Skocz do zawartości

co o nim powiecie ?


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę od prawie 1,5 roku 9-5, ale z roku 2003, kombi i z silnikiem 2.0t

Generalnie kłopotów nie sprawił do tej pory (nie licząc zerwanego paska wielorowkowego, którego nie wymieniłem)

Bardzo fajny, wygodny i przemyślany samochód.

Nie wiem niestety nic na temat silnika 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> kliken machen!

> jako szpece, interesuje mnie wsioo wsio

> czy silnik.osprzęt sprawia kłopoty

> jak z eksploatacja

hehe,

józuś widzę, że mamy podobny gust. Właśnie skończyłem oglądać ogłoszenia z 9-5 ale kombi hehe.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie to ten silnik to totalny niewypal, jest to oplowskie 3.0 z omegi do tego zalozone

> turbo ale tylko na 3 cylindry

jeszcze takiego wynalazku nie widziałem, 3 cyl napędzały turbinę, która dmuchała 6 cyl czy też tylko 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze takiego wynalazku nie widziałem, 3 cyl napędzały turbinę, która dmuchała 6 cyl czy też

> tylko 3?

Turbina była pędzona z jednego kolektora, czyli tylko przez 3 cylindry. Doładowanie służyło w tym silniku jedynie poprawieniu przebiegu krzywej momentu - ciśnienie jest symboliczne, stąd mniejsza o 11KM moc w stosunku do wolnossącego odpowiednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie to ten silnik to totalny niewypal, jest to oplowskie 3.0 z omegi do tego zalozone

> turbo ale tylko na 3 cylindry mialem 900ng z 2,5 v6 (konstrukcyjnie to samo) sypal sie co

> chwile, od sebie nie polecam, poszukaj czegos z niezawodnym 2.0/2.3t

Oplowskie 2.5 jest ciężkie do zabicia. 2.0/2.3t o wiele łatwiej uśmiercić, choćby przez zaniedbanie wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kliken machen!

> jako szpece, interesuje mnie wsioo wsio

> czy silnik.osprzęt sprawia kłopoty

> jak z eksploatacja

Jeśli szukasz auta, które:

- nie zaszufladkuje Cię jako posiadacza tak, jak Audi/BMW/Mercedes

- zaoferuje Ci to, co w/w

- pomimo bycia totalną kanapą da Ci pewność prowadzenia przy dużych prędkościach

- jest podatne na łatwe zwiększanie mocy

- nie boisz się mitów o niedostępności części

- zrezygnujesz z 3.0 V6 t na rzecz 2.0t/2.3t (co ciekawe nie było w tym modelu wersji wolnossącej od początku produkcji, czyli od 16 lat... VW wpadł na ten trop całkiem niedawno i to z przygodami... wink.gif )

- wiesz, że segment E, to segment E i nie kupisz np kompletu amortyzatorów za 300zł

...to znalazłeś smile.gif

Silniki Saabowskie na łańcuchu, który jednak warto wymienić po 250-300kkm, koszt ok 2000zł (trzeba wyciągać silnik). TRZEBA zmieniać olej co 7-8kkm, szczególnie po zmianie programu, która jest wyjątkowo łatwa. Zaraz po kupnie warto zmienić odmę i wężyki podciśnienia.

Zaniedbane auto potrafi pochłonąć kupę siana, więc trzeba je sprawdzić na wszystkie strony przed zakupem. Aaa... Mechanicy od Saabów są specyficzni... Jak kupisz, to zrozumiesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze w v6 caly osprzet sie sypie, a co do oliwy to w tych starszych silnikach b204l i b234l nie bylo z tym problemu dopiero w nowszych b205l i b235l tam byl problem z odma i w skrajnych przypadkach zacieral sie 4-ty cyl.

ja w swoim b204l zmienialem olej co 15kkm i bylo dobrze a troche tych km narobilem. (bardzo czeste trasy szczecin lodz) teraz mam b205l i puki co nie ma problemow z nim.

tak swoja droga w 9-5byly b2x4l? czy tylko same "piatki" bo wiesz ze nie wiem do konca hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na saabklub, ale napisałem może z 5 postów

Bo nie masz po co tam pisać. Moderatorzy na sk to jakieś niedowartościowane pajace. Moderatorzy na AK to istne aniołki przy tamtych. Ja czasami korzystam ze tamtego forum, bo jest naprawdę dużo cennych informacji, ale w polemikę jakąkolwiek nie zamierzam wchodzić.

Polecam forum saabotage.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.