Skocz do zawartości

Siem częściowo pochwalę.


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem robić sobie centralny podnóżek. Wczoraj po dobraniu elementów udało nam się spasować główny szkielet.

287298405-3.JPG

Mam nadzieje że dziś dokończymy resztę.

Wiem że nie mam się czym chwalić ale ja się cieszę tym podnóżkiem jak dziecko zlosnik.gif

post-35550-1435252224047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłem robić sobie centralny podnóżek. Wczoraj po dobraniu elementów udało nam się spasować

> główny szkielet.

> Mam nadzieje że dziś dokończymy resztę.

To jest przedprototyp, kolejno wykonasz prototyp i dopiero wersję produkcyjną... jeszcze długa droga przed Tobą... grinser006.gifhehe.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest przedprototyp, kolejno wykonasz prototyp i dopiero wersję produkcyjną... jeszcze długa

> droga przed Tobą...

OOO nie. To będzie wersja na gotowo zlosnik.gif Każdy element jest testowany i sprawdzane działanie ok.gif Może nie będzie to urządzenie o finezyjnym kształcie ale będzie mocne i dobrze spasowane z moto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elegancko

Dzięki chuopaki 20.GIF Testowane i dość dobrze się go stawia. Nie potrzeba dużo siły używać do unoszenia tyłu ręką ok.gif Praktycznie sam wstaje po podaniu nacisku nogą. Jedyny problem to dobranie odpowiednich sprężyn. Ale to się też rozwiąże zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka to fajna sprawa. Była jedną z pierwszych części, jakie u mnie wylądowały ok.gif

U siebie na wiosnę planuje wydłużyć stopkę boczną, niby dużo mniej pracy, ale z racji troszkę braku koncepcji ( miejsca) temat czeka na realizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ładnie

> Z tym też sobie poradzisz. Podpowiem, że jeśli nie masz giętarki, to parę kolanek załatwi sprawę...

> do tego parę rurek i gotowe

Mam dostęp do elektrycznej giętarki zlosnik.gif więc będzie w całości ewentualnie w połączeniu z crashpadami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajna robota. U mnie niestety puszka wydechu przeszkadza w montażu centralki.

> Za to wystrugałem sobie stelaż z nierdzewki pod kufer

No tak się zastanawiam się czy tych gmoli też nie zrobić z nierdzewki. Tylko czy będą pasowały do stylu moto. hmm.gif Toż to endurak.

A tak nawiasem to w ogóle nie było centralek do zephyra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak się zastanawiam się czy tych gmoli też nie zrobić z nierdzewki. Tylko czy będą pasowały do

> stylu moto. Toż to endurak.

to dodatki wink.gif a wyglada ostateczny bedzie zalezal od 'calosci' i twojego widzimisie wink.gif W najgorszym razie prysniesz na czarno i tez bedzie ok wink.gif

> A tak nawiasem to w ogóle nie było centralek do zephyra?

w 550 nie, w 750 i 1100 centralka jest w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dodatki a wyglada ostateczny bedzie zalezal od 'calosci' i twojego widzimisie W najgorszym

> razie prysniesz na czarno i tez bedzie ok

Niby tak ale jak maja być czarne to łatwiej spawać i wyginać ze zwykłej rury a poza tym szkoda pchać kasę w kwas i go malować

> w 550 nie, w 750 i 1100 centralka jest w standardzie

No ale 550 nie ma mocowań? Nie było nawet dodatkowej centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak ale jak maja być czarne to łatwiej spawać i wyginać ze zwykłej rury a poza tym szkoda

> pchać kasę w kwas i go malować

w turystyku szedl bym w uzytecznosc - czyli czarne smile.gif bo nic tak nie drazni ja zadrapane chromy... a przeciez szansa wywrotki w terenie znacznie wyzsza niz w moim miejskim golasku wink.gif

> No ale 550 nie ma mocowań? Nie było nawet dodatkowej centrali?

a nie wiem, ja mam 750 i jest w standardzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak się zastanawiam się czy tych gmoli też nie zrobić z nierdzewki. Tylko czy będą pasowały do

> stylu moto. Toż to endurak.

> A tak nawiasem to w ogóle nie było centralek do zephyra?

550 przynajmniej nie miał - w miejscu centralki ma sporą puszkę wydechu...o taką zlosnik.gif

79635147_5_1000x700_wydech-do-kawasaki-zephyr-550-wielkopolskie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 550 przynajmniej nie miał - w miejscu centralki ma sporą puszkę wydechu...o taką

uu to szkoda. Ja zrobiłem centralkę bo kilka razy na cyrklu moto by mi się wywaliło. A to asfalt za miękki a to ziemia za luźna. Woziłem ze sobą kawałek sklejki aby podkładać. Miałem już dość no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uu to szkoda. Ja zrobiłem centralkę bo kilka razy na cyrklu moto by mi się wywaliło. A to asfalt za

> miękki a to ziemia za luźna. Woziłem ze sobą kawałek sklejki aby podkładać. Miałem już dość

Nie myślałeś o czymś takim , mam w swoim DL-u i sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia były przykładowe, miały być "inspiracją" smile.gif Ja mam właśnie większą blachę, tyle że przykręconą na trzy wkręty. Naprawdę działa rewelacyjnie. Jeżdżę DL-em trzy lata i nigdy się nie zastanawiałem nad tym czy motocykl się przewróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcia były przykładowe, miały być "inspiracją" Ja mam właśnie większą blachę, tyle że

> przykręconą na trzy wkręty. Naprawdę działa rewelacyjnie. Jeżdżę DL-em trzy lata i nigdy się

> nie zastanawiałem nad tym czy motocykl się przewróci

Każdy patent jest dobry który się sprawdza w praktyce ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawodowo czy prywatnie?

Prywatnie zlosnik.gif Wracałam z weekendu na Mazurach.

> Zaraz będzie że my się kamuflujemy z naszymi spotkaniami

Ha ha zlosnik.gif Byłoby to dość skomplikowane, ponieważ wracałam jednym autem ze swoim serce.gif (jeżdżącym żeby było śmieszniej również na Freewindzie zlosnik2.gif)

Już nic nie piszę spy.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prywatnie Wracałam z weekendu na Mazurach.

Przelotem czy znasz tu kogoś osobiście?

> Ha ha Byłoby to dość skomplikowane, ponieważ wracałam jednym autem ze swoim (jeżdżącym żeby było

> śmieszniej również na Freewindzie )

> Już nic nie piszę

No ale społeczność AK dziwne wnioski wyciąga hehe.gif

A i zaraz powiedzą ze dziwnie się tłumaczysz spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przelotem czy znasz tu kogoś osobiście?

Przelotem.

> No ale społeczność AK dziwne wnioski wyciąga

> A i zaraz powiedzą ze dziwnie się tłumaczysz

Już i tak kaplica, pozamiatane czacha.gif Historie już na pewno dorobione, nawet nie zamierzam się tłumaczyć zlosnik.gif

Ale w temacie centralki i tak się odezwę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przelotem.

> Już i tak kaplica, pozamiatane Historie już na pewno dorobione, nawet nie zamierzam się tłumaczyć

> Ale w temacie centralki i tak się odezwę

Nie ma problemu. Się zrobi ok.gif Poczekaj na gmole. Może też Ci się spodobają zlosnik.gif

A tak poza konkursem to bywaliście ferdkiem gdzieś dalej?? Interesuje mnie jak się spisuje w dłuższej trasie? Troszkę ma słabą prędkość przelotową. Tak mi się wydaje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma problemu. Się zrobi Poczekaj na gmole. Może też Ci się spodobają

> A tak poza konkursem to bywaliście ferdkiem gdzieś dalej?? Interesuje mnie jak się spisuje w

> dłuższej trasie? Troszkę ma słabą prędkość przelotową. Tak mi się wydaje

Mój Freewind ma gmole, mogę udostępnić (motocykl zlosnik.gif ) do ściągnięcia wymiarów oink.gifgrinser006.gif

Tak, już parę dłuższych tras (na razie tylko po Polsce) zrobiliśmy. W zeszłym roku m.in. przejechaliśmy najpierw pół kraju a później polskie wybrzeże "z lewa do prawa", a w tym roku Bieszczady wzdłuż i wszerz.

Żadnych problemów do tej pory nie było. Wg mnie prędkość przelotowa jest idealna, na dłuższe wyjazdy jeździmy uzbrojeni w kufry i dodatkowe roll-bagi utrzymując prędkość w trasie 100-110 km/h. IMHO 120 km/h jest granicą komfortowej podróży Freewindem.

Poza serwisami raz w roku (robionymi własnoręcznie, choć ja jestem jedynie ciałem nadzorczo-podajnikowym zlosnik.gif) tak naprawdę żadnych większych napraw nie robiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm... czy Ty myślisz o tym samym, co ja? Oczyma wyobraźni widzisz już koleżankę Agis pląsającą

> wokół i na tych rurkach... ?

Haha oink.gifwink.gif

A Ty, biedaku, z Rudy Śląskiej masz daleko do Przasnysza i Warszawy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój Freewind ma gmole, mogę udostępnić (motocykl ) do ściągnięcia wymiarów

> Tak, już parę dłuższych tras (na razie tylko po Polsce) zrobiliśmy. W zeszłym roku m.in.

> przejechaliśmy najpierw pół kraju a później polskie wybrzeże "z lewa do prawa", a w tym roku

> Bieszczady wzdłuż i wszerz.

> Żadnych problemów do tej pory nie było. Wg mnie prędkość przelotowa jest idealna, na dłuższe

> wyjazdy jeździmy uzbrojeni w kufry i dodatkowe roll-bagi utrzymując prędkość w trasie 100-110

> km/h. IMHO 120 km/h jest granicą komfortowej podróży Freewindem.

> Poza serwisami raz w roku (robionymi własnoręcznie, choć ja jestem jedynie ciałem

> nadzorczo-podajnikowym ) tak naprawdę żadnych większych napraw nie robiliśmy.

No te 120 to faktycznie jest tą granicą. W ferdku to faktycznie niewiele może się popsuć. Kuferek to mam jedynie centralny. Myślę o kupnie bocznych ale dużo worków złota to kosztuje. Kombinuję jak zaadaptować takie kuferki od czegoś innego. Mocowanka się skonstruuje i będzie gitarra ok.gif tylko nie mam pomysłu na to jakich kuferków użyć. Żonie walizki Samsonite nie buchnę hehe.gif

A co do gmoli to prześlij mi jakąś fotę. Bym zerknął jakie masz "wymiary" food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o kupnie bocznych ale dużo worków złota to kosztuje. Kombinuję

> jak zaadaptować takie kuferki od czegoś innego. Mocowanka się skonstruuje i będzie gitarra

My prawie dwa lata temu kupiliśmy na Allegro używane, plastikowe kufry starego typu, bo przerażała nas cena nowych. O takie mam u siebie: kufry

Sprawdzają się genialnie, nic nie przecieka, zapłaciłam za nie 70zł smile.gif Stelaże zrobił mi facet z Gubina, znalazłam do niego namiar też na Allegro, nigdy do Freewindów nic nie robił, więc zapakowałam motocykl na przyczepkę (był styczeń zlosnik.gif) i pojechaliśmy z kuframi żeby miał i motocykl i kufry pod wymiar. Zapłaciliśmy chyba 200 albo 250 zł za komplet stelaży dla jednego motocykla.

> tylko nie mam pomysłu na to jakich kuferków użyć. Żonie walizki Samsonite nie buchnę

Kuba zrobił sam kufry aluminiowe (małym kosztem, patrząc na te hiper super profesjonalne), zostało mu jeszcze do zrobienia mocowanie do istniejących stelaży. Zrobię Ci jutro zdjęcia kufrów, stelaży i gmoli.

> A co do gmoli to prześlij mi jakąś fotę. Bym zerknął jakie masz "wymiary"

Ok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.