Skocz do zawartości

Zakup moto honda cb 750


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że postanowiłem kupić sobie pierwszy moto jw. i mam niewielkie doświadczenie w kat.A, dziś pojechałem obejrzeć jeden egzemplarz. Po krótkiej jeździe stwierdziłem że w porównaniu z gladiusem, cebulka jest strasznie "gumowata", tzn przy dodawaniu gazu nie przyspiesza tak ostro jak gladius. Ponadto tylny hamulec o wiele słabiej działa niż w suzuki. Nie wiem czy tttm i jest to normalne w tym modelu czy ten egzemplarz jest po prostu taki.

Wiem że to całkiem inne motory z innej epoki "cebulka 93r" i o innej charakterystyce silnika w jednym wtrysk w drugim gaźniki, ale jak już napisałem nie mam dużego doświadczenia w tej dziedzinie i chętnie posłucham co wy macie na ten temat do powiedzenia.

Mam zamiar obadać jeszcze parę maszyn i wtedy będę miał lepsze rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jako że postanowiłem kupić sobie pierwszy moto jw. i mam niewielkie doświadczenie w kat.A,

> dziś pojechałem obejrzeć jeden egzemplarz. Po krótkiej jeździe stwierdziłem że w porównaniu z

> gladiusem, cebulka jest strasznie "gumowata", tzn przy dodawaniu gazu nie przyspiesza tak

> ostro jak gladius. Ponadto tylny hamulec o wiele słabiej działa niż w suzuki. Nie wiem czy

> tttm i jest to normalne w tym modelu czy ten egzemplarz jest po prostu taki.

> Wiem że to całkiem inne motory z innej epoki "cebulka 93r" i o innej charakterystyce silnika w

> jednym wtrysk w drugim gaźniki, ale jak już napisałem nie mam dużego doświadczenia w tej

> dziedzinie i chętnie posłucham co wy macie na ten temat do powiedzenia.

> Mam zamiar obadać jeszcze parę maszyn i wtedy będę miał lepsze rozeznanie.

sevenfifty.... staaaarryyyy wink.gif to jest KLASYK

- pierwsze - ztcp z tylu jest hamulec BĘBNOWY - nigdy nie bedzie tak ostry jak tarczowy wink.gif

- drugie - maszyna ma 20! (słownie: dwadziescia!) lat - nawet jesli jest swietnie utrzymany to sporo z deklarowanych 73KM sie juz dawno po rowach pasie wink.gif

- trzecie - porownujesz 4cylidnrowa rzedowke do dwucylindrowej v-ki

- czwarte - 20lat to mimo wszystko przepasc w konstruowaniu motocykli wink.gif

ale jakby mial jeszcze raz wybierac to nadal Zephyr 750 z lat 90'tych na drugim miejscu sevenfifty a dopiero daleko potem jakies nowe plastikowe pseduo klasyczne nakedy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tam z tyłu jest tarcza.

grinser006.gif a to zalezy od wersji - czy CB seven fifty, czy CB nighthawk grinser006.gif

az sobie zajrzalem do 'księgi' ( tutaj ) bo zupelnie mi nie pasowalo ze przymierzalem sie do sztuki CB750 z okolic poczatku lat 90tych i na 100% byl bęben z tylu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bandicie jest źle zaprojektowany zacisk, tz, jego położenie. Momentalnie zabija się syfem, przez co dość szybko szlag trafia prowadnice klocków.

Druga sprawa, zacisk składa się z dwóch, symetrycznie działających tłoczków. Ten od strony koła lubi się zapiekać.

Trzecia sprawa, to odpowietrzanie zacisku. Troszkę zabawy z tym jest. Zdarzał mi się, że po zamontowaniu, odpowietrzeniu, coś było nie tak. Wyjąłem zacisk, obróciłem o 180C i z powrotem... okazało się, że z zewnętrznej komory jeszcze kilka "bąbelków wypłynęło".

U Siebie muszę bardzo uważać, gdyż nawet delikatne muśnięcie hamulca tylnego powoduje zatrzymanie koła. Z pasażerem + bagaż jest troszkę lepiej, ale i tak bardzo delikatnie się trzeba obchodzić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam parę pytań.

Tak przeglądam ogłoszenia i jedno mi wpadło w oko z wyglądu ale mam parę wątpliwości bo:

- na zbiorniku napis i skrzydła są przyklejone pod kątem a na prospektach widzę że są prosto

- tylne amortyzatory są bez " butelki" sama sprężyna i tuleja w środku

- oraz brak osłon na wydechach pod silnikiem ( jak oglądałem ostatnio na żywo motorek to ten chyba miał )

http://tablica.pl/oferta/honda-cb750-kultowy-motocykl-CID5-ID2HN85.html#4b45b52f7c

Edit:jeszcze jedno na osłonach silnika i podzespołów schodzi "utlenia się wierzchnia warstwa, ale to chyba normalne w motorku w takim wieku, bo na tym co oglądałem na żywo też tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze mam parę pytań.

> Tak przeglądam ogłoszenia i jedno mi wpadło w oko z wyglądu ale mam parę wątpliwości bo:

> - na zbiorniku napis i skrzydła są przyklejone pod kątem a na prospektach widzę że są prosto

> - tylne amortyzatory są bez " butelki" sama sprężyna i tuleja w środku

> - oraz brak osłon na wydechach pod silnikiem ( jak oglądałem ostatnio na żywo motorek to ten chyba

> miał )

> http://tablica.pl/oferta/honda-cb750-kultowy-motocykl-CID5-ID2HN85.html#4b45b52f7c

> Edit:jeszcze jedno na osłonach silnika i podzespołów schodzi "utlenia się wierzchnia warstwa, ale

> to chyba normalne w motorku w takim wieku, bo na tym co oglądałem na żywo też tak było?

nie ma ciezarkow w kierownicy, naklejka na zbiorniku faktycznie jakos dziwnie naklejona wink.gif , amorki wygladaja na zamienniki/akcesoryjne (?) ale to nie musi oznaczac ze sa zle.

Jak masz blisko to jedz (najlepiej nie sam smile.gif ) obejrzec z bliska i przejedz sie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stan bdb,prawie nowy łańcuch, zębatka co prawda mam wał i mogę się nieznać, ale wydaje mi się, że

> wymienia się obie zębatki, a nie jedną

zalezy od ich stanu... sa tacy ktorzy wymieniaja komplet - obie zebatki i lancuch, a sa tacy ktorzy to robia na raty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. ?Nie wiem o co chodzi.Mógł byś wytłumaczyć ?

rura kierownicy straszy dziurami na koncach. Powinna byc zakonczona 'ciężarkiem' , maja one ladnie zakonczyc rure, zabezpieczyc troche nadgarstki przy glebie, ale przede wszystkim zmniejszaja drgania wysokiej czestotliwosci pochodzace z silnika. Jak zdejmiesz ciezarki to po jezdzie bedziesz mial 'mrowki' a rekach. Dodatkowo poniewaz zmieniaja "punkt rezonansu mechanicznego" w kierownicy to poprawiaja tez stabilnosc motocykla, ale to bardzo minimalnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze mam parę pytań.

> Tak przeglądam ogłoszenia i jedno mi wpadło w oko z wyglądu ale mam parę wątpliwości bo:

> - na zbiorniku napis i skrzydła są przyklejone pod kątem a na prospektach widzę że są prosto

> - tylne amortyzatory są bez " butelki" sama sprężyna i tuleja w środku

> - oraz brak osłon na wydechach pod silnikiem ( jak oglądałem ostatnio na żywo motorek to ten chyba

> miał )

> http://tablica.pl/oferta/honda-cb750-kultowy-motocykl-CID5-ID2HN85.html#4b45b52f7c

> Edit:jeszcze jedno na osłonach silnika i podzespołów schodzi "utlenia się wierzchnia warstwa, ale

> to chyba normalne w motorku w takim wieku, bo na tym co oglądałem na żywo też tak było?

Jeździłem przez dwa lata sefen-fifty to coś tam mogę napisać wink.gif

- naklejki na baku klejone na nowo, powinny być prosto czyli prawdopodobnie lakierowany. Naklejki na baku oczywiście powinny być pod lakierem bezbarwnym.

- tylne amory powinny być ze zbiorniczkiem, nowsze roczniki miały bez z tego co pamiętam ostatnie dwa, trzy lata produkcji.

- osłona pod wydechem powinna być jak najbardziej.

Poza tym nie oryginalne lusterka, przednia lampa powinna być czarna, zegary też coś kombinowane (słabe zdjęcia) moim zdaniem powinny mieć dłuższe kubki, na pewno nie powinno być takiej szpary między zegarami, a lampą.

Reasumując jak dla mnie to jakiś ulep za dużo tych wątpliwości, szukałbym dalej wink.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.