Skocz do zawartości

Honda HRV


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif Oczywiście zdaję sobie sprawę, że HRV`ka żadną terenówką nie jest, ale może ktoś z Was tutaj używa takiego auta i mógłby napisać o nim kilka słów ? Szukam dla mojej serce.gif samochodu o właściwościach (wysokość, dołączany napęd) troszkę lepszych niż zwykła ośka. Myślałem o rocznikach 2004-2006 z motorem 1.6 VTEC. Gdzie szukać takich samochodów ? Na allegro jest niewiele. Oczywiście moglibyśmy kupić zwykłego Civica EP2 ale jednak większe możliwości HRV kuszą ok.gif Ma być zwykłym mieszczuchem z możliwością wjechania na wyższy krawężnik lub okazjonalnie zjechania na łąkę (suchą zlosnik.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to sie nie wypowiem, ale napęd jest taki jak w CRV = dwie pompy / różnica ciśnień powoduje zapięcie drugiej / tylnej osi - w nowszych chyba wspomagane elektroniką. . Potrafi zaskoczyć na zakręcie i długim śliskim łuku (jeslu jest elektronika to pewnie tak bardzo nie zaskakuje). Po opanowaniu i przyzwyczajeniu się do tego jeździ się calkiem fajnie i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do silnika to sie nie wypowiem, ale napęd jest taki jak w CRV = dwie pompy / różnica ciśnień

> powoduje zapięcie drugiej / tylnej osi - w nowszych chyba wspomagane elektroniką. . Potrafi

> zaskoczyć na zakręcie i długim śliskim łuku (jeslu jest elektronika to pewnie tak bardzo nie

> zaskakuje). Po opanowaniu i przyzwyczajeniu się do tego jeździ się calkiem fajnie i

> przyjemnie.

CRV bawiłem się sporo, fakt że z podsterowności nagle można wpaść w nadsterowność, ale myślę że serce.gif się przyzwyczai w miarę szybko. Nie wiem, czy Honda montowała tam VSA, będę musiał sprawdzić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witajcie Oczywiście zdaję sobie sprawę, że HRV`ka żadną terenówką nie jest, ale może ktoś z Was

> tutaj używa takiego auta i mógłby napisać o nim kilka słów ? Szukam dla mojej samochodu o

> właściwościach (wysokość, dołączany napęd) troszkę lepszych niż zwykła ośka. Myślałem o

> rocznikach 2004-2006 z motorem 1.6 VTEC. Gdzie szukać takich samochodów ? Na allegro jest

> niewiele. Oczywiście moglibyśmy kupić zwykłego Civica EP2 ale jednak większe możliwości HRV

> kuszą Ma być zwykłym mieszczuchem z możliwością wjechania na wyższy krawężnik lub

> okazjonalnie zjechania na łąkę (suchą ).

witam

moja zona uzytkuje HRV i jest przeszczesliwa. w koncu nie boi sie zima do pracy jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> moja zona uzytkuje HRV i jest przeszczesliwa. w koncu nie boi sie zima do pracy jechac

My chyba zrezygnowaliśmy z poszukiwań HRV po tym jak przejechaliśmy się 200km oglądac tą sztukę :

http://tablica.pl/oferta/honda-hr-v-1-6-16v-2004-klima-gaz-CID5-ID3UMF1.html#376e44d481

Gdzie Pan (koło 60tki) zapewniał o totalnym braku rdzy na nadwoziu, po przyjeździe okazało się że tylne nadkola są mocno skorodowane od środka, dodatkowo jest na nich tragicznie nałożona szpachla a łożyska w skrzyni wyją tak jakby już zaraz miały wylecieć. No, chyba że się trafi ładna sztuka ale powoli tracę nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> My chyba zrezygnowaliśmy z poszukiwań HRV po tym jak przejechaliśmy się 200km oglądac tą sztukę :

> http://tablica.pl/oferta/honda-hr-v-1-6-16v-2004-klima-gaz-CID5-ID3UMF1.html#376e44d481

> Gdzie Pan (koło 60tki) zapewniał o totalnym braku rdzy na nadwoziu, po przyjeździe okazało się że

> tylne nadkola są mocno skorodowane od środka, dodatkowo jest na nich tragicznie nałożona

> szpachla a łożyska w skrzyni wyją tak jakby już zaraz miały wylecieć. No, chyba że się trafi

> ładna sztuka ale powoli tracę nadzieję.

Ja z kolei jestem po oglądaniu FR-V... Rdza niestety już daje o sobie znać. Ranty tylnych nadkoli rudawe (po zimie zakwitną na 100%), wszystkie zgrzewy od spodu w rdzy (grube strupy rdzy).

Auto bezwypadkowe, a tył robiony. Do tego kilka innych minusów, a przy tym cena z górnej granicy jak za ten rocznik.

Jedyny plus taki, że nie miałem daleko.

Honda Panie... niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Ja swojej 5 miesięcy szukałem, ale ograniczałem obszar poszukiwań do kilkudziesięciu km.

Macio odpuścił Hondę po obejrzeniu kilku aut w stanie gruz/złom/szrot

znalazł inne zupełnie auto waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

> Macio odpuścił Hondę po obejrzeniu kilku aut w stanie gruz/złom/szrot

> znalazł inne zupełnie auto

sorki za odkop, powiedzcie co kupił... sam patrzyłem na hr-v i mnie się widzi... ale pchać się w kupkę rdzy nie chcę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.