Skocz do zawartości

rusek PL

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 411
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rusek PL

  1. Podciąga fundament wodę na 99%. Gdyby szło z góry, to plama wyszłaby po całej ścianie, a nie tylko na dole. Gdzieś jest sknocona izolacja pozioma. Mam taki myk w garażu w jednym narożniku W tym roku będę podcinał ścianę i ostrzykiwał jakimś wynalazkiem.
  2. > oczywiscie, ze spowoduje, choc jest to daleko mniej prawdopodobne i szybciej ogien sie zagasi, niz > przy weglu. Wystarczy niepelne spalanie i problem z odprowadzeniem spalin oraz nieszczelnym > kominkiem. Wiesz ile musiałbyś napakować tych papierów i jak długo je spalać niepełnie?
  3. > idealny swiat jest tylko w ksiazkach - mimo ze cug u mnie taki, ze glowe urwie, jak do kominka > wsadzisz, to jakims cudem ostatnio zero - rozpalilem jakimis rachunkami, gazetami reklamowymi > itd., a tu sie tli, a dym leci z czerpni powietrza na elewacji. Pewnie gazeta niechcacy > przykrylem wlot i za duzo naraz zem chcial rozpalic. Przyjacielu - spalanie papierów czy drewna w palenisku typu kominek nie spowoduje przemian termochemicznych wyzwalających tlenek węgla. Proszę się zapoznać w jakich warunkach może powstać. Wg mojej wiedzy nie ma takiej opcji.
  4. > tez sie zastanawialem, ale SP twierdzi, ze potrzebny: > http://www.polskieradio.pl/7/158/Artykul/499649,Nie-dla-czadu Może się coś w fizyce zmieniło, ale przy normalnym spalaniu drewna w kominku nie ma możliwości by się wytworzył czad.
  5. > jeśli chcesz już montować czujnik czadu, to umieść go w pobliżu kratki wentylacyjnej kominka Ciekawa teoria... Nawiewnej czy wywiewnej?
  6. > Z gory przepraszam za rysunek, bo robiony na kolanie. > Pokazuje na szkicu trzy mozliwe miejsca ustawienia czujnika tlenku wegla: > Wiem, ze powinno sie nie blizej, niz 1.5m od zrodla potencjalnej emisji i co najmniej na 150cm, a > nie wyzej, niz 20cm pod sufitem, ale mam maly problem z kablami, a ma byc podpiety do alarmu. > Ktora lokalizacje wybrac? A po co ci czujka czadu przy kominku?
  7. > No własnie. Wszyscy piszą aby odizolować... > Tyle ze w przypadku słupów na których bedzie wisieć brama mam obawy, że zwyczajnie będą sie chwiać > (sąsiadowi się chwieją - ale nie ma na nich bramy). > Producent zaleca pierwszą warstwe posadowić na zaprawie... są jakieś izolujące aby ogrodzenie nie > ciągneło wody z fundamentu? > Krawiec Zbrojenie pakujesz pod słupki i nic się nie rozleci. Izolacja pozioma musi być!
  8. > Witam wszystkich. Jutro przywiozą mi mały drewniany domek na narzędzia o wymiarach 2x2m, wys. > 2,1m2; z podłogą. Jak szybko i tanio go postawić? Nie chciałbym żadnych wylewek, czy cuś... > Może toto stać na kilku płytach chodnikowych, czy to za mało? Zależy co rozumiesz przez ułożenie kilku płyt chodnikowych... Warstwowo po kilka płyt czy pojedynczo na obwodzie domku? Tak jak napisał Lucjan - podłoga nie może stykać się w żadnym wypadku z glebą.
  9. > Coś ktoś poleci w tym temacie? > - z tańczych: > Grizzly > Flo > Skil > Nac > - z droższych: > Al-Ko > Stiga > Gude > Wolf Mam Boscha i nie narzekam. Wymienne ostrza i dobra bateria.
  10. > właśnie się zastanawiałem jak trzyma pianka do stali ??? > jaką pianką robiłeś ? TYTAN czy coś lepszego ? Ależ... chyba zwykłą niskoprężną SOUNDALa.
  11. > Czy macie jakieś sugestie co do ocieplenia bramy uchylnej z blachy trapezowej > Styropian czy coś innego ... > jak i czym przykleić .... > czy jakieś dodatkowe poszycie od wewnątrz i jak mocować > i inne info przydatne ... Ja obłożyłem styropianem 5 cm. Kleiłem na piankę poliuretanową. Od wewnątrz niczym nie obijałem.
  12. > doradzi ktoś jakąś firmę? > ma być tania do 200zł > dobrze by było gdyby były dostepne czesci zamienne. Kupiłem za radą jednego z kolegów piłę w Lidlu i jestem mile zaskoczony. Może lasu nią nie wyciąłem jeszcze, ale do przydomowych prac nadaje się wyśmienicie. Mam moc, łańcuch całkiem mocny, lekka i poręczna..
  13. > Istotne tez jest jaka jest twardość węglanowa bo jej zmiękczacz nie usunie.. > Krawiec Co nie usunie? Jak nie usunie? Zadaj pytanie tym magikom z Alledrogo czy oferowane przez nich chińskie wynalazki nie poradzą sobie z żelazem, manganem, węglanami, azotanami, azotynami, bakteriami...
  14. > I znacząco różni się w zależności od miejsca poboru :-) BRAWO. Choć jedna trafna wypowiedź w tym wątku!
  15. > Znaczy co za tani? Nie będzie robił czy jak? Nie chce wydawać więcej jak 2 tyś. Nie chce mi się z Panem gadać...
  16. > A co powiecie na taki ? Trzy osoby domek 130 metrów. Spójrz na cenę i sobie odpowiedz...
  17. > Ja mam jakiegos vailanta. Instalowalem sam bo filozofi zadnej nie ma...potem przylazl serwisant z > vailanta i podbil gwarancje. Na razie nic z nim po za sypaniem soli nie robilem. Dziala.. > Krawiec Skąd wiesz, że działa? Bo sól pobiera? A sprawdziłeś wodę przed i po?
  18. > jaka jest częstość serwisu? W zależności od jakości wody - nawet co pół roku.
  19. > myślę o instalacji zmiękczacza - wprowadziłem się niedawno do nowego domu (woda z wodociągu) i > mocno dokuczają nam wszechobecne ślady kamienia (na prysznicu, bateriach , itp) - czy od razu > uderzać w problem ze zmiękczaczem, czy zacząć najpierw od jakichś filtrów? Najpierw uderzyć do laboratorium badającego wodę. Potem dobrać urządzenie pod potrzeby. > Na forach pojawia się często ta stacja i ta też > ta druga polecana była mi w lokalnym sklepie, ale z ceną wyższą o 700zł dlatego myślę o zakupie > urządzenia samodzielnie i zlecenie montażu hydraulikowi. Pierwsze urządzenie nie wiem czym jest zasypane i jaką ma głowicę. Drugie urządzenie oparte jest o złoże typowo zmiękczające, silnie kwaśny kationit. Nie do każdej wody się nada, chociaż wymagający w obsłudze nie jest. Głowica Logixa marki GE to popularny zegar, ale trzeba serwisować na bieżąco inżektory. >Czy "zwykły" hydraulik ogranie > instalację zmiękczacza? Nie mam pojęcia co znaczy "zwykły hydraulik". Dla mnie SUW powinien stawiać ktoś, kto się na tym zna dobrze, ma doświadczenie, podchodzi do tematu indywidualnie oraz ma zaplecze techniczne. Domorosły magik może tylko zaszkodzić.
  20. > Wiekszosc tych urzadzen jest do siebie podobna, i dziala na takiej samej zasadzie. Przepraszam, ale pozwolę się nie zgodzić. Każde z tych urządzeń jest tylko z wyglądu takie samo a zasady działania to już inna bajka. Wszystko zależy od złoża, sposobu jego regeneracji, napowietrzania, usuwania popłuczyn... Zawsze należy zapytać producenta czym zasypana jest butla oraz czym się regeneruje złoże, a także ile wygeneruje to popłuczyn. Poza tym ważne jest co takie urządzenie usunie z wody, bo jak ktoś twierdzi że wszystko ... Ten CosmoWATER nie ma w ulotce żadnych szczegółów. Jaka głowica, jakie złoże, ile tego złoża... Domyślam się, że to CR, bo regeneracja NaCl, ale są też inne mixy złóż płukane solanką. Warto to sprawdzić.
  21. Z doświadczenia wiem, że gminy wolą zakładać minimalistyczne plany rozwoju, niż później się tłumaczyć z braku funduszy na różnego rodzaju inwestycje wpisane do projektów.
  22. > MPZP jest uchwałą rady gminy/miasta. Owszem, ale rzadko reguluje kwestie infrastruktury technicznej.
  23. > Witam! > Czy jest obecnie przepis prawny, który zabrania zrobienia oczyszczalni przydomowej w budynku > mieszkalnym, w którym do tej pory było szambo, jeśli "w drodze" jest nitka gminnej kanalizy? > Jeśli nie ma zakazu w takiej sytuacji, to czy mógłbym poprosić Was o podstawę prawną, konkretny > przepis, który umożliwia w takiej sytuacji zrobienie własnej oczyszczalni. > Pozdrawiam > Szymon Regulują to akty prawa miejscowego - uchwały Rady Gminy, Miasta. MPZP tego nie reguluje. Zapytaj w miejscowym urzędzie, bo ogólnych nakazów czy zakazów nie ma. U mnie jest tak, że jak masz oczyszczalnię ekologiczną to nie ma obowiązku wpięcia się do kanalizy. Jak jest zwykłe szambo bezodpływowe a zbudują kanalizę - masz rok na przyłączenie lub kara za zwłokę 200 zł na kwartał. U siebie czekam jak za zbawieniem na kanalizę, bo wywózka ścieków jest strasznie droga.
  24. > Konkrety w cm i materiale by mnie interesowaly Spójrz w swój projekt domu, tam są konkrety.
  25. > Dobrze czyli jak? Dobrze, znaczy nie przyoszczędzi na poziomej izolacji termicznej przyziemia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.