Skocz do zawartości

Gięcie pleksy


Krisker

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W drzwiach półokrągłej kabiny prysznicowej rozsypała się szyba. Jako że zamiennika brak wymyśliłem sobie, że zamówię pleksę na wymiar. Problemem jest tylko wygięcie. Wzór mam na drugich drzwiach - pomyślałem, że zrobię odpowiednią konstrukcję, położę na niej płaską pleksę i zacznę równomiernie podgrzewać z daleka opalarką. Podda się, czy wyjdzie lipa?

A może po prostu zamówić cienką (1-2mm) pleksę i "na chama" ją wygiąć i wstawić w drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej. W drzwiach półokrągłej kabiny prysznicowej rozsypała się szyba. Jako że zamiennika brak

> wymyśliłem sobie, że zamówię pleksę na wymiar. Problemem jest tylko wygięcie. Wzór mam na

> drugich drzwiach - pomyślałem, że zrobię odpowiednią konstrukcję, położę na niej płaską pleksę

> i zacznę równomiernie podgrzewać z daleka opalarką. Podda się, czy wyjdzie lipa?

Jak najbardziej możesz tak zrobić, tylko zanim założysz musisz jej pozwolić ostygnąć w formie bo inaczej się wyprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej. W drzwiach półokrągłej kabiny prysznicowej rozsypała się szyba. Jako że zamiennika brak

> wymyśliłem sobie, że zamówię pleksę na wymiar. Problemem jest tylko wygięcie. Wzór mam na

> drugich drzwiach - pomyślałem, że zrobię odpowiednią konstrukcję, położę na niej płaską pleksę

> i zacznę równomiernie podgrzewać z daleka opalarką. Podda się, czy wyjdzie lipa?

> A może po prostu zamówić cienką (1-2mm) pleksę i "na chama" ją wygiąć i wstawić w drzwi?

może stracić przezroczystość biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w studio pleksi 1x2m. 2mm grubości.

Aby ja przywieźć wygiąłem ją w łuk o promieniu 30cm.

Nic się jej nie stało. Chyba nawet był jeszcze zapas sprężystości.

Im będzie grubsza tym trudniej będzie wygiąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to super! Dzięki za dowód W takim razie 3mm powinno się wygiąć bez dodatkowych kombinacji,

> tak jak mayster_tcz zresztą dopisał.

> Dziękuję wszystkim za pomoc

Po długości będzie tylko ciężko złapać. Będziesz potrzebował jakiejś listwy na krawędź i kogoś do pomocy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po długości będzie tylko ciężko złapać. Będziesz potrzebował jakiejś listwy na krawędź i kogoś do

> pomocy.

> Pozdrawiam.

A Ty czasem nie piszesz o poliwęglanie? Poliwęglan ma dużo większą plastyczność w stosunku do pleksi.

U mnie w pracy stosuje się poliwęglan do różnego rodzaju osłon. Obrabia się go na zimno przy użyciu prasy i gilotyny, całkiem jak blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty czasem nie piszesz o poliwęglanie? Poliwęglan ma dużo większą plastyczność w stosunku do

> pleksi.

Hmm, niewiem.gif pojechałem do marketu i zapytałem gdzie znajdę pleksi. Czy to może być poliwęglan? W sumie nie wiem. Dotąd byłem przekonany, że to jest pleksi. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to uwierz.

> bez problemu można zwinąć w rulon i zapakować do bagażnika

Poliwęglan tak powyginasz Plexi to połamiesz jak będziesz próbował ją tak wygiąć. Te dwa rodzaje tworzyw tak z wyglądu podobne mają zupełnie inne właściwości fizyczne i wytrzymałościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pozwolę sobie odkopać wątek - już jakiś czas temu kupiłem poliwęglan 3mm. Super przejrzystość i sprężystość, ale to drugie aż za bardzo. Mimo podgrzewania opalarką (suszarka do włosów to był śmiech na sali) po ostygnięciu ciągle wracało do macierzystej pozycji. W końcu kilka razy przegrzałem go miejscowo i mimo małych fal udało się go w miarę podgiąć. Niesamowity materiał yikes.gif Dzięki wszystkim za rady waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.