Skocz do zawartości

amorki marea weekend - drugie podejście


Rekomendowane odpowiedzi

No nic, zmieniam po raz drugi amorki na tyle w ciągu pół roku , niestety kupione jakieś tanie GK z allegro po 49 za sztukę się nie sprawdziły, wsadzam te: jakiś tekst

Zobaczymy co warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic, zmieniam po raz drugi amorki na tyle w ciągu pół roku , niestety kupione jakieś tanie GK z

> allegro po 49 za sztukę się nie sprawdziły, wsadzam te: jakiś tekst

> Zobaczymy co warte.

49 to dobra flacha kosztuje;) KYB zakładałem juz w drugim aucie i jest ok, do marei kiedyś wkładałem COFAP i bylem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam bilsteiny drugi rok i pięknie działają a mam tu na prawdę hardcorowe warunki drogowe.

założyłem kayaby jest bardzo duża poprawa. Dodam że mam mocniejsze sprężyny na tyle, zrobione na wzór. Auto nieco wyżej stoi, i dlatego potrzebne były dobre amorki, które to ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczywiście od Ciebie, za co bardzo dziękuję. Odesłać?

Nie, nie jest mi potrzebna.

Ale trzymaj ją może jeszcze na coś się przyda.

Ile kosztowało zrobienie takiej sprężyny?

Kiedyś kolega dorabiał w WSK Świdnik i wyszło około połowę taniej niż nowa w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie jest mi potrzebna.

> Ale trzymaj ją może jeszcze na coś się przyda.

> Ile kosztowało zrobienie takiej sprężyny?

> Kiedyś kolega dorabiał w WSK Świdnik i wyszło około połowę taniej niż nowa w sklepie.

ok. Jakby co to jest cały czas u mnie, jakbyś chciał ją komuś sprzedać/oddać to wyślę gdzie będziesz chciał bez żadnych problemów.

Ja robiłem sprężyny w Pospring w Poznaniu, kosztowały 160 zł. za sztukę. Teraz tam będę robił 4 sprężyny do Audi 90 quattro , również w tej cenie. Jestem zadowolony, bo sprężyny spełniły w 100% swoje zadanie i założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok. Jakby co to jest cały czas u mnie, jakbyś chciał ją komuś sprzedać/oddać to wyślę gdzie

> będziesz chciał bez żadnych problemów.

> Ja robiłem sprężyny w Pospring w Poznaniu, kosztowały 160 zł. za sztukę. Teraz tam będę robił 4

> sprężyny do Audi 90 quattro , również w tej cenie. Jestem zadowolony, bo sprężyny spełniły w

> 100% swoje zadanie i założenia.

Jakich danych oni potrzebują do zrobienia sprężyny?

Mogę im powiedzieć, że chcę do fiata uno, w którym jest o 100kg cięższy silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakich danych oni potrzebują do zrobienia sprężyny?

> Mogę im powiedzieć, że chcę do fiata uno, w którym jest o 100kg cięższy silnik?

Wiesz co, z tego co się orientowałem, to jakieś bardziej wymyślne rzeczy to raczej bał bym się im zlecać, typu sprężyny progresywne albo co... Ja zrobiłem tak, że wysłałem im seryjną sprężynę, i powiedziałem, że chcę mocniejszą bo potrzebuję przewozić cięższe towary, no i zrobili tak, że sprężyna seryjna była z drutu 12mm a zrobili z 13mm. No i spełnia swoje zadanie.

Myślę, że aby wyrównać obciążenie tylko 100kg większe od seryjnego, to potrzeba by było zrobić sprężynę inaczej zbudowaną, ale o to , to polecam zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co, z tego co się orientowałem, to jakieś bardziej wymyślne rzeczy to raczej bał bym się im

> zlecać, typu sprężyny progresywne albo co... Ja zrobiłem tak, że wysłałem im seryjną sprężynę,

> i powiedziałem, że chcę mocniejszą bo potrzebuję przewozić cięższe towary, no i zrobili tak,

> że sprężyna seryjna była z drutu 12mm a zrobili z 13mm. No i spełnia swoje zadanie.

> Myślę, że aby wyrównać obciążenie tylko 100kg większe od seryjnego, to potrzeba by było zrobić

> sprężynę inaczej zbudowaną, ale o to , to polecam zadzwonić.

W sumie to nie 100, źle napisałem.

100 to jest od ostatniego setupu, który też był niefabryczny ale u mnie bardziej trzeba zmienić wysokość i jednocześnie sztywność niż samą twardość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.