Skocz do zawartości

Kody błedów Golf 4


MaserTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Pytanie dotyczy golfa mojego brata. Kiedyś silnik 1.4 poźniej wsadzono 1.6 16v.

Pytanie nr.1

Kody błedow:

Błedy wystepujące ciągle( na razie po skasowaniu jest ok)

17606

17560

Blędy pojawiające sie co jakiś czas.

00778

00532

Pytanie nr.2

Silnik zastosowany to 1.6 16v. Jednak dynamika itp została na poziomie 1.4 czyli 0-100 km/h ok 14 sek. Odcinka dalej na poziomie 5500 obr/min.

Mechanik, który odczytał kody błedow odczytał również sterownik:

Vw z6z0a3710333

Gdzie 0 może o

lub z może być 2.

Czy ktoś może doradzić co jest nie tak?

Z góry dziękuje za sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie tego nie wiem To było dawno temu i mamuśka autem jeździła wiec nie interesowała sie tym.

> Niby inny mechanik ten numer sterownika odczytał ale wydaje mi się on jakiś dziwny...

Dla mnie też jest on jakiś dziwny. Odczytajcie jeszcze raz poprawnie nr sterownika to trochę się wyjaśni. Najlepiej programem diagnostycznym bo to najszybsza metoda i najmniej inwazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie też jest on jakiś dziwny. Odczytajcie jeszcze raz poprawnie nr sterownika to trochę się

> wyjaśni. Najlepiej programem diagnostycznym bo to najszybsza metoda i najmniej inwazyjna.

Pewnie tak bedzie trzeba zrobic

ok.gif Gdzie jeat komputer i czy jest możliwość sprawdzenia numeru na obudowie? Może jednak za dużo zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie tak bedzie trzeba zrobic

> Gdzie jeat komputer i czy jest możliwość sprawdzenia numeru na obudowie? Może jednak za dużo

> zabawy?

trzeba sciagnac podszybie plastikowe i na srodku widac wtyczki z komputera. Rozchylasz zabezpieczenie przy komputerze i mozesz go wyciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> trzeba sciagnac podszybie plastikowe i na srodku widac wtyczki z komputera. Rozchylasz

> zabezpieczenie przy komputerze i mozesz go wyciagnac

Temat powraca.

Chciałem dostać sie do komputera ale nie dałem rady ściągnać plastikowego podszybia (ktoś może doradzić jak to najlepiej zrobić? Jest przyklejone do szyby? ) Jak zabezpieczony jest komputer przed wyjęciem?

Mechanik odczytał nr sterownika -036906032L

Wygląda na to, że zostal sterownik od 1.4. Jakiego sterownika powinienem teraz szukać? Silnik to 1.6 16v...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najlepiej jest zdjąć wycieraczki a podszybie jest mocowane na wcisk do listwy pod szybą

> rób to bardzo ostrożnie bo łatwo uszkodzić szybę czołową przy wyciąganu sterownika

Wycieraczki ściągnąłem ale kompletnie nie mogłem zdemontować tej plastikowej osłony. Bedzie trzeba zrobić drugie podejście. A jak zdemontować sterownik?

zlosnik.gif

Czy ktoś w przybliżeniu może mi powiedzieć co oznaczają te kody błedów? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Pytanie dotyczy golfa mojego brata. Kiedyś silnik 1.4 poźniej wsadzono 1.6 16v.

> Pytanie nr.1

> Kody błedow:

> Błedy wystepujące ciągle( na razie po skasowaniu jest ok)

> 17606

17606 - 02 Sensor Heater: B1 S2: Electrical Malfunction

czyli problem z sondą lambdą, podmienić, skasować błędy i zobaczyć czy się pojawi na nowo, chodzi o sondę na wydechu czyli nr 2

> 17560

też wskazuje na to że jest coś nie teges z mieszanką

> Blędy pojawiające sie co jakiś czas.

> 00778

błąd czujnika skrętu G85 pod kierownicą, wskazuje na to że kierownica była demontowana i być może coś tam zostało uszkodzone

> 00532

problem z napięciem, słaby aku lub masy nie kontaktują

btw wystarczyło 5 minut z googlem i masz już jasność

zanim weźmiesz się za wymianę sondy to spróbuj wyczyścić przepustnice i potem go podłącz czy wywali znów błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik odczytał nr sterownika -036906032L

> Wygląda na to, że zostal sterownik od 1.4. Jakiego sterownika powinienem teraz szukać? Silnik to

> 1.6 16v...

Podaj:

- kod silnika,

- rocznik auta

- skrzynia manual czy automat ?

Czy wiadomo z którego roku było auto z którego przełożono silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj:

> - kod silnika,

Nie mam niestety pojęcia. Wiem, że jest to 1.6 16v

> - rocznik auta

2001

> - skrzynia manual czy automat ?

manualna skrzynia

> Czy wiadomo z którego roku było auto z którego przełożono silnik ?

Nie wiem czy nie bylo to z 2000 roku.

Postaram się dowiedzieć o kod silnika

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.