Skocz do zawartości

e87


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

> jakie sa slabe strony tego modelu w stosunku do e46

> interesuja mnie tylko benzynowe silniki i skrzynie automatyczne

Nie wiem jakie były e46. Skrzynie to 6 biegow ZF. Maja opinie niezawodnych, trwałych i dobrych. Sam mam taka. Jedyny minus to żre ekstra 1,5-2 litry paliwa na setkę.

Dobrym silnikiem jest R6 3,0, ale wady fabryczne poprawiono dopiero w roku 2010, a było ich sporo. Nie wiem jak silniki benzynowe 2,0. Sam chce kupić 116i 2,0 z 2010 roku do odchudzania. Silniki 1,6 miały problemy z rozrządem a zasadniczo wszystkie miały problemy z cewkami, ale ro nie jest chyba obecnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie sa slabe strony tego modelu w stosunku do e46

> interesuja mnie tylko benzynowe silniki i skrzynie automatyczne

To sa rozne segmenty wiec ciezko o miarodajne porownanie. Natomiast E46 to juz konstrukcyjnie stare auto bedace dwie generacje za obecnym modelem. W przypadku E87 jest to roznica jedynie jednej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To sa rozne segmenty wiec ciezko o miarodajne porownanie. Natomiast E46 to juz konstrukcyjnie stare

> auto bedace dwie generacje za obecnym modelem. W przypadku E87 jest to roznica jedynie jednej

> generacji.

Segmenty te same oba kompakty (mowa o e46 kompakt)

Technicznie te auta też są podobne

Naturalnym następca e46 kompakt jest e87

Dlatego pytań co popsuli/poprawiliw stosunku do poprzednika

Szkoda że te motory 3.0 takie nie udane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Segmenty te same oba kompakty (mowa o e46 kompakt)

> Technicznie te auta też są podobne

> Naturalnym następca e46 kompakt jest e87

> Dlatego pytań co popsuli/poprawiliw stosunku do poprzednika

> Szkoda że te motory 3.0 takie nie udane....

Udane bardzo, ale miały dość poważne wady. Zostały one jednak wyeliminowane.

"

N52B30 :

2008 wymiana popychaczy i uszczelniaczy popychaczy (wada konstrukcyjna)

2009 wymiana całej głowicy (wada konstrukcyjna)

2010 zmiana konstrukcji tłoków i pierścieni (wada konstrukcyjna)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udane bardzo, ale miały dość poważne wady. Zostały one jednak wyeliminowane.

> "

> N52B30 :

> 2008 wymiana popychaczy i uszczelniaczy popychaczy (wada konstrukcyjna)

> 2009 wymiana całej głowicy (wada konstrukcyjna)

> 2010 zmiana konstrukcji tłoków i pierścieni (wada konstrukcyjna)"

Były to akcje serwisowe?

Celowalbym w 130i 2006-08 więc jaka jest szanas kupić prawnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Były to akcje serwisowe?

Nie - mowa jest o zmianach w produkcji. Może akcje też były. Nie wiem.

> Celowalbym w 130i 2006-08 więc jaka jest szanas kupić prawnego?

Sprawdz czy nie byl montowany poprzedni model na początku - może byl bardziej dopracowany już pod koniec produkcji ? Nie znam tematu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się dołączę do pytania. Interesują mnie wersje po 2008 roku, 116i.

Wiem, że tam siedzą silniki 1,6 i 2,0. Jak wygląda spalanie, jakieś typowe bolączki?

Jaki tam siedzi wtrysk, i ewentualnie czy jest możliwość montażu LPG?

Auto z 2010 powinno mieć jeszcze darmowy serwis do 2015?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja się dołączę do pytania. Interesują mnie wersje po 2008 roku, 116i.

> Wiem, że tam siedzą silniki 1,6 i 2,0. Jak wygląda spalanie, jakieś typowe bolączki?

> Jaki tam siedzi wtrysk, i ewentualnie czy jest możliwość montażu LPG?

> Auto z 2010 powinno mieć jeszcze darmowy serwis do 2015?

Jeśli silnik ma oznaczenie n42 lub n46 to ma zwykły układ wtryskowy i gaz bez problemu. Jeśli ma n43 lub n45 to ma bezpośredni wtrysk i o gazie zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli silnik ma oznaczenie n42 lub n46 to ma zwykły układ wtryskowy i gaz bez problemu. Jeśli ma

> n43 lub n45 to ma bezpośredni wtrysk i o gazie zapomnij

użytkujemy w rodzinie E87 1,6 generalnie:

prowadzenie szybka trasa 5/5

prowadzenie z wyłączonym DTC śnieg zlosnik.gif 5/5 ( rozkład masy auta rewelacja)

prowadzenie z włączonym DTC śnieg 5/5 ( w sumie mi nie udało się oszukać trakcji by auto mogło wpaść w poślizg)

komfort:

Na runflacie jest twardo. Na zwykłej 16 do przeżycia. Zdecydowanie jest dużo ciaśniej niż w e46. W sumie pokuszę się o stwierdzenie, że tylny rząd siedzeń jest przeznaczony dla dzieci które nogi trzymają na kanapie.

Zużycie:

auto kupione z pewnych rąk odpukać przez 1,5 roku zostało wymienione tylko mocowanie górne amortyzatora i olej oczywiście.

Auto zdecydowanie dla młodej osoby, kobiety lub jako 2 auto w rodzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To i ja się dołączę do pytania. Interesują mnie wersje po 2008 roku, 116i.

> Wiem, że tam siedzą silniki 1,6 i 2,0. Jak wygląda spalanie, jakieś typowe bolączki?

Spalanie dla 116i 2.0 z 2010: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/27023

Jazda to głównie miasto i krotkie trasy poza godzinami szczytu, auto start-stop przewaznie wylaczony. W 116i 2.0 jest akcja serwisowa na cewki zaplonowe, w 1.6 zdaje sie ze cos tam dzieje sie z rozrzadem alo byc moze w LCI jest to juz poprawione.

> Jaki tam siedzi wtrysk, i ewentualnie czy jest możliwość montażu LPG?

116i 2.0 ma wtrysk bezposredni, podejrzewam ze to utrudni montaz LPG.

> Auto z 2010 powinno mieć jeszcze darmowy serwis do 2015?

Trudno powiedziec - na roznych rynkach byly rozne pakiety, w tym bardziej rozbudowane dokupowane przez uzytkownikow, natomiast byly tez auta sprzedawane bez pakietow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie dla 116i 2.0 z 2010: http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/27023

> Jazda to głównie miasto i krotkie trasy poza godzinami szczytu, auto start-stop przewaznie

> wylaczony.

Nie jest strasznie. Mam nadzieję, że 1,6 będzie jeszcze lepsze wyniki osiągał wink.gif.

Chociaż jeszcze nie zdarzyło się tak, żebym cały zbiornik przejechał po mieście.

> W 116i 2.0 jest akcja serwisowa na cewki zaplonowe, w 1.6 zdaje sie ze cos tam

> dzieje sie z rozrzadem alo byc moze w LCI jest to juz poprawione.

Ponoć po lifcie to już poprawili...

> 116i 2.0 ma wtrysk bezposredni, podejrzewam ze to utrudni montaz LPG.

Z LPG już się wyleczyłem. Nie miałbym gdzie zmieścić butli zlosnik.gif

> Trudno powiedziec - na roznych rynkach byly rozne pakiety, w tym bardziej rozbudowane dokupowane

> przez uzytkownikow, natomiast byly tez auta sprzedawane bez pakietow.

Tu akurat pytałem się w kontekście auta z Polski. Jednak wykryłem, że sprzedający jest zakamuflowanym handlarzem, więc ofertę odrzuciłem.

Mam teraz na oku ciekawą 116i z 2008, zobaczymy, co z tego wyjdzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam teraz na oku ciekawą 116i z 2008, zobaczymy, co z tego wyjdzie

Moim zdaniem warto szukac wlasnie auta po lifcie glownie z uwagi na lepsza jakosc wykonczenia wnetrza oraz rozne poprawki ktore zostaly wówczas wprowadzone.

Co do silnika / osiagow to pomimo ze moc tego 1.6 jest taka sama jak pozniejszego 2.0, tym drugim jezdzi sie zdecydowanie przyjemniej z uwagi na wieksza pojemnosc / moment obrotowy. 2.0 ma pozatym mozliwosc wzmocnienia programem na ok. 150KM (silnik ten sam co w 118i 2.0) a wtedy roznica robi sie juz zasadnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na 116 1,6 2008 rok wink.gif

Pierwsze wrażenia niesamowite, auto świetnie się prowadzi zlosnik.gif

Jedna rzecz mnie nurtuje. Mam kierownicę wielofunkcyjną i radio Business. Na kierownicy są przyciski do telefonu. Znaczy to, że auto ma łącze bluetooth, ewentualnie inny gadżet pozwalający rozmawiać w aucie przez telefon, czy to tylko przygotowanie pod lepsze wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluję

> Sprawdz sobie: vin

> W sumie gdyby był Bluetooth to w iDrivie byś miał pozycję Komunikacja i info, że jest wyłączony lub

> telefon niesparowany.

VIN już sprawdzałem przed zakupem. Takiego wypasu jak iDrive to nie mam zlosnik.gif

Oto wypas:

3v3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna rzecz mnie nurtuje. Mam kierownicę wielofunkcyjną i radio Business. Na kierownicy są

> przyciski do telefonu. Znaczy to, że auto ma łącze bluetooth, ewentualnie inny gadżet

> pozwalający rozmawiać w aucie przez telefon, czy to tylko przygotowanie pod lepsze

> wyposażenie?

Przyciski do telefonu na kierownicy nie przesadzaja o obecnosci bluetooth'a. Najprosciej sprawdzic po wyposazeniu ew. w bagazniku czy masz moduł bluetooth (pod matą po prawej stronie pomiedzy akumulatorem, a oparciem tylniego siedzenia). Z tego co kojarze to oryginalny zestaw wymaga tez min. Radia Professional wiec jesli masz Business to nawet nie ma co tam zagladac. Oczywiscie sa tez dostepne zestawy doposazeniowe BT innych firm ktore beda wspolpracowac z tymi przyciskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stanęło na 116 1,6 2008 rok

> Pierwsze wrażenia niesamowite, auto świetnie się prowadzi

> Jedna rzecz mnie nurtuje. Mam kierownicę wielofunkcyjną i radio Business. Na kierownicy są

> przyciski do telefonu. Znaczy to, że auto ma łącze bluetooth, ewentualnie inny gadżet

> pozwalający rozmawiać w aucie przez telefon, czy to tylko przygotowanie pod lepsze

> wyposażenie?

ten przycisk to standard przy kierownicy multifunkcyjnej, nie znaczy to, że jest bluetooth, u mnie przycisk jest, modułu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyciski do telefonu na kierownicy nie przesadzaja o obecnosci bluetooth'a. Najprosciej sprawdzic

> po wyposazeniu ew. w bagazniku czy masz moduł bluetooth (pod matą po prawej stronie pomiedzy

> akumulatorem, a oparciem tylniego siedzenia). Z tego co kojarze to oryginalny zestaw wymaga

> tez min. Radia Professional wiec jesli masz Business to nawet nie ma co tam zagladac.

> Oczywiscie sa tez dostepne zestawy doposazeniowe BT innych firm ktore beda wspolpracowac z

> tymi przyciskami.

OK, dzięki, moje wątpliwości już rozjaśnione;)

Mam jeszcze jedno pytanie (zamęczę was nimi zlosnik.gif)

Auto ma sterowanie świateł do jazdy w dzień. Jednak po ustawieniu przełącznika świateł na automat świecą się światła mijania. Jest to kwestia odpowiedniego przeprogramowania kompa, żeby świeciły światła do jazdy w dzień (zapewne długie na ileś tam procent), czy to kwestia posiadania specjalnych reflektorów (zakładam, że auto mogło mieć stłuczkę i mogło mieć zmieniane reflektory, w katalogu części nie znalazłem osobnego numeru reflektora dla opcji świateł dziennych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto ma ksenony to są też ringi, w modelu po lifcie, ringi pełnią funkcję świateł dziennych. W pozycji AUTO światła działają jako dzienne na ringach, w momencie jeśli ściemni sie, zachmurzenie, tunel to auto przełaczy na światła mijania itd.

przy zwykłych lampach chyba nie ma dziennych w standardzie, można je zakodować włączając funkcję DRL na długich z obniżoną moca, mam tak u siebie, ale nie używam. Żarówka pomimo obniżonej mocy świcenia wciąż świeci dość intensywnie i kierowcy z przeciwka myślą, że mam właczone długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli auto ma ksenony to są też ringi, w modelu po lifcie, ringi pełnią funkcję świateł dziennych.

> W pozycji AUTO światła działają jako dzienne na ringach, w momencie jeśli ściemni sie,

> zachmurzenie, tunel to auto przełaczy na światła mijania itd.

> przy zwykłych lampach chyba nie ma dziennych w standardzie, można je zakodować włączając funkcję

> DRL na długich z obniżoną moca, mam tak u siebie, ale nie używam. Żarówka pomimo obniżonej

> mocy świcenia wciąż świeci dość intensywnie i kierowcy z przeciwka myślą, że mam właczone

> długie.

Jest dokladnie jak piszesz.

Do aut bez ksenonu przewidziany jest zestaw doposazeniowy w światła do jazdy dziennej oparty na LED'ach:

287473226-led.png

Myśle, ze kolega pytający o te swiatła nie musi sie obawiać ze ma auto po wypadku badz ze ma zalozone zle lampy - opcja 896 TAGFAHRLICHTSCHALTUNG to sterowanie / przełącznik św. do jazdy w dzień a nie same światła do jazdy dziennej.

post-847-14352522964631_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.