Skocz do zawartości

sciana k-g a meble problem


naklej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem poniewaz zakupilem meble z jedna szafka wiszaca dosc ciezka, meble postawione sa na scianie tora jest z kg, jak zamontowac szafke wiszaca? boje sie zeby niewyrwala sie z plyty lub odksztalcila, slyszalem o specjalnych kolkach niewiem jaka wage mozna na nich wieszac. Robil ktos cos podobnego i moze cos doradzi?

Pozdrawiam majsterkowiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam problem poniewaz zakupilem meble z jedna szafka wiszaca dosc ciezka, meble postawione sa

> na scianie tora jest z kg, jak zamontowac szafke wiszaca? boje sie zeby niewyrwala sie z plyty

> lub odksztalcila, slyszalem o specjalnych kolkach niewiem jaka wage mozna na nich wieszac.

> Robil ktos cos podobnego i moze cos doradzi?

> Pozdrawiam majsterkowiczy

ja mam jedną szfkę wiszącą powieszoną za pośrednictwem kawałka panela podłogowego-wisi juz 7 rok zlosnik.gif

panel obcięty na odpowiednią szerokość, zamontowany do ściany na rawplug-ach (foto) a do panela szafka na jej fabrycznym wieszaku

RAW41603.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na początku roku. Tutaj cały mój temat: Półka na ścianie KG

Efekt jest taki, że od tamtego czasu na ścianie wiszą 2 półki 1m a na nich różne lekkie graty i 2 głośniki od KD. Półki miały ukryte mocowania na 8 kołków każda z czego wkręconych jest chyba w sumie 10 bo 4 się obróciły i nie trzymały. Używałem kołków jakie pokazał Majkel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak g-k to tylko molly pokazany wyzej (nosnosc na wyrwanie jakiej 2 kN scinanie ok 3,5 kN); przy

> zastosowaniu wielopunktowym bedzie dobrze

Tak tylko dodam, że warto kupić specjalne kleszcze do kołków molly. Czasami można osadzić kołek bez tego narzędzia, ale w przypadku grubszych lub sztywniejszych kołków może się to okazać praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej to by było, jakbyś mógł mocowania szafki przykręcić przez płytę do jej rusztu.

Tak byłoby najlepiej bo te kołki i płyta niby 70kg. wytrzymują ale u mnie w jednym miejscu mały grzejnik wyrwał kawałek płyty razem z kołkiem. Grzejnik nie wazy 70kg.

Listwa montażowa przez płytę do profili jak najgęściej i na listwę haki szafek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak byłoby najlepiej bo te kołki i płyta niby 70kg. wytrzymują ale u mnie w jednym miejscu mały

> grzejnik wyrwał kawałek płyty razem z kołkiem. Grzejnik nie wazy 70kg.

> Listwa montażowa przez płytę do profili jak najgęściej i na listwę haki szafek.

> Pozdrawiam.

problem w tym ze niemam pojecia w ktorym miejscu ida profile a co najlepsze zauwazylem ze plyty sa osadzone a profilach z drewna yikes.gif przewierce sie jutro i zobacze jak daleko jest kg od zwyklej sciany moze uda sie poprostu jakims dluzszym kolkiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak byłoby najlepiej bo te kołki i płyta niby 70kg. wytrzymują ale u mnie w jednym miejscu mały

> grzejnik wyrwał kawałek płyty razem z kołkiem. Grzejnik nie wazy 70kg.

> Listwa montażowa przez płytę do profili jak najgęściej i na listwę haki szafek.

> Pozdrawiam.

Gdy bardzo dawno temu bawiłem się w budowlankę w latach studenckich na zachodzie, były konkretne wytyczne dawania rusztów w ścianach na wysokości odpowiadającej zawiesiom szafek wiszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem w tym ze niemam pojecia w ktorym miejscu ida profile

Tu pomógł by silny magnes lub wykrywacz metalu (patrz niżej)

> a co najlepsze zauwazylem ze plyty sa

> osadzone a profilach z drewna

No i na 1. rzut oka magnes odpada, ale czy na pewno? Przecież płyta GK nawet do drewnianego stelażu została przykręcona wkrętami stalowymi, a te magnes powinien zlokalizować. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.