Skocz do zawartości

Kabel diagnostyczny do opla


arekpelczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić kabel diagnostyczny do połączenia się z moim oplem astrą f 1.6 v 97r. wtyk obd2 i sintrą 2.2dti 99r. obd2 nie wiem co kupić co wybrać i jak z programem obsługującym kabelek viaken proponuje to http://viaken.pl/pl/interfejs-opel-tester-usb-we-wtyku-obd2-1987-2005-adapter-aldl-10pin.html a niby program jest darmowy w internecie . Koleś z viakena tak pisał. czy lepiej kupić to http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-elm327-obd2-ford-fiat-opel-vw-i3727920982.html a co z programem bo jakoś nie mogę doczytać niby jest niby nie. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oferty to same kable ze sterownikami. Oprogramowanie zgodnie z sugestią musisz szukać w necie. Jest kilka darmowych programów ale nimi możesz tylko odczytać błędy, nie którymi nawet je skasować.

Coś porządniejszego niestety to już spore koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te oferty to same kable ze sterownikami. Oprogramowanie zgodnie z sugestią musisz szukać w necie.

> Jest kilka darmowych programów ale nimi możesz tylko odczytać błędy, nie którymi nawet je

> skasować.

> Coś porządniejszego niestety to już spore koszty.

Czyli jeżeli same kable to biorę jak najtańszy bo i tak będę musiał pobrać program a w najgorszym przypadku jakiś kupię . myślałem że elektronika w kablu jakoś osłabi działanie programu który wybiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam ElMa na USB i ScanMasterem się bez problemu łączę. Jest cała diagnostyka nie tylko kasowanie

> błędów

Nie mówię nie zależy jeszcze z jakim samochodem np. z VC nie '"pogadasz" przynajmniej mi się nie udało. Z VB też były problemy nie ze wszystkimi modułami działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mówię nie zależy jeszcze z jakim samochodem np. z VC nie '"pogadasz" przynajmniej mi się nie

> udało. Z VB też były problemy nie ze wszystkimi modułami działało.

No tak ja mam Zafirę i bangla, próbowałem też podpinać się pod saaba z 2L silnikiem benzynowym i też się dało ale to chyba oplowski silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie szok , a koleś zapewniał ze to najlepszy interfejs!!! poszukam op coma zaraz poszukam.

> Bardzo dziękuje za info .

więc tak op coma mogę mieć za 160 zł z programem pl.

ale moje opelki maja linię kkl a ten najprawdopodobniej porozumiewa się can ? op com v1.45 taki mogę mieć czy odpowiedni program do niego połączy mnie z astra 97r i sintrą lub vectrą b? po KKL czy piny trzeba zmieniać? Czy po prostu się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc tak op coma mogę mieć za 160 zł z programem pl.

dobra cena

> ale moje opelki maja linię kkl a ten najprawdopodobniej porozumiewa się can ?

do op-coma podepniesz każdego opla od 91 albo 92r

> op com v1.45 taki mogę mieć czy odpowiedni program do niego połączy mnie z astra 97r i sintrą lub vectrą b? po KKL czy piny trzeba zmieniać? Czy po prostu się nie da

połączy bez żadnego problemu, nic nie będziesz musiał przełączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak podepniesz mojego

nie moja wina że twoja astra najbardziej rozwiniętą elektronikę jaką posiada to radioodtwarzacz zlosnik.gif

Inne ople z tego rocznika podepniesz bez problemu, moduły silnika , automatycznej skrzyni biegów i ABSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ktoś może by na gwiazdkę za grosze oddał?

szukasz jelenia który sam się wystawi i sprzeda ci op-coma zlosnik.gif

Nie wiem czy wiesz ale oryginalny op-com kosztuje 3tyś zł i za tą kwotę kupisz go u dystrybutora, a to co chodzi po 150-300zł to klony których sprzedawać nie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zakupiłem kabler rs232 na usb z multiplexerem do tego programy opeltech2 i ab-com opel i działa

> bardzo dobrze z vectrą b... odczytuje błędy i kasuje

Ale ile osob teraz posiada w laptopach gniazdo RS232 ??

Starego blaszaka z monitorem targac do garazu za kazdym razem hehe.gif

A co do programow, oba nic wiecej nie zrobia, AB-com pokaze troche wartosci mierzonych - ale to namiastki op-coma, sam tlumaczylem Ab-com i wiem co siedzi w srodku tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ile osob teraz posiada w laptopach gniazdo RS232 ??

Dodałem ,że z przejściówką na usb grinser006.gif a nie com.

> Starego blaszaka z monitorem targac do garazu za kazdym razem

> A co do programow, oba nic wiecej nie zrobia, AB-com pokaze troche wartosci mierzonych - ale to

> namiastki op-coma, sam tlumaczylem Ab-com i wiem co siedzi w srodku tego programu.

Wiadomo smile.gif za tą cene nie ma co cudów oczekiwać....

Podstawowe rzeczy odczytywanie i kasowanie robi , mnie to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie przejsciowki dzialaja, poszukaj watek na Astra, bylo tam dosc sporo o tym pisane.

Podstawowe tak, ale gdybys dostal w rece OpelScannera to szybko bys zakupil OP grinser006.gif

Moj OS zostal w PL, bo jest na RS232, do niego mam IBM z tym portem, moze z czasem sciagne sobie.

Ale teraz na topie jest Auto-com, z tym ze jeszcze nie podlaczalem sie do Opli czy Vauxhall z racji posiadania OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wszystkie przejsciowki dzialaja, poszukaj watek na Astra, bylo tam dosc sporo o tym pisane.

> Podstawowe tak, ale gdybys dostal w rece OpelScannera to szybko bys zakupil OP

> Moj OS zostal w PL, bo jest na RS232, do niego mam IBM z tym portem, moze z czasem sciagne sobie.

> Ale teraz na topie jest Auto-com, z tym ze jeszcze nie podlaczalem sie do Opli czy Vauxhall z racji

> posiadania OP.

Czytałem trochę o tych kabelkach , pisali o USB , że często nie działa wink.gif U mnie jak narazie działa....

Raczkuje w temacie i mam o tym bardzo słabe pojęcie, więc podstawowe funkcje mi wystarczają grinser006.gif . A moje auta już jest stare i pewnie długo nie pojeździ ;p haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.