Skocz do zawartości

jak by tu wjazd...


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tej chwili tymczasowe ogrodzenie od frontu - slupki stalowe i siatka. Przy granicy z sasiadem sa 3 drzewka, na tyle nieduze, ze chyba moge je wyciac. 2.2m od granicy zaczyna sie tymczasowa brama 4.5m szeroka. Brama i ta czesc ogrodzenia sa schowane wglab dzialki, bo "ulica" jest b. waska - dwa samochody sie nie mina, w takim poszerzeniu juz tak, dlatego kazdy sasiad "tak ma". Poszerzenie ma jakies 1.5m.

Mysle o tym, by przy granicy z sasiadem zrobic smietnik (ponoc nie bardzo sie da wzgledem przepisow, ale to musze ustalic - sasiad nie ma nic przeciwko - sam ma tam brame wjazdowa), potem brame i furtke, ale nie wiem, w jakiej konfiguracji. Ze wzgledu na to, ze furtka musi byc kolo bramy bezposrednio, to odpada brama przesuwna, chyba ze furtka bedzie blizej sasiada (dalej do domu, wiec IMHO niepraktycznie). Jaka by tu brame zaprojektowac? Uchylna? Podwojnie uchylna? Jakiej szerokosci? Obecne 4.5m ledwo starcza, by taki kamaz z piaskiem wjechal (a i to tylko jesli mocno odchyle brame) - dlugi HDS (czyli ten z dzwigiem na koncu paki) juz nie wjezdza.

Zdjecia, rysunki pogladowe, szkic w sketchupie:

qW3Sk.jpg

MqdfG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w tej chwili tymczasowe ogrodzenie od frontu - slupki stalowe i siatka. Przy granicy z sasiadem

> sa 3 drzewka, na tyle nieduze, ze chyba moge je wyciac. 2.2m od granicy zaczyna sie tymczasowa

> brama 4.5m szeroka. Brama i ta czesc ogrodzenia sa schowane wglab dzialki, bo "ulica" jest b.

> waska - dwa samochody sie nie mina, w takim poszerzeniu juz tak, dlatego kazdy sasiad "tak

> ma". Poszerzenie ma jakies 1.5m.

> Mysle o tym, by przy granicy z sasiadem zrobic smietnik (ponoc nie bardzo sie da wzgledem

> przepisow, ale to musze ustalic

Nie może być bliżej niż 2m od granicy z sąsiadem.

> sasiad nie ma nic przeciwko - sam ma tam brame wjazdowa),

> potem brame i furtke, ale nie wiem, w jakiej konfiguracji. Ze wzgledu na to, ze furtka musi

> byc kolo bramy bezposrednio, to odpada brama przesuwna, chyba ze furtka bedzie blizej sasiada

> (dalej do domu, wiec IMHO niepraktycznie). Jaka by tu brame zaprojektowac? Uchylna? Podwojnie

> uchylna?

Podwójnie uchylna zabierze najmniej miejsca wewnątrz. To na wypadek gdybyś chciał potem na podjeździe jeszcze jakieś auto postawić.

> Jakiej szerokosci? Obecne 4.5m ledwo starcza, by taki kamaz z piaskiem wjechal (a i

> to tylko jesli mocno odchyle brame) - dlugi HDS (czyli ten z dzwigiem na koncu paki) juz nie

> wjezdza.

> Zdjecia, rysunki pogladowe, szkic w sketchupie:

Ja mam ledwie 3m i wszystko się mieści. Ale ja nie jeżdżę Kamazem ani HDSem.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie może być bliżej niż 2m od granicy z sąsiadem.

Moze, jesli sasiad tez ma smietnik, ale moj ma wjazd, wiec chyba bede musial zrobic po drugiej stronie.

> Podwójnie uchylna zabierze najmniej miejsca wewnątrz. To na wypadek gdybyś chciał potem na

> podjeździe jeszcze jakieś auto postawić.

Tak wlasnie mysle, ze to bedzie najlepsza opcja

> Ja mam ledwie 3m i wszystko się mieści. Ale ja nie jeżdżę Kamazem ani HDSem.

Ale nie masz ulicy o szerokosci <4m. A na dzialke czasem musi wjechac cos wiekszego, z kontenerem, piaskiem albo zwirem na ten przyklad.

RHsGD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od strony drogi nie można było stawiać ogrodzenia w linii działki. Musiało być 2 m cofnięte w głąb posesji. Sprawdź jak masz w pozwoleniu na budowę. Jest to świeży przepis, nie dotyczy istniejących już ogrodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie od strony drogi nie można było stawiać ogrodzenia w linii działki. Musiało być 2 m cofnięte

> w głąb posesji. Sprawdź jak masz w pozwoleniu na budowę. Jest to świeży przepis, nie dotyczy

> istniejących już ogrodzeń.

U mnie gmina planuje poszerzenie drogi i ogrodzenie jest odsunięte 3 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie od strony drogi nie można było stawiać ogrodzenia w linii działki. Musiało być 2 m cofnięte

> w głąb posesji. Sprawdź jak masz w pozwoleniu na budowę. Jest to świeży przepis, nie dotyczy

> istniejących już ogrodzeń.

Ja juz mam ogrodzenie (tylko ja nazywam je tymczasowym). Przesuniecia na razie nie planuja - kiedys chcieli zrobic, ale mieszkancy wygrali w sadzie, bo chcieli zabrac 6m dzialki kazdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.