Skocz do zawartości

Brak swiateł...Gdzie szukac../


piomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U córki w astrze I sedan z 1999 roku "zanikły" światła 1. pozycyjne, 2. mijania, 3. drogowe (impulsowe drogowe są), 4. podświetlenie zegarów, 5. przeciwmgielne tył, . Sprawdziłem bezpieczniki i chyba są OK. bo nawet pomieniałem. Nie wiem, czy brak jest napęcia po wyłączniku, czy może masy, jeśli jest wspólna do tych lamp... Podpowiedzcie gdzie ew. posprawdzać, i jak w razie czego dostać się do wyłącznika świateł. Dodam, że światła cofania, kierunku, awaryjne, tid, klakson, dmuchawa, ośw. wnętrza działają. Ikonki na zegarach też swiecą. Silnik oczywiście odpala... Co radzicie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko wskazuje na włącznik świateł .Demontaż włącznika.

Też mi się tak wydaje, ponieważ bezpieczniki sa dobre. Zresztą za oświetlenie poszcz, lamp odpowiada kilka bezpieczników, a nie jeden. Dziekuje za link dot. wymiany wyłacznika. Głównie chodziło mi o sposób jego wyciagniecia. Jutro popróbuje...A wyłacznik moze gdzies na szrocie.. smirk.gif Oryginał by sie znalazł... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba ok ?

> jak sprawdzałeś bezpieczniki ?

Ano..wyciagałem, ogladałem icon_rolleyes.gif, sprawdzałem omomierzem, a nawet kilka wstawiałem nowe... tak dla ciekawości... tongue.gif I kicha.. To samo. Wyglada na wyłacznik. Jutro może coś pogrzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno próbował bym go naprawić. Bo tam żadnej elektroniki skomplikowanej nie ma. Sprawdził bym czy jakaś ścieżka nie popalona, jakaś blaszka nie uszkodzona i próbował bym naprawiać. Ale jak kto woli. Sam miałem uszkodzony włącznik świateł, że nie zawsze załapywało włączenie świateł, bo coś nie do końca stykało. Ale udało mi się to naprawić. Więc polecam spróbować naprawić. Wystarczy trochę czasu i chęci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opisówkę. To nie moje dzieło, bo ja to inaczej zrobiłem, ale zasada generalnie jest ta sama i efekt końcowy jak najbardziej ten sam. Astra F - Przekaźniki świateł.pdf

Ja wpinałem się w istniejące kostki do żarówek, dałem 2 przekaźniki po jednym dla świateł mijania i drogowych, oraz kupiłem nowe kostki na żarówki. Koszt jak się nie mylę przeróbki to jakieś 20 - 30zł. Moja przeróbka działała tak, że stara instalacja sterowała przekaźnikami a nowa zasilała żarówki prosto z aku. Efekt to jaśniejsze świecenie, dłuższa żywotność, jak się potem okazało, żarówek no i koniec problemów z manetką i włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba obejrzeć go może da się go łatwo naprawić. Szkoda wydawać kasę na nowy jeśli tanim kosztem

> będzie można naprawić Twój.

No i wyciagnąłem ten wyłacznik... Jeden styk WYPALONY, aż plastik sie stopił. Widze, że i w gniazdzie jest wypalone i jakis kawałek styku tam "lezy", zatem bedzie chyba grubsza robota. Podejrzewam, ze i gniazdo bedzie do wymiany. Na razie nie wiem, jak go stamtad wyciagnac. Odkreciłem srubkę w nawiewniku, w otworze po wyłaczniku i jedną pod kolumną [razem 3 szt], ale cała ta osłona nie chce mi wyjść. Macie jakies pomysły, jak dostac sie do tego gniazda i przewodów?

A na razie ide do doktora od gardła...i kataru clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlacznik . -do styku 30 ppodlacz napiecie z aku albo z prostownika .

na poz 1-swiatla pozycyjne powinieneś mieć napiciena styku 58llup 58p (w zaleznosci od wersji inst .

na pozycji 2 swiatla mijania napiecie ze syku 30 ma się pojawić na stykach 58 llup p oraz na stykach 56 i 58k

nie podales który jest wypalony . styk 15 to +po stacyjce i jest tylko do podświetlenia wlacznika .

31 to masa . napiecie w tej syt mierzysz względem - zrodla zasilania .

styk wypalony oczyscic jeśli plastyk jes przyjarany odrapac i zabezpieczyć klejem 2 składnikowym lub w ostateczności lakierem do paznokci .

gniazdo - styk wypalony oczyscic ze spalenizny . zabezpieczyć jak wyżej . kabel z pinem wyjac .zarobić nowym konektorem i wlozyc z powrotem . na ewentualne spLENIE IZOLACJI KABLA NACIAGNAC KOSZULKE TERMOKURCZLIWA PODGRZAC ZAPALNICZKA

po zmontowaniu powinien dzialac o ile polaczenia sa tak jak na początku .

opcja 2 szukac nowe gniazdo do wlacznika na szrocie a najlepiej komplet czyli wlacznik i gniazdo . pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha.... Dało rady. Śrubka po śrubce , no i dostałem się do gniazda. Obwody są sprawne [zwierając odp. piny lampy świecą]. natomiast wyłacznik jest wypalony i wytopiony, a w gnieżdzie wytopiony jest plastik i styk zasilający 30. zatem chyba trzeba szukać oprócz wyłacznika, także gniazda... No i przelutować. Zapewne koszt niemały tongue.gif Moze szrot pomoże.. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda na zwarcie, dziwne, że bezpiecznik nie zadziałał.

Tym zwarciem są światła włączone non stop. Instalacja eFki nie jest przystosowana do ciągłej pracy reflektorów, a może i żarówki mocniejsze nić 60/55W i styk się wypala. Standard, można powiedzieć TTTM (ten typ tak ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda na zwarcie, dziwne, że bezpiecznik nie zadziałał.

Styki przegrzane, plastik stopiony nie z powodu zwarcia, tylko słabego styku w tym miejscu. tam było b. gorąco zapewne angryfire.gif. Gdyby bylo zwarcie, to walnęło by zabezpieczenie.

Ale do rzeczy - : Kupiłem za 15 zeta przełącznik i gniazdo na szrocie w b. dobrym stanie, bez przegrzań , z reg. jasnosci podśw. zegarów [stary nie miał]. Jedynie żaróweczka w środku chyba spalona, bo nie podświetla samego wyłącznika. Ale i tak tam słabo swiecą , a człowiek juz po omacku trafia ręką na niego smile.gif Gniazda nie wymieniałem, tylko wymieniłem pin 30. Wszystko ponownie dokładnie poskręcałem i ... wszystko GRA i BUCY, tzn świeci idea.gif Miało być 20.GIF, jednak wyhamowałem, bo jestem przeziębiony tongue.gif Może innym razem... 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.