Skocz do zawartości

hamulce-serwo


ksytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdżę bez serwa - nie chcę już tego widzieć więcej w CC.

Mowa oczywiście o rajdówce, lepsze wyczucie hamowania czyli momentu zablokowania kół, lepiej się hamuje "lewą", i o dziwo tył nie blokuje zlosnik.gif

Co do jazdy na co dzień może to być uciążliwe, gdyż trzeba trochę mocniej naciskać na hamulec, ale co kto lubi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę bez serwa - nie chcę już tego widzieć więcej w CC.

> Mowa oczywiście o rajdówce, lepsze wyczucie hamowania czyli momentu zablokowania kół, lepiej się

> hamuje "lewą", i o dziwo tył nie blokuje

> Co do jazdy na co dzień może to być uciążliwe, gdyż trzeba trochę mocniej naciskać na hamulec, ale

> co kto lubi

pytanie może było i jest dla nie których dziwne (ktoś podpowiedział, że tak jeździ i jeździl), ale sam nie wiem gdzie szukać przyczyny

przy hamowaniu pedał wpada prawie do końca i samochód nie hamuje tylko zwalnia o zblokowaniu kół można zapomnieć

tarcza 240 klocek trw/ferodo, serwo i pompa z punto, przewody nowe, układ nie jest na 100% zapowietrzony

samochód stał na warsztacie i powiedzieli, że jest ok

ktoś coś podpowie, jest nast tu kilku

proszę o konkretne podpowiedzi bo nie mam już na to siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie może było i jest dla nie których dziwne (ktoś podpowiedział, że tak jeździ i jeździl), ale

> sam nie wiem gdzie szukać przyczyny

> przy hamowaniu pedał wpada prawie do końca i samochód nie hamuje tylko zwalnia o zblokowaniu kół

> można zapomnieć

> tarcza 240 klocek trw/ferodo, serwo i pompa z punto, przewody nowe, układ nie jest na 100%

> zapowietrzony

> samochód stał na warsztacie i powiedzieli, że jest ok

> ktoś coś podpowie, jest nast tu kilku

> proszę o konkretne podpowiedzi bo nie mam już na to siły

Miałem taki przypadek - pompa się skończyła, po wymianie nie ten hamulec... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeżdżę bez serwa - nie chcę już tego widzieć więcej w CC.

> Mowa oczywiście o rajdówce, lepsze wyczucie hamowania czyli momentu zablokowania kół, lepiej się

> hamuje "lewą", i o dziwo tył nie blokuje

> Co do jazdy na co dzień może to być uciążliwe, gdyż trzeba trochę mocniej naciskać na hamulec, ale

> co kto lubi

Tez uzywam auta tylko do sportu i chętnie bym tez wywalił serwo ,, ale tak sobie mysle czy nie lepsza by była pompa z punto, jest większe wiec i moze lżej by sie hamowało, jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez uzywam auta tylko do sportu i chętnie bym tez wywalił serwo ,, ale tak sobie mysle czy nie

> lepsza by była pompa z punto, jest większe wiec i moze lżej by sie hamowało, jak myślicie ?

Żeby było lżej używa się serwa. Po co sobie komplikować wywalając serwo i montując inną pompe ,żeby było lżej ? Dla mnie bez sensu i za te pieniądze lepiej kupić opony czy zatankować fure i trenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było lepiej

To że pompa ma rok o niczym nie świadczy, jedna pojeździ rok, druga 10 lat, złośliwość rzeczy martwych, taka sytuacja... zlosnik.gif

Do tego "puchnące" przewody elastyczne, tłoczki w zaciskach, cylinderki, jakość płynu hamulcowego, szczelność przewodu podciśnieniowego do serwa, tu bym szukał w pierwszej kolejności skoro remont był przeprowadzony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.