sobie dodatkowy kolnierz z windstopperem. Ja mam zapinany na zamek, widzialem na rzepa, ale po przymiarce wzialem ten z zamkiem. o cos takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup sobie dodatkowy kolnierz z windstopperem. Ja mam zapinany na zamek, widzialem na rzepa, ale po

> przymiarce wzialem ten z zamkiem. o cos takie

Ja dalem sobie i zonie cos takiego uszyc z tym, ze podwojny kolnierz i czesc na klatke piersiowa znacznie wieksza - material polar.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na szyję muszę skombinować jakiś szal, chustę, czy coś w ten deseń. Albo golf zakładać pod kurtkę

Pomyśl jeszcze o takim ociepleniu:

Elmo_Helmet_Cover__98864.1371232735.1280.1280.JPG

1234464_10153286388665363_638648541_n.jpg

http://www.ebay.com/itm/MOTORBIKE-FUNNY-...=item4ac8712a54

http://www.ironhorsehelmets.com/elmo-motorcycle-helmet-cover/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem w temperaturach oscylujących około 0 st. C. (co najmniej raz było poniżej 0).

> Żyję i się nie wyłożyłem.

> Wszystko jest dla ludzi, ino trzeba myśleć.

Dzisiaj u mnie było około 0 (szron na siedzisku i lusterkach), ale pomimo tego przyjechałem do pracy motocyklem. Po południu ma być cieplej.

Po drodze spotkałem chyba tylko dwóch. Czyli jeszcze się jeździ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj u mnie było około 0 (szron na siedzisku i lusterkach), ale pomimo tego przyjechałem do

> pracy motocyklem. Po południu ma być cieplej.

> Po drodze spotkałem chyba tylko dwóch. Czyli jeszcze się jeździ...

no ba... o 5:50 wyszedlem z domu, ocenilem stan jezdni (przed garazem) ubralem sie w 'waciak' i pojechalem do pracy wink.gif - tempo żółwiowe wink.gif ale teraz widze ze pogoda piekna i nie zaluje ze mnie rano troche wy...chlodzilo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.