Skocz do zawartości

[KzAK]Czujnik dymu i czadu


woj_s

Rekomendowane odpowiedzi

... jaki i dlaczego ten ...

no i mile widziane linki wink.gif

btw .gdzie umiescic czujnik dymu aby nie swirowal gdy wpadnie troche dymu z kominka przy jego otwieraniu ?

--edit

Bigos zwrocil uwage na jedna rzecz - zasilanie.

Raczej tylko bateria - sa takie ktore jakos sygnalizuja agonie baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jaki i dlaczego ten ...

> no i mile widziane linki

> btw .gdzie umiescic czujnik dymu aby nie swirowal gdy wpadnie troche dymu z kominka przy jego

> otwieraniu ?

posiadam i używam beewell osobny dymu i czadu. dymu na korytarzu sąsiadującym z pokojem gdzie jest kominek na wysokości ok 2m czadu w pokoju gdzie spimy i gdzie jest wylot DGP na wysokości ok 1,5 m.

Dlaczego te ? zasilane bateryjnie/akumulatorowo, przystępna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jaki i dlaczego ten ...

> no i mile widziane linki

> btw .gdzie umiescic czujnik dymu aby nie swirowal gdy wpadnie troche dymu z kominka przy jego

> otwieraniu ?

Nie pamietam na teraz adersu strony, ale pogooglaj, jest w jozefowie ztcp instytucja nadajaca certyfikaty, szukaj takich z certyfikatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jaki i dlaczego ten ...

> no i mile widziane linki

> btw .gdzie umiescic czujnik dymu aby nie swirowal gdy wpadnie troche dymu z kominka przy jego

> otwieraniu ?

> --edit

> Bigos zwrocil uwage na jedna rzecz - zasilanie.

> Raczej tylko bateria - sa takie ktore jakos sygnalizuja agonie baterii ?

Kiedyś kupiłem czujnik Kidde ze sklepu kącikowego kolegi DvS.

Mam 2 czujniki: jeden chiński od któregoś towarzystwa ubezpieczeniowego, zasilany baterią 9V - piszczy i mruga, gdy bateria umiera, drugi Kidde na paluszki - jeszcze się nie wykończyły, ale podejrzewam że też będzie sygnalizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugi Kidde na paluszki - jeszcze się nie wykończyły, ale

> podejrzewam że też będzie sygnalizował.

ja mam czadu Kidde i jak się ostatni baterie kończyły to o przypadkowych godzinach wył jak oszalały...wymiana baterii pomogła dalej spać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dodatkowe 2 pytania ... 2in1 ..czy 2 osobno ?

To zalezy co chcesz zeby wykrywal i jak masz wszystko zbudowane. Moim zdaniem jak nie masz dgp to moze byc 2w1 ja mam osobne ....

> oraz czy brac kidde z wyswietlaczem . .czy jest oto tylko bajer do nieczego niepotrzebny ?

Tak naprawde podswietla sie tylko przy wlaczeniu, w trakcia jak wszystko jest ok to ni,c nie wyzwietla ale przydatny bo chociaz pokaze czy piszczy bo baterie siadaja czy alarm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie czekam, az ktos w koncu poleci koledze, gdzie to zamontowac, zeby nie szalal przy kazdym

> otwarciu kominka

w pierwszym swoim poście napisałem gdzie ja mam.

czujnik czadu przy DGP możliwie w okolicy wylotu gorącego powietrza na wysokości 1,5 - 1,8m. Nie możesz montować bliżej niż 3 metry od możliwego źródła. czujnik dymu w pomieszczeniu gdzie kominek też odpada, montowałbym w pomieszczeniu obok - hol, korytarz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jaki i dlaczego ten ...

> no i mile widziane linki

> btw .gdzie umiescic czujnik dymu aby nie swirowal gdy wpadnie troche dymu z kominka przy jego

> otwieraniu ?

> --edit

> Bigos zwrocil uwage na jedna rzecz - zasilanie.

> Raczej tylko bateria - sa takie ktore jakos sygnalizuja agonie baterii ?

Mogę powiedzieć o tych co mam - sygnalizują jak są slabe - dymu popiskuje, czadu tak samo jak alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy piecu gazowym chyba nie ma sensu stosować czadu czy dymu ? hmmm?

Ale kolega pyta o kominek. Z tego, co wiem, to moj kociol gazowy ma czujke czadu, a dodatkowo montuje w kotlowni czujke gazu sterujaca elektrozaworem przy liczniku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pierwszym swoim poście napisałem gdzie ja mam.

> czujnik czadu przy DGP możliwie w okolicy wylotu gorącego powietrza na wysokości 1,5 - 1,8m. Nie

> możesz montować bliżej niż 3 metry od możliwego źródła. czujnik dymu w pomieszczeniu gdzie

> kominek też odpada, montowałbym w pomieszczeniu obok - hol, korytarz itp.

Nie wiem, jak kolega, ale ja nie mam DGP. Mam juz niestety poprowadzony kabelek w okolice kominka - moge to teraz wyprowadzic w kazdym kierunku od obudowy kominka, ale nie dalej, jak pare cm od obudowy. Moge dac np. na tyl obudowy (nie przylega calym tylem do sciany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak kolega, ale ja nie mam DGP. Mam juz niestety poprowadzony kabelek w okolice kominka -

> moge to teraz wyprowadzic w kazdym kierunku od obudowy kominka, ale nie dalej, jak pare cm od

> obudowy. Moge dac np. na tyl obudowy (nie przylega calym tylem do sciany).

W załączeniu masz instrukcje od tego co ja mam. z tego co piszesz odpada w tym miejscu

287253922-instr-pl_czujnik-2478.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W załączeniu masz instrukcje od tego co ja mam. z tego co piszesz odpada w tym miejscu

Dzieki. Cytat:

Quote:

3. MIEJSCE INSTALACJI DETEKTORA / OBSŁUGA URZĄDZENIA

Dla maksymalnej ochrony sugerujemy aby czujnik był zainstalowany w każdym pomieszczeniu

mieszkalnym (spypialnia, korytarz, kuchnia, łazienka, salon) na wysokości 150 – 180 cm nad

podłogą. W przypadku instalacji tylko jednego urządzenia dopilnuj aby urządzenie było

zainstalowane w pobliżu możliwego źródła emisji tlenku węgla. Koniecznie sprawdź czy alarm

będzie słyszalny we wszystkich pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu.

Gdzie nie instalować urządzenia:

- czujnika nie należy instalować w kotłowniach, garażach czy warsztatach,

- instalować co najmniej 3 metry od źródła ciepła tak aby temperatura przy czujniku nie była

większa niż 40 stopni Celsjusza,

- należy unikać instalacji w pobliżu obszarów wysokiego przepływu powietrza (kratki

wentylacyjne, wentylatory, kanały powietrzne,

- nie instalować detektora w miejscach których występuje duże zapylenie, wszelkie pyły lub

brud mogą zablokować otwory wentylacyjne czujnika,


Rozumiem, ze chodzi ci o temperature? Obudowe kominka mam z promasilu - plyt krzemianowo-wapniowych. Po 2h ostrego palenia dokladnie za piecem temperatura moze zbliza sie do 30 stopni, a na wysokosci 150-180cm jest ponizej 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki. Cytat:

> Quote:

> 3. MIEJSCE INSTALACJI DETEKTORA / OBSŁUGA URZĄDZENIA

> Dla maksymalnej ochrony sugerujemy aby czujnik był zainstalowany w każdym pomieszczeniu

> mieszkalnym (spypialnia, korytarz, kuchnia, łazienka, salon) na wysokości 150 – 180 cm

> nad

> podłogą. W przypadku instalacji tylko jednego urządzenia dopilnuj aby urządzenie było

> zainstalowane w pobliżu możliwego źródła emisji tlenku węgla. Koniecznie sprawdź czy alarm

> będzie słyszalny we wszystkich pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu.

> Gdzie nie instalować urządzenia:

> - czujnika nie należy instalować w kotłowniach, garażach czy warsztatach,

> - instalować co najmniej 3 metry od źródła ciepła tak aby temperatura przy czujniku nie była

> większa niż 40 stopni Celsjusza,

> - należy unikać instalacji w pobliżu obszarów wysokiego przepływu powietrza (kratki

> wentylacyjne, wentylatory, kanały powietrzne,

> - nie instalować detektora w miejscach których występuje duże zapylenie, wszelkie pyły lub

> brud mogą zablokować otwory wentylacyjne czujnika,

> Rozumiem, ze chodzi ci o temperature? Obudowe kominka mam z promasilu - plyt

> krzemianowo-wapniowych. Po 2h ostrego palenia dokladnie za piecem temperatura moze zbliza sie

> do 30 stopni, a na wysokosci 150-180cm jest ponizej 25.

Musisz sprawdzic, ja w poblizu nie montowalem bo po pierwsze temperatura, tez mam obudowę z płyt krzemianowo wapniowych ale palimy cały cza zimą, po drugie dym przy rozpalaniu czy otwieraniu tez może jakies falszywe alarmy. Mówiąc szczerze nie bralem pod uwagę montazu czujników w pomieszczeniu gdzie jest kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, jak kolega, ale ja nie mam DGP. Mam juz niestety poprowadzony kabelek w okolice kominka -

> moge to teraz wyprowadzic w kazdym kierunku od obudowy kominka, ale nie dalej, jak pare cm od

> obudowy. Moge dac np. na tyl obudowy (nie przylega calym tylem do sciany).

Czujnik zamowiony : Kidde - model 900-0122UK - odbior w poniedzialek.

Nie mam DGP i zamierzam zamocowac w przedpokoju (obok pokoju gdzie jest kominek) - wlasnie jakies 3m od kominka i jego wylotu oraz w nieprzewiewnym miejscu. Zamierzam po prostu polozyc na polkach z ksiazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mieszkaniu mam dwa czujniki:

- kidde z wyświetlaczem, odnośnie wykrywania czadu

- bewell z wyświetlaczem, odnośnie gazu.

Obydwa zamontowane w łazience, gdzie pracuje kocioł Valianta dwufunkcyjny.

Kidde na wysokości 160cm, bewell około 40cm od stropu.

Do sypialni mam zaplanowany kidde 2w1. Tz czadu i dymu.

Strażacy i panowie z PGNiG zapytani o te czujniki, stwierdzili że to tania chińszczyzna pewnie, gdyż oni o takich firmach nie słyszeli niewiem.gif.

Mam tylko nadzieje, że zadziałają w razie "W".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> W mieszkaniu mam dwa czujniki:

> - kidde z wyświetlaczem, odnośnie wykrywania czadu

> - bewell z wyświetlaczem, odnośnie gazu.

> Obydwa zamontowane w łazience, gdzie pracuje kocioł Valianta dwufunkcyjny.

> Kidde na wysokości 160cm, bewell około 40cm od stropu.

> Do sypialni mam zaplanowany kidde 2w1. Tz czadu i dymu.

> Strażacy i panowie z PGNiG zapytani o te czujniki, stwierdzili że to tania chińszczyzna pewnie,

> gdyż oni o takich firmach nie słyszeli .

> Mam tylko nadzieje, że zadziałają w razie "W".

Czujnik kidde juz kupiony, dzisiaj lub jutro przetestuje go pod katem dymu i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.