Skocz do zawartości

Szybkie pytanko odnośnie filtra powietrza


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam taki gąbkowy nasączony jakimś olejem(tak mi sie wydaje). Co się z tym robi?? Pierze i namacza

> czy wymienia i namacza i w jakim oleju??Dzięki z góry i pozdrawiam

Myjesz gąbkę, suszysz, następnie moczysz w oleju silnikowym. Nadmiar oleju oczywiście usuwamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo... kup sobie opakowanie specjalnego oleju do nasączania f. gąbkowych...

Ej chwila to to się w końcu nasącza czy nie? zlosnik.gif

Byłem ostatnio w sklepie moto.

Pytałem czy są jakieś oleje do nasączania gąbkowych filtrów powietrza to mi powiedzieli, że ich nie trzeba nasączać - tylko wyciągnąć, wytrzepać i na tym koniec icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ej chwila to to się w końcu nasącza czy nie?

> Byłem ostatnio w sklepie moto.

> Pytałem czy są jakieś oleje do nasączania gąbkowych filtrów powietrza to mi powiedzieli, że ich nie

> trzeba nasączać - tylko wyciągnąć, wytrzepać i na tym koniec

Są suche i są mokre, zależy od producenta. Ogólnie olej nie zaszkodzi a wyłapie więcej drobnego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki gąbkowy nasączony jakimś olejem(tak mi sie wydaje). Co się z tym robi?? Pierze i namacza

> czy wymienia i namacza i w jakim oleju??Dzięki z góry i pozdrawiam

Ja w pierdziku nasączam oliwką dla dzieci - mam jakąś przeterminowaną i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretne filtry nasacza sie specjalnym olejem, z ktorego szybko odparowuje rozpuzczalnik i robi sie gęsty - ma to na celu zabezpieczenie przez zaciagnieciem wody przy głębokim topieniu moto (mowa o endurakach).

robisz to tak, ze myjesz dokladnie filtr, a potem pakujesz go do jakies foli, worka, wlewasz olej i gnieciesz az sie cały nasączy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretne filtry nasacza sie specjalnym olejem, z ktorego szybko odparowuje rozpuzczalnik i robi

> sie gęsty - ma to na celu zabezpieczenie przez zaciagnieciem wody przy głębokim topieniu moto

> (mowa o endurakach).

> robisz to tak, ze myjesz dokladnie filtr, a potem pakujesz go do jakies foli, worka, wlewasz olej i

> gnieciesz az sie cały nasączy

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. 20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF

A może ktoś podać jakiś olej do tych filtrów zlosnik.gif

W czym uprać ten filtr? Proszek chyba odpada? A może płyn do naczyń będzie lepszy?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

> A może ktoś podać jakiś olej do tych filtrów

> W czym uprać ten filtr? Proszek chyba odpada? A może płyn do naczyń będzie lepszy??

Płyn, proszek, cokolwiek co może usunąć stary olej, do nasączenia użyj oleju silnikowego i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myjesz gąbkę, suszysz, następnie moczysz w oleju silnikowym. Nadmiar oleju oczywiście usuwamy.

weź ty sobie głowe nasmaruj tym olejem screwy.gif

musi być specjalny olej do filtra ( są też w sprayu) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mam

> sprawdź sobie co sie stanie ze zwykłym olejem po 1 dniu

> normalnie załamka

Nie muszę sprawdzać bo tak robię i efekt jest taki jak przy smarowaniu łańcucha olejem przekładniowym. Wszystko ok, tak jak przewidział producent. Smaruj czym chcesz ale nie wciskaj ludziom kitu że coś muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie muszę sprawdzać bo tak robię i efekt jest taki jak przy smarowaniu łańcucha olejem

> przekładniowym. Wszystko ok, tak jak przewidział producent. Smaruj czym chcesz ale nie wciskaj

> ludziom kitu że coś muszą.

równie dobrze możesz niczym nie smarować alien.gif

olej silnikowy nic nie daje oslabiony.gif

jasne zawsze mozna potem sprzęt opchnąć innemu frajerowi crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> równie dobrze możesz niczym nie smarować

> olej silnikowy nic nie daje

> jasne zawsze mozna potem sprzęt opchnąć innemu frajerowi

Pierdzielisz głupoty, chcesz się ośmieszać twoja sprawa, ja kończę tą jałową dyskusję. Wkleiłem kawałek z service manuala od suzuki, każdy wyciągnie z tego wnioski sam. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pierdzielisz głupoty, chcesz się ośmieszać twoja sprawa, ja kończę tą jałową dyskusję. Wkleiłem

> kawałek z service manuala od suzuki, każdy wyciągnie z tego wnioski sam. EOT

może mi powiesz że jak po 2000 zdejmujesz filtr to nadal jest nasączony olejem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może mi powiesz że jak po 2000 zdejmujesz filtr to nadal jest nasączony olejem ??

zostaw go... niech smaruje nawet masłem... jak czytam niektóre tu wypociny to utwierdzam się w przekonaniu że motocykliści to byli kiedyś... dziś nie wiem jak nazwać niektórych posiadaczy motocykli...

a tak na marginesie PINOKIO ma rację z tym smarowaniem...

pytanie do właściciela "smarowanego olejem silnikowym filtra"...

z którego roku jest ten motocykl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostaw go... niech smaruje nawet masłem... jak czytam niektóre tu wypociny to utwierdzam się w

> przekonaniu że motocykliści to byli kiedyś... dziś nie wiem jak nazwać niektórych posiadaczy

> motocykli...

> a tak na marginesie PINOKIO ma rację z tym smarowaniem...

> pytanie do właściciela "smarowanego olejem silnikowym filtra"...

> z którego roku jest ten motocykl ?

Jest okazja to zapytam: Kupiłem specjalny olej do filtrów gąbkowych. Użyłem tego nasączając filtr na bogato. Rąk nie mogłem domyć a skuter ledwo odpalił bo zalepiony filtr nie przepuszczał powietrza. Tak ma być? Potem już delikatnie skrapiałem filtr olejem i rozcierałem po całej gąbce i przynajmniej nie muliło go przy pierwszym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest okazja to zapytam: Kupiłem specjalny olej do filtrów gąbkowych. Użyłem tego nasączając filtr

> na bogato. Rąk nie mogłem domyć a skuter ledwo odpalił bo zalepiony filtr nie przepuszczał

> powietrza. Tak ma być? Potem już delikatnie skrapiałem filtr olejem i rozcierałem po całej

> gąbce i przynajmniej nie muliło go przy pierwszym odpaleniu.

widzisz... nie tak ma byc:) za dużo to źle i za mało też niedobrze... ale nie ma wskazanej ilości płynu do nasączenia... metodą prób i błędów... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz... nie tak ma byc:) za dużo to źle i za mało też niedobrze... ale nie ma wskazanej ilości

> płynu do nasączenia... metodą prób i błędów...

ja nakładam pędzlem metodą kropkowania zlosnik.gif

a potem sciskam sciskam aż sie pojawią włosy oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nakładam pędzlem metodą kropkowania

> a potem sciskam sciskam aż sie pojawią włosy

ja po tym pierwszym razie zmieniłem taktykę i nasączałem delikatnie z jednej strony i wygniatałem go aby olej się rozszedł po całej gąbce. Jest jakiś oficjalnie zalecany sposób użycia tego oleju czy trzeba samemu eksperymentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja po tym pierwszym razie zmieniłem taktykę i nasączałem delikatnie z jednej strony i wygniatałem

> go aby olej się rozszedł po całej gąbce. Jest jakiś oficjalnie zalecany sposób użycia tego

> oleju czy trzeba samemu eksperymentować?

trzeba samemu dojść zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.