Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...znaczy Romet Ogar 205, rocznik 1986 - kolejny pierdopęd zawitał do moich piździków zlosnik.gif. Razem z trzema motorynkami, jedną radziecką motorynką Stellą i komarem sportem bedzie mu raźniej zlosnik.gif

Jest kompletny, odpala, nie wchodzi na obroty. Młody człowiek, ktory się go pozbył podejrzewa nieszczelny simmering na wale....mam ze 4 takie silniki, może uda mi się go naprawić zlosnik.gif

287339303-DSC_0219.jpg

Aha...zapłaciłem grosze hehe.gif

post-6413-14352522450306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...znaczy Romet Ogar 205, rocznik 1986 - kolejny pierdopęd zawitał do moich piździków . Razem z

> trzema motorynkami, jedną radziecką motorynką Stellą i komarem sportem bedzie mu raźniej

> Jest kompletny, odpala, nie wchodzi na obroty. Młody człowiek, ktory się go pozbył podejrzewa

> nieszczelny simmering na wale....mam ze 4 takie silniki, może uda mi się go naprawić

> Aha...zapłaciłem grosze

dlawi sie podczas wchodzenia na obroty ?? Tez tak zawsze mam gdy odpalam swojego po zimowym postoju. Dysze do wyczyszczenia i gaznik do przedmuchania caly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...znaczy Romet Ogar 205, rocznik 1986 - kolejny pierdopęd zawitał do moich piździków . Razem z

> trzema motorynkami, jedną radziecką motorynką Stellą i komarem sportem bedzie mu raźniej

> Jest kompletny, odpala, nie wchodzi na obroty. Młody człowiek, ktory się go pozbył podejrzewa

> nieszczelny simmering na wale....mam ze 4 takie silniki, może uda mi się go naprawić

> Aha...zapłaciłem grosze

Gdyby kiedyś trafił Ci się taki albo inny z dokumentami do remontu, a przypadkiem nie miałbyś miejsca w garażu albo coś, to daj znać, chętnie kupię zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby kiedyś trafił Ci się taki albo inny z dokumentami do remontu, a przypadkiem nie miałbyś

> miejsca w garażu albo coś, to daj znać, chętnie kupię

Pomyślę, ale garaż będę miał spory, dzisiaj właśnie bramę mi zamontowali KLIK zlosnik.gifzlosnik.gif

Ten nie ma dokumentów - ale przecież ja tym nie będę jeździł wink.gif

wink.gifDo jazdy mam Zephyrka devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...znaczy Romet Ogar 205, rocznik 1986 - kolejny pierdopęd zawitał do moich piździków . Razem z

> trzema motorynkami, jedną radziecką motorynką Stellą i komarem sportem bedzie mu raźniej

> Jest kompletny, odpala, nie wchodzi na obroty. Młody człowiek, ktory się go pozbył podejrzewa

> nieszczelny simmering na wale....mam ze 4 takie silniki, może uda mi się go naprawić

> Aha...zapłaciłem grosze

kupiłeś w warszawie na Barcelońskiej ? fajny sprzęt zlosnik.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłeś w warszawie na Barcelońskiej ?

A tam jakiś diler jest? zlosnik.gif Nie, kupiłem w wiosce obok Ciechanowa - wczoraj wyczaiłem ogłoszenie na tablica.pl. Rozum mówił nie dzwoń, ale serce kazało wybrac numer zlosnik.gif

>fajny sprzęt

jak miałem jakieś 15-16 lat miałem takiego....przesiadłem się z motorynki i sentyment pozostał wink.gif

> pzdr

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tam jakiś diler jest? Nie, kupiłem w wiosce obok Ciechanowa - wczoraj wyczaiłem ogłoszenie na

> tablica.pl. Rozum mówił nie dzwoń, ale serce kazało wybrac numer

heh mój sąsiad sprzedawał dokładnie takiego samego z podobnymi objawami i pomyślałem że to ten

> jak miałem jakieś 15-16 lat miałem takiego....przesiadłem się z motorynki i sentyment pozostał

zazdraszczam bo sprzęt super

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...znaczy Romet Ogar 205, rocznik 1986 - kolejny pierdopęd zawitał do moich piździków . Razem z

> trzema motorynkami, jedną radziecką motorynką Stellą i komarem sportem bedzie mu raźniej

> Jest kompletny, odpala, nie wchodzi na obroty. Młody człowiek, ktory się go pozbył podejrzewa

> nieszczelny simmering na wale....mam ze 4 takie silniki, może uda mi się go naprawić

> Aha...zapłaciłem grosze

Ja wiem że gust jest jak pupa ale czemu upierasz się na Romety....Simsony droższe ale przynajmniej jakoś się zbierają, a nasze motorowery mają problem z wożeniem dorosłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem że gust jest jak pupa ale czemu upierasz się na Romety....Simsony droższe ale przynajmniej

> jakoś się zbierają, a nasze motorowery mają problem z wożeniem dorosłego.

Przecież ja tym nie będę jeździł hehe.gifDo jazdy to ja mam kawasaki zephyrka devil.gif Wziąłem, bo szkoda by trafił na zlom, dałem grosze a można się pobawić w renowacje. Jak nie - przyda się na części do motorynek, którymi myślę, będą jeździć moje chłopaki. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łańcuch Ci się skończył i tłumik masz od ogara 200

Łańcuch do wymiany a tłumik taki już był - pewnie go poprzedni właściciel stuningował smile.gif Grunt, że ma papiery. Nawet nie wiem czy odpala - jak przywiozłem tak stoi smile.gif Silnik Rometa 3- biegowy i podobno kłopotliwy w naprawach - prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łańcuch do wymiany a tłumik taki już był - pewnie go poprzedni właściciel stuningował Grunt, że ma

> papiery. Nawet nie wiem czy odpala - jak przywiozłem tak stoi Silnik Rometa 3- biegowy i

> podobno kłopotliwy w naprawach - prawda to?

Nigdy nie miałem z tym silnikiem do czynienia, bo jest ich zdecydowanie mniej. A może ten Twoj sprzęt to romet 50-t1? czyli poprzednik Ogara? Jakiej wielkości masz koła? 17 czy 19"? ale rama wygląda na ramę od ogara....tyle, że ogar nigdy nie miał silnika 3 biegowego (znaczy miał, ale w silniku jawy wink.gif)

EDIT: teraz widzę!! masz rometa 50t-1 a nie ogara!! Od ogara jest tylko skrzynka narzędziowa! no i pewnie papiery zlosnik.gif

z tyłu masz jakby podwójny tylny błotnik - część ramy jest błotnikiem (charakterystyczne dla komara i rometa 50-t1 a pod nim błotnik od ogara - romet 50-t1 miał krótszy błotnik - tylko do ramy, a nie podwójnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: teraz widzę!! masz rometa 50t-1 a nie ogara!! Od ogara jest tylko skrzynka narzędziowa! no i pewnie papiery

> z tyłu masz jakby podwójny tylny błotnik - część ramy jest błotnikiem (charakterystyczne dla komara

> i rometa 50-t1 a pod nim błotnik od ogara - romet 50-t1 miał krótszy błotnik - tylko do ramy,

> a nie podwójnie

No to pewnie jest to Romet 50-T1 skoro tak mówisz smile.gif

W DR jest Ogar 200 smile.gif

Lakier oryginalny - chciałem go sprzedać ale kumple mówią, że z każdym rokiem nabiera wartości to niech stoi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to pewnie jest to Romet 50-T1 skoro tak mówisz

> W DR jest Ogar 200

> Lakier oryginalny - chciałem go sprzedać ale kumple mówią, że z każdym rokiem nabiera wartości to

> niech stoi

Ogar 200 to na bank nie jest, bo miałby silnik jawy i inną ramę (właśnie pod ten silnik z jawy). 50T-1 jest bardziej poszukiwanym i rzadszym motorowerem. A czy nabiera wartości...w sumie to chyba tak, ale dalej nie kosztuje wiele. Komary z pierwszej serii w dobrym stanie to już trochę warte, ale nie sprzedawaj - może kiedyś będziesz się nudził, naprawisz i będziesz jeździł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyślę, ale garaż będę miał spory, dzisiaj właśnie bramę mi zamontowali KLIK

Gratulacje! ok.gifzlosnik.gif

> Ten nie ma dokumentów - ale przecież ja tym nie będę jeździł

> Do jazdy mam Zephyrka

Ja mam w garażu w częściach Rometa z 1980 roku. Kupił go mój wujek, potem Tata trochę jeździł i odstawił do stodoły zlosnik.gif W podstawówce go odkopałem, odpaliłem i latałem aż kupiłem Simsona a Romet znów trafił do stodoły zlosnik.gif W 2006 albo 2007 roku miałem chwilową wenę twórczą i stwierdziłem, że go odbuduję ale skończyło się na częściowym rozkręceniu i projekt stanął w miejscu zlosnik.gif i tak sobie leży w garażu ok kilku lat oslabiony.gif

Zastanawiam się, czy nie ruszyć znów tematu, najgorsze jest to, że Romet jest wyrejestrowany przez wujka, muszę kiedyś podejść do Wydziału Komunikacji i dowiedzieć się, czy da się coś zrobić z tym tematem spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łańcuch do wymiany a tłumik taki już był - pewnie go poprzedni właściciel stuningował Grunt, że ma

> papiery. Nawet nie wiem czy odpala - jak przywiozłem tak stoi Silnik Rometa 3- biegowy i

> podobno kłopotliwy w naprawach - prawda to?

silnik bardzo podobny w naprawach do 023. Problemem niestety sa biegi. Juz minimalny luz na zmieniaczu biegow powoduje problemy ze znalezieniem 2-go biegu. Skrzynia jest bardzo delikatna jezeli chodzi o pierwszy bieg. Mozna go zjechac latwo gdy zbyt szybko redukujesz z 2ki na 1ke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież ja tym nie będę jeździł Do jazdy to ja mam kawasaki zephyrka Wziąłem, bo szkoda by trafił

> na zlom, dałem grosze a można się pobawić w renowacje.

To rozumiem. ok.gif

> Jak nie - przyda się na części do

> motorynek, którymi myślę, będą jeździć moje chłopaki.

A tego już nie, żałujesz młodym na coś porządnego? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To rozumiem.

> A tego już nie, żałujesz młodym na coś porządnego?

Nic nie rozumiesz zlosnik.gif

Młody ma mini crossa - mógł zacząć jeździć wcześniej niż na motorynce, bo sięgał do ziemi nogami. Teraz zaczyna na motorynce - uczy się zmieniać biegi ,operować sprzęgłem itp. Potem wsiądzie na coś innego - jak bedzie odpowiednie wielkością - ale teraz, gdy motorynka jest w sam raz - podaj przykład lepszego zamiennika??? Czyli małe, lekkie, dla 8-9 latka? No i żeby biegi trzeba było zmieniać? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.