Skocz do zawartości

Fuel level sensor failure


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio codziennie przy odpalaniu auta na chwilę mam fuel sensor failure. Kiedyś był związany z niskim stanem paliwa, teraz bez względu na stan paliwa pojawia się. Oczywiście mi to nie przeszkadza, dopóki po chwili wskazówka wstaje i wszystko jest OK, ale planuję sprzedaż auta i chciałbym to naprawić zanim wystraszy przyszłego potencjalnego właściciela. Od czego zacząć? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio codziennie przy odpalaniu auta na chwilę mam fuel sensor failure. Kiedyś był związany z

> niskim stanem paliwa, teraz bez względu na stan paliwa pojawia się. Oczywiście mi to nie

> przeszkadza, dopóki po chwili wskazówka wstaje i wszystko jest OK, ale planuję sprzedaż auta

> i chciałbym to naprawić zanim wystraszy przyszłego potencjalnego właściciela. Od czego zacząć?

ja to mam gdy aku sie troche rozładuje, gmyrałem przy wtyczce i nie pomogło, mialem zabrać sie za całą pompę i mechanizm czujnika, ale nie dałem rady odkręcic dekla od pompy (ręcznie, a bałem sie na siłę). pewnie wymaga ten dings wyczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja to mam gdy aku sie troche rozładuje, gmyrałem przy wtyczce i nie pomogło, mialem zabrać sie za

> całą pompę i mechanizm czujnika, ale nie dałem rady odkręcic dekla od pompy (ręcznie, a bałem

> sie na siłę). pewnie wymaga ten dings wyczyszczenia.

W sumie masz rację, to może być związane z aku, bo jeżdżę na bardzo krótkich odcinkach i zawsze błąd jest po dłuższym postoju, nigdy natomiast po krótszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie masz rację, to może być związane z aku, bo jeżdżę na bardzo krótkich odcinkach i zawsze

> błąd jest po dłuższym postoju, nigdy natomiast po krótszym.

u mnie dokładnie tak samo, mulher.gifdrive.gif tylko na krótko, dołączył sie alternator w agonii i efektem było wywalanie fajla zawsze po nocnym "odpoczynku Stilacza", wymiana altka i niestety nowy aku zlikwidowały przypadłość.

mode drive.gifmulher.gif nie zmieniła i teraz fajl pojawia się sporadycznien, zawsze gdy aku już ledwo dycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

nie będę tworzył nowego wątku tylko się podłączę pod ten.

Pacjent to silnik 1.9 JTDM 120 Km, a problem :

gdy zbiornik paliwa jest pełny lub jest więcej niż 1/3 baku silnik pali na tzw. dotyk, gdy tylko zaczyna zbliżać się do rezerwy aby odpalić silnik trzeba kręcić rozrusznikiem z 5 sekund (nie ważne czy silnik jest zimny czy ciepły).

Fes żadnych błędów nie pokazuje.

Miał ktoś może taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.