Skocz do zawartości

A jednak można sprawdzić


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

Historię swojego samochodu , ale łatwiej w Niemczech niż w Polsce zlosnik.gif

Dzisiaj z nudów napisałem mail do serwisu z pieczątek gdzie był serwisowany mój Scenic.

Historia jest co prawda do 107 tys ale podali mi wszystko smile.gif

I wiem że był bez wypadkowy , wiem że był na akcji serwisowej i przy podobnym przebiegu poprawili hamulec elektryczny wymieniając jakieś tam części.

Dowiedziałem się że przy 107tys zmienili kompletny rozrząd wraz KZFR sciana.gifzlosnik.gif i parę innych zlosnik.gifok.gif

Na zwrotny mail czekałem 2h i nie robili żadnego problemu ok.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historię swojego samochodu , ale łatwiej w Niemczech niż w Polsce

> Dzisiaj z nudów napisałem mail do serwisu z pieczątek gdzie był serwisowany mój Scenic.

> Historia jest co prawda do 107 tys ale podali mi wszystko

> I wiem że był bez wypadkowy , wiem że był na akcji serwisowej i przy podobnym przebiegu poprawili

> hamulec elektryczny wymieniając jakieś tam części.

> Dowiedziałem się że przy 107tys zmienili kompletny rozrząd wraz KZFR i parę innych

> Na zwrotny mail czekałem 2h i nie robili żadnego problemu

Co za filozofia?? W Renault, jeśli tylko bywał w ASO to z centralnej bazy danych można wyciągnąć historię. Ja dowiedziałem się dzwoniąc przed zakupem do ASO Modlińska w Wawie, że mój Scenic w Holandii był serwisowany co 20 kkm. Oprócz eksploatacji miał wymieniane 3 razy żarówki. smile.gif Ponadto miałem dokument ichniejszego przeglądu rejestracyjnego w 2011 roku, kiedy auto miało 76 kkm. Co ostatecznie potwierdziło przebieg - w marcu 2013 kupiłem go z 98 kkm na liczniku. smile.gif

Ale nie każde ASO udziela takich info przez telefon. Z Warszawskich tylko Modlińska, reszta, należąca do jakiegoś durnego konsorcjum "retail coś tam" kazała przyjechać z właścicielem i dowodem, na co usłyszeli mój pusty śmiech... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, ze blednie zakładacie ze poprzedni właściciele waszych aut wszystkie naprawy robili w aso

na pewno nie robiła wszystkich ok.gif aczkolwiek Gretta która miała ponad 60lat serwisowała go do 100tys ok.gif i mniej więcej co roku robiła podobne przebiegi hmm.gif nie wiem czy płakała jak sprzedawała, ale śpiewa w chórze kościelnym zlosnik.gif aczkolwiek łącznie ponad 20 razy była w serwisie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za filozofia?? W Renault, jeśli tylko bywał w ASO to z centralnej bazy danych można wyciągnąć

> historię. Ja dowiedziałem się dzwoniąc przed zakupem do ASO Modlińska w Wawie, że mój Scenic w

> Holandii był serwisowany co 20 kkm. Oprócz eksploatacji miał wymieniane 3 razy żarówki.

> Ponadto miałem dokument ichniejszego przeglądu rejestracyjnego w 2011 roku, kiedy auto miało

> 76 kkm. Co ostatecznie potwierdziło przebieg - w marcu 2013 kupiłem go z 98 kkm na liczniku.

> Ale nie każde ASO udziela takich info przez telefon. Z Warszawskich tylko Modlińska, reszta,

> należąca do jakiegoś durnego konsorcjum "retail coś tam" kazała przyjechać z właścicielem i

> dowodem, na co usłyszeli mój pusty śmiech...

Wiesz jedno ASO powie , a drugie już nie.

I jakoś nie chce mi się wierzyć że po zapytaniu mailem odpowiedzieli by i podali by takie informacje. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz jedno ASO powie , a drugie już nie.

> I jakoś nie chce mi się wierzyć że po zapytaniu mailem odpowiedzieli by i podali by takie

> informacje.

Ja nie dostałem żadnej odpowiedzi z serwisu citroena w Novara koło Milano. frown.gif

Pomimo że tam był kupiony, serwisowany i sprzedany....

A zapytałem w 3 językach smile.gif I, D, En.

Co kraj to obyczaj, co serwis to reakcja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie dostałem żadnej odpowiedzi z serwisu citroena w Novara koło Milano.

> Pomimo że tam był kupiony, serwisowany i sprzedany....

> A zapytałem w 3 językach I, D, En.

> Co kraj to obyczaj, co serwis to reakcja ....

Ale my chyba mamy jakoś ostatnio hopla na punkcie danych i trzymania tajemnicy sciana.gif

Choć nie ukrywam przed kupnem Meganki zadzwoniłem do serwisu w Gdyni i pani ogólnikowo ale potwierdziła mi historię auta , oraz powiedziała co było uszkodzone i jak naprawiane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historię swojego samochodu , ale łatwiej w Niemczech niż w Polsce

> Dzisiaj z nudów napisałem mail do serwisu z pieczątek gdzie był serwisowany mój Scenic.

> Historia jest co prawda do 107 tys ale podali mi wszystko

> I wiem że był bez wypadkowy , wiem że był na akcji serwisowej i przy podobnym przebiegu poprawili

> hamulec elektryczny wymieniając jakieś tam części.

> Dowiedziałem się że przy 107tys zmienili kompletny rozrząd wraz KZFR i parę innych

> Na zwrotny mail czekałem 2h i nie robili żadnego problemu

w PL też nie miałem problemu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne bo jak miałem Megane to pisałem do 3ech oraz do centrali i każdy mi odpisał że nie może

Jak się zna kogoś kto może to można, jak się nie zna to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne bo jak miałem Megane to pisałem do 3ech oraz do centrali i każdy mi odpisał że nie może

pierwsze pytał mój teść o swoją- "dzień dobry, zamierzam kupić samochód taki a taki, i chciałbym go u Państwa serwisować, proszę mi powiedzieć czy da się sprawdzić historię? nie chcę się niemiło rozczarować." Po roku ja dzwoniłem z podobnym tekstem i bez problemu mi wydrukowali-fakt że po angielsku, ale zawsze coś. Scenik teściowej sprawdzany był tak samo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.