Skocz do zawartości

nie odpala na benzynie


nunu7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie

Mam jedno kokretne pytanie:

Czy źle wyregulowany gaz może wpływac na komputer samochodu tak, że ten będzie miał w pamięci złe parametry i auto nie będzie chciało odpalać na benzynie? czy to raczej nie możłiwe?

Sprawa dotyczy mojej almery z 2005 1,5 benzyna + stag4

Od pewnego czasu, żeby odpaliła na benzynie musze przynajmniej z 10 sekund kręcić i w końcu pomału zaczyna zagadywać przez 2-3 kolejne sekundy aż w końcu odpali. I jak juz odpali, to problemów nie ma zadnych. Obroty, moc ok.

NA gazie natomiast moge odpalić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć panowie

> Mam jedno kokretne pytanie:

> Czy źle wyregulowany gaz może wpływac na komputer samochodu tak, że ten będzie miał w pamięci złe

> parametry i auto nie będzie chciało odpalać na benzynie? czy to raczej nie możłiwe?

> Sprawa dotyczy mojej almery z 2005 1,5 benzyna + stag4

> Od pewnego czasu, żeby odpaliła na benzynie musze przynajmniej z 10 sekund kręcić i w końcu pomału

> zaczyna zagadywać przez 2-3 kolejne sekundy aż w końcu odpali. I jak juz odpali, to problemów

> nie ma zadnych. Obroty, moc ok.

> NA gazie natomiast moge odpalić bez problemu.

jak najbardziej tak.

może przestawiać mapy i po odpalaniu na benzynie idzie w zbyt bogatą lub w zbyt ubogą mieszankę . i stąd problemy przy ponownym rozruchem.można albo poprawnie ustawić kuchenkę albo ratować się i gasić dopiero po chwili pracy na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjezdzajace sie mapy paliwa, to raczej problem zapalania na cieplym silniku i woogle pracy na benzynie.

Samo odpalanie zimnego silnika, RACZEJ nie powinno byc jakos uposledzone z tego powodu.

Musialbys miec naprawde bardzo mocno rozjechane mapy.

Czasy wtryskow w momencie podania pierwszej dawki paliwa sa jakos tragicznie wysokie, wiec 2-3ms w te czy we wte nie ma wiekszego znaczenia.

Powiedz nam taka rzecz - czy jak przelaczysz z gazu na beznyne na rozgrzanym silniku to mieszanke masz bogata czy uboga i ile czasu potrzeba zanim mieszanka zacznie oscylowac poprawnie? (najlepiej powiedz jak jest na wolnych obrotach i pod srednim obciazeniem np. w trasie)

To wszystko wyjasni od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć panowie

> Mam jedno kokretne pytanie:

> Czy źle wyregulowany gaz może wpływac na komputer samochodu tak, że ten będzie miał w pamięci złe

> parametry i auto nie będzie chciało odpalać na benzynie? czy to raczej nie możłiwe?

> Sprawa dotyczy mojej almery z 2005 1,5 benzyna + stag4

> Od pewnego czasu, żeby odpaliła na benzynie musze przynajmniej z 10 sekund kręcić i w końcu pomału

> zaczyna zagadywać przez 2-3 kolejne sekundy aż w końcu odpali. I jak juz odpali, to problemów

> nie ma zadnych. Obroty, moc ok.

> NA gazie natomiast moge odpalić bez problemu.

Odkrec waz od listwy wtryskowej oraz zdejm i zaslep podcisnienie z reduktora, moze cos popuszcza gaz do kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to trochę tak, jakby pompa paliwa kończyła swój żywot

Chyba jesteś najbliżej prawdy.

Pomimo tego, ze auto jak już odpali, to na benzynie idzie ok, to problem leży po stronie pompy paliwa.

Otóz odpalałem auto w garażu naście razy pod rząd (dla próby) i się okazuje, że tak co 5-6 razy silnik odpala bez problemu.

Wsłuchałem się w pracę pompy i się okazuje, że przed tymi udanymi startami pompa po przekręceniu kluczyka ze 2 sekundy podpompuje paliwa.

Jeśłi natomiat po przekręceniu kluczyka pompy nie słuchać, to już moge być pewien, ze bede musiał kręcić przynajmniej te 8-10 sekund.

Teraz tylko musze jakoś wybadać, czy to pompa jako całosć się sypie, czy może tylko jakiś czujnik ciśnienia, który informuje pompę, kiedy ta ma się załączyć.

Macie pomysł jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.