Skocz do zawartości

Zakup pralki do 1200zł.


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zakupić pralkę wolnostojącą, ładowaną od frontu. Budżet powiedzmy do 1200zł, raczej nie do przekroczenia. Bardziej szukam czegoś w granicach do 1100zł, ale jak coś się trafi dobrego to warto tą stówkę dołożyć.

Pralka dla mamy. Do 6kg powinna być wystarczająca, dobrze byłoby gdyby nie była łakoma na prąd i wodę za mocno smile.gif

Moje typy:

http://www.euro.com.pl/pralki/amica-awn510d-navigator-system.bhtml

http://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-awo-c-71003p.bhtml

Najlepiej gdyby to było w miarę bezawaryjne, ale tu wiadomo, że to loteria bo nawet takie Miele może się popsuć raz dwa.

Bardziej skłaniam się ku tej pierwszej, ale może ktoś poleci coś innego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę zakupić pralkę wolnostojącą, ładowaną od frontu. Budżet powiedzmy do 1200zł, raczej nie do

> przekroczenia. Bardziej szukam czegoś w granicach do 1100zł, ale jak coś się trafi dobrego to

> warto tą stówkę dołożyć.

> Pralka dla mamy. Do 6kg powinna być wystarczająca, dobrze byłoby gdyby nie była łakoma na prąd i

> wodę za mocno

> Moje typy:

> http://www.euro.com.pl/pralki/amica-awn510d-navigator-system.bhtml

> http://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-awo-c-71003p.bhtml

> Najlepiej gdyby to było w miarę bezawaryjne, ale tu wiadomo, że to loteria bo nawet takie Miele

> może się popsuć raz dwa.

> Bardziej skłaniam się ku tej pierwszej, ale może ktoś poleci coś innego

ostatnio kupilem Beko WMB 61242 PL PTM na agito.pl 1150pln. W tej cenie 5lat gwarancji po zarejestrowaniu w beko, do tego suszarka do prania vileda (taki 'zwykly' wieszak wink.gif )

1200 obrotow, 6kg, 45cm, jak dla mnie optymalny wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę zakupić pralkę wolnostojącą, ładowaną od frontu. Budżet powiedzmy do 1200zł,

amica jezeli nic nie poprawila z zabezpieczeniem elektroniki przed wplywem wilgoci itp itd - daruj sobie

poszukaj czegos z beko

ponad rok temu kupilem beko WMB 71643 PTL - rewelacja, 7 kg, 1600 obr/min, bardzo ladnie dopiera nawet na programach bardzo oszczednych, a pranie wyciagasz niemalze suche

znalazlem w jakims sklepie netowym za cene ciut ponizej 1200 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę zakupić pralkę wolnostojącą, ładowaną od frontu. Budżet powiedzmy do 1200zł, raczej nie do

> przekroczenia. Bardziej szukam czegoś w granicach do 1100zł, ale jak coś się trafi dobrego to

> warto tą stówkę dołożyć.

> Pralka dla mamy. Do 6kg powinna być wystarczająca, dobrze byłoby gdyby nie była łakoma na prąd i

> wodę za mocno

> Moje typy:

> http://www.euro.com.pl/pralki/amica-awn510d-navigator-system.bhtml

> http://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-awo-c-71003p.bhtml

> Najlepiej gdyby to było w miarę bezawaryjne, ale tu wiadomo, że to loteria bo nawet takie Miele

> może się popsuć raz dwa.

> Bardziej skłaniam się ku tej pierwszej, ale może ktoś poleci coś innego

Wejdź na stronę Beko, sprawdź która ma 5 lat gwarancji, poszukaj w sklepach i tę kup.

Do wyboru, do koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amica jezeli nic nie poprawila z zabezpieczeniem elektroniki przed wplywem wilgoci itp itd - daruj

> sobie

To nie jest kwestia wilgoci. To celowe postarzanie konstrukcji. Moduł jest na samej górze. Tam wilgoć nie dociera.

Zasilanie elektroniki z sieci realizowane jest szeregowo przez jeden kondensator monolityczny 2x2,2uF/250V. On się po około trzech latach zużywa.

Nieświadomi serwisanci wymieniają cały moduł zwalając winę na wilgoć.

Dociekliwy amator kupuje kondensator za 2zł i ma spokój na kolejne trzy lata.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest kwestia wilgoci. To celowe postarzanie konstrukcji. Moduł jest na samej górze. Tam

> wilgoć nie dociera.

> Zasilanie elektroniki z sieci realizowane jest szeregowo przez jeden kondensator monolityczny

> 2x2,2uF/250V. On się po około trzech latach zużywa.

> Nieświadomi serwisanci wymieniają cały moduł zwalając winę na wilgoć.

> Dociekliwy amator kupuje kondensator za 2zł i ma spokój na kolejne trzy lata.

szkoda ze nie widziales tego kondensatora w amice ktora doslownie wywalilem na smietnik

ten "kondensator" w pralce ktora miala 4 lata wygladal tak ze cala elektronika pokryte zielonkawa breja i pomimo oczyszczenia pralka wyprawiala cuda czyli albo zapominala wode podgrzac albo wirowac jej sie nei chcialo albo calkowicie losowo wybierala sobie skladowe cyklu prania itp itd

pranie polegalo mniej wiecej na tym ze... ciekawe co dzisiaj uda sie zrobic... moze tylko pokrecic bebnem a moze tylko wirowac itp itd

poszla na zlom szybciej niz byla wnoszona w dniu zakupu

potem kupilem hoovera i pieknie spisuje sie do dzisiaj a hoovera zamienilem na beko - z tych trzech pralek jakie mialem w ciagu ostatnich 15 lat najlepiej mi odpowiada beko

a tak na marginesie moj "zawod" do amica`i poglebil sie jeszcze bardziej gdy ni z gruchy ni z pietruchy w lodowce tej firmy zaczela pekac ta wytloczka wewnetrzna i lodowka stracile szczelnosc (byla idealnie wypoziomowana)

lodowke tez kupilem beko i jest rewelacyjna - nie ma moze fajerwerkow ale swoja robote wykonuje doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> pranie polegalo mniej wiecej na tym ze... ciekawe co dzisiaj uda sie zrobic... moze tylko pokrecic

> bebnem a moze tylko wirowac itp itd

...

Tak właśnie się to objawia. Na Elektrodzie mnóstwo wątków na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> ...

> Tak właśnie się to objawia. Na Elektrodzie mnóstwo wątków na ten temat.

jeszcze raz napisze - powinienies zobaczyc w jakim stanie elektronika i czym pokryta byla

zdecydowanie doszedlbys do wniosku ze ewentualny kondenstator to byl najmniejeszy problem tego sterowania bo miedzy innymi skorodowane nozki przy scalaczku czy tranzystorkach i innych elementach byly nieco wiekszym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze raz napisze - powinienies zobaczyc w jakim stanie elektronika i czym pokryta byla

> zdecydowanie doszedlbys do wniosku ze ewentualny kondenstator to byl najmniejeszy problem...

Raczej nie doszedłbym do takich wniosków na podstawie widoku. Zaśniedziałe końcówki nie wpływają na pracę. To jest miedź pokryta cynkiem. Wszystko polutowane. To co jest istotne nie jest zaśniedziałe na pewno a opisane przez Ciebie objawy są typowe.

Sprawdziłbym co jest przyczyną a nie oceniał wzrokowo.

Na odległość i tak nie wiem a sądzę, że przerysowujesz. Takie elementy mogą latami leżeć w wilgoci, na zewnątrz i końcówki jedynie ciemnieją.

Zdjęcie trzeba było zrobić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie doszedłbym do takich wniosków na podstawie widoku. Zaśniedziałe końcówki nie wpływają na

> pracę. To jest miedź pokryta cynkiem. Wszystko polutowane. To co jest istotne nie jest

> zaśniedziałe na pewno a opisane przez Ciebie objawy są typowe.

> Sprawdziłbym co jest przyczyną a nie oceniał wzrokowo.

> Na odległość i tak nie wiem a sądzę, że przerysowujesz. Takie elementy mogą latami leżeć w wilgoci,

> na zewnątrz i końcówki jedynie ciemnieją.

> Zdjęcie trzeba było zrobić

po wiem tak:

dobrze wiem co widzialem i dobrze wiem co sie staklo i w jakim stanie rozpadu byla elektronika modulu sterujacego

zasniedziale - to nie to co skorodowane

tak samo jak nalot to nie to samo co jakis syf ktory spowodowal miedzy innymi pozwieranie nozek w scalaczku czy wrecz sasiednich sciezek

tematyka ta nie jest mi obca wiec uwierz ze to nie kondensator

bo on nie spowodowalby rowniez dziwnie powaznej korozji stykow w pokretle programatora

niestety elemety te bylo kompletnie nie zabezpieczone przed wplywem wilgoci i takie efekty a nie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie doszedłbym do takich wniosków na podstawie widoku. Zaśniedziałe końcówki nie wpływają na

> pracę. To jest miedź pokryta cynkiem.

Raczej cyną a dokładniej stopem cyny z ołowiem lub dla lutowania bezołowiowego ze srebrem lub/i miedzią wink.gif

>Wszystko polutowane. To co jest istotne nie jest

> zaśniedziałe na pewno a opisane przez Ciebie objawy są typowe.

> Sprawdziłbym co jest przyczyną a nie oceniał wzrokowo.

> Na odległość i tak nie wiem a sądzę, że przerysowujesz. Takie elementy mogą latami leżeć w wilgoci,

> na zewnątrz i końcówki jedynie ciemnieją.

> Zdjęcie trzeba było zrobić

Pewnie Kolega chciał mieć nową i już zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja kupilem Indesita za 699zl, ma eco i program szybki itd. 6kg, 1100 obr. Gwara 5 lat +120zl.

> Teraz nawet Bosch robiony jest w chinach, a indesita podobno skladali polacy

zmienisz zdanie jak od razu po gwarancji zmielą Ci się łożyska bębna.

Niewymienialne, tylko razem z bębnem za około 700zł.

Przerabiałem temat z tanim Indesitem rok temu, gdzie niezależny serwis odradził mi Indesity do 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmienisz zdanie jak od razu po gwarancji zmielą Ci się łożyska bębna.

> Niewymienialne, tylko razem z bębnem za około 700zł.

> Przerabiałem temat z tanim Indesitem rok temu, gdzie niezależny serwis odradził mi Indesity do

> 1000zł

Ariston za 2700pln po 6 latach też miał pad łożysk. Wymiana tylko z bębnem, 850pln + robota grinser006.gif

Kupiłem nowe Beko i gwara+ ubezpieczenie na 5 lat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.