Skocz do zawartości

Wibracje


vilu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim traktorem.

Po odpaleniu zimnego silnika ,silnik wpada w dziwne drgania tak jak by nie palił na jeden cylinder.Jak dodam gazy to wibracje do 1000 obrotów nasilają się a potem wszystko ok.Moc jest cały czas, nic nie kopci, nic z nim więcej się nie dzieje. Komp nie wyrzuca żadnych błędów .Po rozgrzaniu wszystko ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z moim traktorem.

> Po odpaleniu zimnego silnika ,silnik wpada w dziwne drgania tak jak by nie palił na jeden

> cylinder.Jak dodam gazy to wibracje do 1000 obrotów nasilają się a potem wszystko ok.Moc jest

> cały czas, nic nie kopci, nic z nim więcej się nie dzieje. Komp nie wyrzuca żadnych błędów .Po

> rozgrzaniu wszystko ok .

sprawdz swiece (choć powinien fajlura strzelić) vel. dwumas mówi 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dwumas na zimnym tylko ?

> Nie powinien gadać cały czas na wolnych ?

pierwsze objawy dwumasu diagnozowane w aucie krakow_kulta wyglądały w ten sposób, że auto rozpędzaliśmy do jakichś 110km/h na IV biegu i puszczali gaz. kiedy obroty spadały do ok. 2000-2200 dało się wyczuć drgania i telepanie samochodu + głuchy dudniący dźwięk. ok.gif

może przyczyna jest bardziej prozaiczna? wszystkie gumy zawieszenia silnika są ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanikiem nie jestem ale powiedzcie mi czemu te objawy są tylko na zimnym silniku .Jak się dogrzeje jest wszystko ok.

Poduchy to raczej by telepał cały czas.

On telepie na zimnym i nie zawsze ma tak że parę dni telepie a potem spokój i za jakiś czas objawy powracają .

Telepie tak do 1000-1100 obrotów potem działa równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanikiem nie jestem ale powiedzcie mi czemu te objawy są tylko na zimnym silniku .

Może któryś wtryskiwacz się przycina na zimnym i stąd właśnie takie objawy ?

Kiedyś po podłączeniu się FES-em na jednym z wtrysków widziałem korekcję ponad +4.0 i był podobny efekt , po minucie czy dwóch korekcja spadała i silnik przestawał telepać ok.gif

Ale ty masz chyba 115KM ( brak danych w profilu ) , więc korekcji nie podejrzysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę w profilu zrobiłem. Jutro dziada po oglądam dokładnie jak kopci. A jak faktycznie przycina się wtryskiwacz jest jakaś domowa metoda na to czy mechanik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanikiem nie jestem ale powiedzcie mi czemu te objawy są tylko na zimnym silniku .Jak się

> dogrzeje jest wszystko ok.

> Poduchy to raczej by telepał cały czas.

> On telepie na zimnym i nie zawsze ma tak że parę dni telepie a potem spokój i za jakiś czas objawy

> powracają .

> Telepie tak do 1000-1100 obrotów potem działa równo.

objawy są na zimnym bo wtedy pojawiają się warunki, które powodują powstanie telepania.

a że stilon jest dość delikatnym autem przyczyną może być, tak jak koledzy pisali wcześniej, np. przycinający się wtryskiwacz, albo np. luz, który znika kiedy elementy metalowe pod wpływem ciepła delikatnie się rozszerzą i go zniwelują niewiem.gif

JTD ma to do siebie, że najbardziej się trzęsie w najniższym zakresie obrotów, dlatego lekko uszkodzona poduszka jest w stanie tłumić drgania przy wyższych obrotach, a nie radzi sobie na niższych

(a znając to auto i jego zdolność przenoszenia dźwięków okaże się, że to luźna prawa tylna lampa grinser006.gifgrinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dziś od rana traktor zachowuje się ok i być tu mądry

No dupa telepie dalej raz bardziej raz mniej ale telepie.

Jak jest zimny telepie po przejechaniu z 1-2 km uspokaja się

Macie może jakiś sprawdzony interfejs z aledrogo którym będę mógł sprawdzić czas otwarcia wtrysków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czas zalezy od parametrow odczytanych przez ecu, przeplywka temp itp...

to jak sprawdzić czy nie zawiesza się jeden z wtrysków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jak sprawdzić czy nie zawiesza się jeden z wtrysków ?

Najprościej to chyba odpinać po kolei sterowanie wtryskami i obserwować na którym z nich po wypięciu wtyczki jest najmniejsza różnica w pracy silnika - wtedy masz winowajcę .

Oczywiście w trakcie operacji zapali się też znana kontrolka od silnika wink.gif

A próbowałeś może potraktować jakimś preparatem do czyszczenia wtyków połączenie wtyczka - gniazdko przy wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przelewy jak przelewy - ja bym zaczął od sprawdzenia luzów na zaworach i ciśnieniu sprężania

Mam regulację hydrauliczną , więc ...

> jaką oliwe do silnika stosujesz?

Amsoil AFL 5W40

PS.

Na pewno mnie chciałeś o to spytać ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorry ale miała być wiadomość dla założyciela postu

No jestem

A co mają do tego zawory ,jak by miał za ciasne i by były podparte to ciężko by raczej zapalał na ciepłym.Kiedyś to miałem w benzynie na zimnym zapalał a na ciepłym nie bardzo ,A i na ciepłym tracił moc .Ten ma moc normalną a zapala od strzała.Jak już zapali to po chwili wpada w te dziwne wibracje po przejechaniu z 2 km wszystkie objawy choroby zanikają i chodzi normalnie.

Latam na mobilu jakimś półsyntekyku do DIESELI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz chyba wiem co go boli> zatkany map sensor, > wykrec go i wyczysc wkrec spowrotem, zapal auto i

> sprawdz dopiero jak sie zachowuje

Napisz dokładnie o co chodzi bo nie znam nazewnictwa i nie wiem o czym mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz chyba wiem co go boli> zatkany map sensor, > wykrec go i wyczysc wkrec spowrotem, zapal auto i

> sprawdz dopiero jak sie zachowuje

Wyczyszczone trochę syfu było ale przelot był .Poprawy przy odpalaniu nie zauważyłem wibracje zostały.

Ostatnio auto jeździ na bardzo krótkich dystansach (10km) praktycznie nie zdąży się zagrzać i tak se myślę żę dobrze by było mu w du... wymieszać jutro mam małą trasę 100km dostanie trochę w pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A sugerowany wcześniej styk na wtyczkach od wtrysków sprawdziłeś ?

No oczywiście czyste jak łza

A jak sprawdzić bez kompa czujnik temperatury i przepływomierz ?

A nie w temacie zlałem dzisiaj wino z balona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sprawdzić bez kompa czujnik temperatury i przepływomierz ?

Można to zrobić miernikiem , ale znacznie łatwiej użyć do tego celu jednak kompa .

Miernikiem mierzy się rezystancję czujnika temperatury , a z przepływki napięcie na wyjściu - ale to drugie nie jest łatwe bo trzeba to robić przy wciśniętej wtyczce co wymaga trochę pomysłowości smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można to zrobić miernikiem , ale znacznie łatwiej użyć do tego celu jednak kompa .

> Miernikiem mierzy się rezystancję czujnika temperatury , a z przepływki napięcie na wyjściu - ale

> to drugie nie jest łatwe bo trzeba to robić przy wciśniętej wtyczce co wymaga trochę

> pomysłowości

W przyszłym tygodniu podjadę na komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Sprawa wibracji wyjaśniona zacięty był jeden wtrysk i lał i zgadnijcie co mu pomogło .

Wlałem mu oleju do 2T po przejechaniu z 500 km wszystko powoli wróciło do normy . yay.gif

Na razie silnik chodzi ok poczekamy i zobaczymy co będzie dalej.

Silnik ogólnie pracuje bardziej równo i dużo milej dla ucha cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.