Skocz do zawartości

Trzymaj kask porządnie w łapce...


mops

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wyśliznął mi się SHARK Vision-R z łapki i zaliczył glebę z wys ok 1,5m na beton. Nie sądziłem, że te garnki sa aż tak kruche - pękła skorupa.

Rozumiem, że to norma i raczej mogę zapomnieć o reklamacji i musze szukac czegoś nowego. Doradzicie coś?

Warto dokładać do SHOEI / ARAI? Szukam czegoś do turystycznej jazdy fajnie jaby miał blendę i był w miare cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> YYyy upadł z wysokości 1,5m i pękł?

Nie wiem czy skorupa całkiem jest juz kaput ale napewno zewnetrzna warstwa pękła.

> Niezbyt dobrze to wróży w razie kraksy....

w/g SHARP`a ma 4 gwaizdki.

> Shoei i Arai - chyba nie będą miały blendy i raczej będą głośniejsze

Głośniejsze od SHARK`a?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena nie zawsze przekłada się na głośność. Ja miałem naxe, teraz mam trzy razy droższego hjc, a wg

> mnie ten pierwszy był dużo cichszy

To za co dopłacamy do takich SHOEI, Arai, SCHUBERTH? Za gwiazdki w tescie SHARP`a nie bo czasem te tańsze maja więcej, za ciszę też nie... To za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za markę, za pinlock, za jakość wyściółki ( wyjmowalem do prania obydwie i z ta tańszą się nameczylem żeby wsadzić ją z powrotem), za mocowanie szybki która w droższym modelu ma więcej możliwości ustawień ( w naxie jest system zero jedynkowy), za nawiewy, za kolorystykę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wyśliznął mi się SHARK Vision-R z łapki i zaliczył glebę z wys ok 1,5m na beton. Nie

> sądziłem, że te garnki sa aż tak kruche - pękła skorupa.

> Rozumiem, że to norma i raczej mogę zapomnieć o reklamacji i musze szukac czegoś nowego. Doradzicie

> coś?

> Warto dokładać do SHOEI / ARAI? Szukam czegoś do turystycznej jazdy fajnie jaby miał blendę i był w

> miare cichy.

Kiedyś spadł mi z bagażnika (żle umocowałem) przy prędkości ponad 100 km/h Nolan N-100, łupnął w asfalt i aby nie było za łatwo to został potracony silnie kołem ciężarówki jadącej za mną! Znalazłem go spory kawał od miejsca upadku w lesie i okazało się, ze poza zarysowanym lakierem nic mu się nie stało, nawet na szczęście szyba nie została uszkodzona!

Zanim trafił na śmietnik jeszcze uratował być może życie kumplowi, który go kupił i miał w nim wypadek!

Skorupa mocno poorana ale nie pęknięta i szyba ukruszona z brzegu i porysowana. Kierowca bez uszkodzeń głowy i twarzy!

Po takim "teście" z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kaski tej firmy!

Niestety dobry kask kosztuje co najmniej 3-4 razy tyle co modne obecnie chińczyki zrobione z gównolitu i z ładnymi naklejkami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wyśliznął mi się SHARK Vision-R z łapki i zaliczył glebę z wys ok 1,5m na beton. Nie

> sądziłem, że te garnki sa aż tak kruche - pękła skorupa.

> Rozumiem, że to norma i raczej mogę zapomnieć o reklamacji i musze szukac czegoś nowego. Doradzicie

> coś?

> Warto dokładać do SHOEI / ARAI? Szukam czegoś do turystycznej jazdy fajnie jaby miał blendę i był w

> miare cichy.

jestes pewny, ze pekla skorupa, a moze sie lakier ukruszyl ?? zlosnik.gif brzmi to niewiarygodnie boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że to norma i raczej mogę zapomnieć o reklamacji i musze szukac czegoś nowego. Doradzicie

> coś?

> Warto dokładać do SHOEI / ARAI? Szukam czegoś do turystycznej jazdy fajnie jaby miał blendę i był w

> miare cichy.

Arai raczej będzie głośny i na pewno nie będzie miał blendy (ten producent tego nie oferuje), za to te kaski uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych na rynku. Natomiast do turystyki to raczej będzie się nadawał Shoei, albo Schuberth - ponoć są najcichsze, ale mają taki charakterystyczny kształt, nie każdemu to pasuje. Czy warto dołożyć do kasków z górnej półki? Moim zdaniem warto cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś spadł mi z bagażnika (żle umocowałem) przy prędkości ponad 100 km/h Nolan N-100, łupnął w

> asfalt i aby nie było za łatwo to został potracony silnie kołem ciężarówki jadącej za mną!

> Znalazłem go spory kawał od miejsca upadku w lesie i okazało się, ze poza zarysowanym lakierem

> nic mu się nie stało, nawet na szczęście szyba nie została uszkodzona!

> Zanim trafił na śmietnik jeszcze uratował być może życie kumplowi, który go kupił i miał w nim

> wypadek!

> Skorupa mocno poorana ale nie pęknięta i szyba ukruszona z brzegu i porysowana. Kierowca bez

> uszkodzeń głowy i twarzy!

Rewelacyjnie, że ten kask to wytrzymał, ale mówiąc szczerze ja bym go kumplowi nie sprzedał po takim teście nie dałbym go nikomu do testowania na własnej głowie nawet za darmo frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rewelacyjnie, że ten kask to wytrzymał, ale mówiąc szczerze ja bym go kumplowi nie sprzedał po

> takim teście nie dałbym go nikomu do testowania na własnej głowie nawet za darmo

Bez przesady, koleś wiedział co bierze, co kask przeżył, cena była symboliczna a kask jak praktyka pokazała jest bardzo dobry i nawet po jego wypadku nie było pęknięć skorupy tylko bardzo głębokie obtarcia od szorowania głową po asfalcie!

Poza tym w tym konkretnym przypadku żaden tani kask prawdopodobnie nie ochroniłby go tak skutecznie jak ten Nolan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.