Skocz do zawartości

[H] CB radio w desce


BARREK

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem zdjęcie umiejscowienia CB radia w miejscu, które wydaje się bardzo praktyczne, Wyraźnie da się tam coś zamontować...

dsc0005o.jpg

Jest też wątek na autokąciku, ale autor postu nie odpowiada: TUTAJ

Pytanie do Was: czy coś jest za tym elementem tapicerki, co trzeba przerabiać, usuwać? Jeżeli okazałoby się ze nie, to pewnie zanabędę zapasowy element tapicerki i w nim wyrżnę otwór na CB. Pytam, bo może któryś z kolegów już tam zaglądał , więc po co wywarzać już ewentualnie otwarte drzwi... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba przyznać, że miejsce fajne. Nie spotkałem się z takim.

> Gość zamontował, więc wychodzi, że daje radę.

no miejsce fajne ale czy ktoś zastanowił się, że takie rozwiązanie-niby nic takiego-może przyczynić się do kłopotów ze sprzedażą auta?

ja np. nie chciałbym auta z CB a już na pewno z dziura po nim w tym miejscu... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no miejsce fajne ale czy ktoś zastanowił się, że takie rozwiązanie-niby nic takiego-może przyczynić

> się do kłopotów ze sprzedażą auta?

> ja np. nie chciałbym auta z CB a już na pewno z dziura po nim w tym miejscu...

No dlatego napisałem: "... to pewnie zanabędę zapasowy element tapicerki i w nim wyrżnę otwór na CB".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zapłaciłeś abonament za AK?

> mi wchodzi w temat : Montaż CB w Oplu Astrze III - jak to zrobić kompleksowo? str.3

No i tam są moje fotki jak i jakie radio zamontować nie kastrując przy tym samochodu.

A tym co nie widzą, proszę bardzo:

cb1.jpg

cb2.jpg

Obecnie jest to trochę poprawione, obok ręcznego teraz wychodzi tylko jeden kabel, do gruszki. Reszta okablowania czyli zasilanie i antena są ukryte. Zasilanie wziąłem z popielniczki ale od strony podłączenia jej do zasilania, a antena pod dywanami i pod tunelem wchodzi sobie do jednostki głównej. Część główna radia pięknie wkomponowała się w tą wnękę obok złącza diagnostycznego, a wszystkim steruję z gruchy i w gruszce też mam wyświetlacz i głośnik. Radio Cobra nadaje i odbiera rewelacyjnie. Nic nie ciąłem, nic nie przerabiałem, uchwyt na gruszkę trochę zmodyfikowałem i wsunąłem w szczelinę obok radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Pytanie do Was: czy coś jest za tym elementem tapicerki, co trzeba przerabiać, usuwać?

> Zajrzyj tutaj. Możesz zobaczyć co jest pod osłoną i jak ją zdemontować.

Wielkie dzięki! Faktycznie sporo wyjaśnia. już nie mówiąc o tym, że to co tam pokazano to kawał pożądnej roboty. smile.gif

A swoją drogą z porównania poniższych zdjęć

ryg5.jpg

286798807-IMAG0484%2C1.jpg

wynika że uchwyt na picie oraz CB radio zmieszczą się tam oba. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem zdjęcie umiejscowienia CB radia w miejscu, które wydaje się bardzo praktyczne, Wyraźnie

> da się tam coś zamontować...

Trochę trzeba podemolować ale już fotki znaleźliście to wiecie. Pod Herbatnika poszła się ciąć i metalowa rama, nie tylko plastki.

> Jest też wątek na autokąciku, ale autor postu nie odpowiada: TUTAJ

Się zapytałeś, że marudzisz, że nie odpowiada? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no miejsce fajne ale czy ktoś zastanowił się, że takie rozwiązanie-niby nic takiego-może przyczynić

> się do kłopotów ze sprzedażą auta?

> ja np. nie chciałbym auta z CB a już na pewno z dziura po nim w tym miejscu...

Samochód robię dla siebie a nie dla klienta, który kiedyś może go kupi. Jak klientowi nie będzie przeszkadzała dodatkowa dziura w dachu to CB tym bardziej też nie zlosnik.gif Jak będę sprzedawał to się znajdzie taki, który nie będzie narzekał a wręcz przeciwnie będzie zadowolony, że ma porządnie zamontowany zestaw. Lepiej dbać o to żeby samochód był technicznie idealny (bo to jest ważne) niż się kawałkiem plastiku, który można w 5 minut wymienić, przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy przejmują się dziura, ale czy ktoś wziął pod uwagę to, że to radio będzie niejednokrotnie powodem przykrego kontaktu z kolanem? Po pierwsze szkaradnie to wygląda, grucha w lewym ręku tylko pasuje osobie leworęcznej, dziura w plastiku no i poobijane kolano, nie lewej ale prawej nogi. Nie wierzycie? Zamontujcie i przetestujcie. Złącze gruszki po miesiącu do wymiany bo zostanie wyłamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszyscy przejmują się dziura, ale czy ktoś wziął pod uwagę to, że to radio będzie niejednokrotnie

> powodem przykrego kontaktu z kolanem? Po pierwsze szkaradnie to wygląda, grucha w lewym ręku

> tylko pasuje osobie leworęcznej, dziura w plastiku no i poobijane kolano, nie lewej ale prawej

> nogi. Nie wierzycie? Zamontujcie i przetestujcie. Złącze gruszki po miesiącu do wymiany bo

> zostanie wyłamane.

A Ty zamontowałeś i przetestowałeś? Bo ja jeżdżę tak 3 lata i jakoś nie widzę problemów, o których piszesz. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wasze samochody i wasze plastiki no i kolana.

wiesz, koledzy podają alternatywę i dobrze, każdy ma swój rozum i robi jak uważa, estetyka to kwestia gustu, gruszki nie trzeba przecież mieć po lewej stronie, wystarczy dłuższy kabel i można ją zamocować po prawej stronie przy konsoli/tunelu/etc - dla chcącego nic trudnego.

Faktem jest, że ja w A-G często waliłem kolanem w wyłącznik świateł i czasem rzeczywiście mocno - dla mnie osobiście w A-H ułożenie wnętrza jest jakieś inne i nawet się nie zbliżam kolanami przy wsiadaniu więc pewnie bym CB w tym miejscu nie uszkodził. Ale ja tam raczej zamontuję uchwyt na kubek z Mondeo MK3.

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A można zapytac dlaczego akurat twój wybór padł na ten uchwyt?

ze względu na gabaryt. Ten z grupy VW jest za szeroki, ten z Mondeo wygląda nieźle - przynajmniej na zdjęciach - jest mały, zwarty.

Oczywiście trzeba by wziąć go do ręki i przymierzyć, ale mi osobiście bardziej pasuje wizualnie jak ten z VW,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie zamontowałem tak:

DSC01992s_zps21a35e10.jpg

w tym celu kupiłem rzep techniczny samoprzylepny 3M Dual-Lock, którego jedną część przykleiłem do uchwytu, drugą część do płytki przykręconej do tunelu środkowego (ten tunel jest z takiego tworzywa, że nawet rzep 3M się nie klei o_O ). Takie rozwiązanie powoduje, że w razie potrzeby szybko demontuję radio a normalnie trzyma się bardzo mocno,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.