Skocz do zawartości

Yamaha MT 09


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym jak ta nowa yamaha ma się do mojej FZ6.

Cóż nie widziałem 09 na żywca a moja mi się baaaaardzo podoba - nie znajduję na rynku tak ładnego i udanego modelu.

No chyba że jakiś dukat hi hi hi ale to 2 cylinderki wink.gif

A i jeszcze rozmiar jest ważny he he he wymiary nie większe od mojej FZ6 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enjoy

Stacyjka - troche niekonwencjonalnie i trzebaby sie przyzwyczaic. Po wlozeniu kluczyka, nadaremno szuka sie przycisku rozrusznika. Intuicja podpowiada przesunac czerwony Notkill do dolu, faktycznie dziala, triple raznie startuje i mruczy.

Klamka hamulca jest regulowana, sprzegla nie, jednak ustawienie nie wymaga jakiegokolwiek dostosowania ( wydaje mi sie, ze nawet do malej dloni bedzie niepotrzebne. Sprzeglo lapie dobrze, silnik bez wiekszych drgan bez dodania gazu radzi sobie zarowno z masa motocykla jak i moja ( to juz cos ). Przy predkosci 16 km/h na II – ce da sie jechac bez drgan bez jakiegokolwiek gazu, na III – ce juz niestety te drgania wystepuja, ale nadal jest to do zaakceptowania.

Triple dobrze wkreca sie na obroty, mimo, ze maszyna jaka dostalem ma zaledwie 15 km przebiegu.

Do 9 000 rpm zadnego rezonansu czy drgan, mysle, ze do konca obrotow nie beda tez one wystepowaly.

Od ca. 4 000 rpm nie czuje sie juz, ze ma sie do czynienia z trzycylindrowym silnikiem. Nieswiadomi mogli by wyslec, ze dosiadaja rzedowej czworki

Zawieszenie daje rade, maszyna z latwoscia i gracja reaguje na impulsy skretu, szkoda, ze deszcz i nowe opony nie pozwalal / y na wieksza zabawe podczas szybkich przezutach slalomu.

Hamulce - daja rade bez wiekszych problemow podczas solowej jazdy.

Skrzynia - biegow dobrze zestrojona i dobrze pracujaca, nawet w niedotartym stanie. Przy wrzucaniu pierwszego biegu ma sie wrazenie jakby mialo sie do czynienia z BMW seri K. Odglos i drgniecie motocykla jest spore jednak mniejsze niz w „ K “ Biegi daja sie zmieniac bez wiekszego problemu bez uzycia sprzegla, oczywiscie nie tak jak w dotartym motocyklu. Trzeba troche odpuscic gaz i chwilke odczekac.

Motocykl oferuje trzy tryby pracy. „ A “, „ B “ oraz miasto. Probowalem w pierwszych dwoch trybach, roznice jak na moj gust minimalna.

Przelaczniki – male i delikatne. W przypadku kierunkowskazow bardzo pozytywne wrazenie, dobrze umiejscowione co wplywa na komfort.

Motocykl robi bardzo fajne wrazenie, tyle, ze niema co oczekiwac feuerwerkow jak w R6 czy R 1. Roznice miedzy XJ6 a MT09 daje sie naprawde odczuc.

Jedyny minus jaki otrzymal by motocykl, to za prace silnika wydajacego specyficzny gwizd z pomrukiem. Mysle, ze to bardziej kwestia przyzwyczajenia, ktora zaniknie podczas codziennej ekspluatacji.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 14l. tylko

Panowie, wezcie mnie nie rozsmieszajcie rotfl.gif

BMW K 1200 S ma 15 litrow. Roznica nieduza bo tylko jeden litr. Gdy wezmie sie jednak roznice w pojemnosci to wyjdzie 308 ccm. ( notabene K 1300 S ma tez 15 l ) biglaugh.gif

Ile pali MT 09 a ile K 1200 S ?

Co wiec znaczy malo ? ? ? biglaugh.gif

DR 350 ma zbiornik pozwalajacy przejechac gora 130 km.

KTM Duke 990 ma bodajze ponad 15 l a starcza na 150 km sciana.gif

Chyba bardziej liczy sie ile km mozna zrobic na zbiorniku niz ile zbiornik ma pojemnosci. Ale co ja am bede rozwazal, przeca ja sie na tym nieznam. biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, wezcie mnie nie rozsmieszajcie

> BMW K 1200 S ma 15 litrow. Roznica nieduza bo tylko jeden litr. Gdy wezmie sie jednak roznice w

> pojemnosci to wyjdzie 308 ccm. ( notabene K 1300 S ma tez 15 l )

> Ile pali MT 09 a ile K 1200 S ?

> Co wiec znaczy malo ? ? ?

> DR 350 ma zbiornik pozwalajacy przejechac gora 130 km.

> KTM Duke 990 ma bodajze ponad 15 l a starcza na 150 km

> Chyba bardziej liczy sie ile km mozna zrobic na zbiorniku niz ile zbiornik ma pojemnosci. Ale co ja

> am bede rozwazal, przeca ja sie na tym nieznam.

to nie znaczy, ze trzeba powielac kiepawe wzorce, 14l to za malo, hornet ma 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie znaczy, ze trzeba powielac kiepawe wzorce, 14l to za malo, hornet ma 18

Dokładnie, mój też ma 18 a to za mało wg. mnie jak na litra co lubi wypić bo jednak moto wciąga swoje i zasięgi są za małe niestety frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch znajomych, co takie MT-01 dosiada / ło.

1. Trochę dużo olej wchodzi - 5 litrów

2. Taki naked do cruzowania - brak konkretnego przeznaczenia

3. Masa - to naprawdę jest ciężkie - obydwaj dosiadający mają ponad 185 cm i ok 100 kg. Jeden sprzedał MT-01 bo naprawdę tęsknił do lżejszego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, mój też ma 18 a to za mało wg. mnie jak na litra co lubi wypić bo jednak moto wciąga

> swoje i zasięgi są za małe niestety

no przy autostradowych moj pije 8, 200 km na zbiorniku z malym marginesem bezpieczenstwa to cienko wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie znaczy, ze trzeba powielac kiepawe wzorce, 14l to za malo, hornet ma 18

Pytanie zasadnicze, z rezerwa czy bez ? biglaugh.gif

MT 09 kwalifikowal bym na conajmniej drugi sprzet kat. A lub jako ostatni bedac na emeryturze.

Moj ma podobno 18, na autostradzie spala ponad 15 wiec zbiornik gora na 100 150 km i wtylkumamto. biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dwóch znajomych, co takie MT-01 dosiada / ło.

> 1. Trochę dużo olej wchodzi - 5 litrów

EE tam grinser006.gif

> 2. Taki naked do cruzowania - brak konkretnego przeznaczenia

Ale to jest hobby więc konkretnie nie ma sensu tego rozpatrywać grinser006.gif

> 3. Masa - to naprawdę jest ciężkie - obydwaj dosiadający mają ponad 185 cm i ok 100 kg. Jeden

> sprzedał MT-01 bo naprawdę tęsknił do lżejszego motocykla.

To jest jakieś za lub przeciw.

Moto moim zdaniem fajne do lansu. 1.6 w nakedzie budzi respekt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nie znaczy, ze trzeba powielac kiepawe wzorce, 14l to za malo, hornet ma 18

to jest miejskie moto, nie potrzebuje zasięgu. ale z drugiej strony racja... yamaha goniąc street triple wagą zagrała zbiornikiem, żeby zbliżyć się do anglika... tani trik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.