Skocz do zawartości

Signum... czy coś innego?


aditola

Rekomendowane odpowiedzi

> coś kolego kręcisz, ostatni wypust Opla Signum był bodajże w 2008 roku

i w jaki sposob ogranicza to mozliwosc wziecia leasingu na uzywane auto?

inna sprawa ze 70kkm z 2008 roku to chyba niemiec mocno plakac musial jak sprzedawal wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i w jaki sposob ogranicza to mozliwosc wziecia leasingu na uzywane auto?

> inna sprawa ze 70kkm z 2008 roku to chyba niemiec mocno plakac musial jak sprzedawal

Zapewne płakał smile.gif

zasugerowałem się tym, że kolega napisał "samochód ma ok 1,5 roku". Ale może nie napisał tego w sensie wieku samochodu a okresu leasingu hmm.gif.

Jeżeli tak jest to w żaden sposób nie ogranicza leasingu ok.gif - poza bezsensem takiej operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem służbową Vectrą C kombi, która posiada wiele wspólnych cech z Signum, m.innymi płytę podłogową. Co mnie drażniło w Vectrze:

- zawieszenie. Od nowości miałem wrażenie, że "klika" - po dłuższej trasie miałem dosłownie ból głowy od tego klikania. Potem się przyzwyczaiłem. Warto jednak przed zakupem dobrze je sprawdzić, bo mimo iż jest dość wytrzymałe jak na polskie drogi, to zaniedbane jest dość kosztowne.

- przełączniki impulsowe zamiast mechanicznych, np. kierunkowskazy. Niektórzy się do tego przyzwyczajają i nawet sobie chwalą - ja się nie przyzwyczaiłem, nie dałem rady. Może dlatego, że często jeździłem innymi autami.

Pomijając całą resztę powiem tylko tyle, że to duże i wygodne auto było, a Signum to w zasadzie dobrze wyposażona Vectra, jednak za 15 tysi nie spodziewałbym się cudów. Była jakaś wada w tych autach odnośnie modułu CAN przy kierownicy, po 160 tysiącach ciekła pompa wspomagania, więcej grzechów nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne płakał

> zasugerowałem się tym, że kolega napisał "samochód ma ok 1,5 roku". Ale może nie napisał tego w

> sensie wieku samochodu a okresu leasingu .

> Jeżeli tak jest to w żaden sposób nie ogranicza leasingu - poza bezsensem takiej operacji

mój błąd ,caly czas miałem na myśli Insignie .Cholerne nazwy mi sie pomyliły smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po twoim sposobie rozmowy wnioskuje ze nie ważne co ci ludzie polecają .Signum i tak kupisz.[...]

bo mój błąd jest taki, że strasznie się napalam smile.gif dobrze, że aktualnie siedzę za granicą i nie mam jak oglądać aut 270751858-jezyk.gif dopiero za 2 miechy wracam do Polski i wtedy chcę zmieniać auto. Jeśli trafi się inne, pewne auto, które będzie mi (nam) się podobało i będzie spełniało kryteria cenowe to czemu nie wink.gif jednak Signum mi się najbardziej podoba i ciężko mi będzie wyrównać jakimś innym samochodem ten pułap oslabiony.gif napisałem znajomym w Holandii, że jak będą mieli na oku jakieś fajne, pewne auto od prywatnej osoby, sąsiada, znajomego etc to żeby dawali znać... może tą drogą coś kupię smile.gif

póki co dzięki wszystkim za wpisy claps.gif

Wiem, że nie jest to jakiś syfny silnik, syfne auto, którego trzeba się wystrzegać jak ognia. Można się nad tym egzemplarzem pochylić ale w moim budżecie będzie ciut ciężko buu.gif może powalczę z żoną o rozszerzenie budżetu 270751858-jezyk.gif hehe... zobaczymy jak to będzie po nowym roku ze sprzedażą mojego dieselka 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałem

> Może wszystko już wymienił poprzedni właściciel? Bo nie mam innych argumentów

Być może, ale ja to auto dość dziwnie kupowałem. Wyznaczyłem sobie limit ile mogę wydać, określiłem mniej więcej wielkość auta i rodzaj paliwa.

Szukałem "najlepszego" auta w tym zakresie. Bez względu czy to sedan czy kombi, Opel, Ford, a może Mercedes confused.gif

Będzie miał alufelgi? Fajnie. Automat? Super jak się trafi. Elektryczne szyby? Chociaż z przodu.

Najlepiej kombi, ale co będzie to będzie.

nie czytałem for odnośnie awaryjności. Nie patrzyłem po ile "chodzą" te roczniki, a zwłaszcza okazyjne.

Cena wydała mi się uczciwa, stan tech. i wizualny bez zarzutu. dopłaciłem za zimówki prawie nówki i odjechałem.

Dopiero po zarejestrowaniu przejrzałem allegro i mnie olśniło, że chyba trochę przepłaciłem, ale jak widać chyba warto było. zlosnik.gif

> Nie przekonasz mnie do rodzinki 2.0/2.2dti Ale fakt - to tylko doświadczenie "ze słyszenia" kilku

> (dziesięciu? set? ) użytkowników

a nie mam zamiaru wink.gif

IMHO wystrzegać się okazji i będzie grało, bez względu na to jakie auto z jaką jednostką. ok.gif

Reszta zależy od przypadku smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO wystrzegać się okazji i będzie grało, bez względu na to jakie auto z jaką jednostką.

> Reszta zależy od przypadku

trafiłeś koncertowo ok.gif

Ja swoją też kupiłem z kilka (2-3) kpln drożej od "okazji".

No i gdyby nie te standardy to byłoby perfekcyjnie zlosnik.gif

Ale nie płaczę, trza wziąć to na klatę i do przodu, z auta jestem bardzo zadowolony jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.