Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem latem jak i zimą Lacetti LPG


gdanio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie mam problem z odpalaniem w Lacetti HB 1,6 + LPG Landi Renzo Omegas. Samochód odpalał z początku całkiem dobrze, od jakiegos pol roku muszę nim pokręcić 3-4s zanim odapli, to trochę trwa, lanos palil mi po 1-2s.

W czym moze tkwić problem? Obstawiam że to nie instlacja gazowa bo odpala na Pb.

Zupełnie nie wiem co może być, wymieniłem świece na NGK i kable na Sentech i nic.

Czyżby wtryski benzynowe? moze filtr?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jak w temacie mam problem z odpalaniem w Lacetti HB 1,6 + LPG Landi Renzo Omegas. Samochód odpalał

> z początku całkiem dobrze, od jakiegos pol roku muszę nim pokręcić 3-4s zanim odapli, to

> trochę trwa, lanos palil mi po 1-2s.

> W czym moze tkwić problem?

Źle ustawiona instalacja rozjechała mapy. Zrób kilkadziesiąt km na benzynie i po problemie. Później na nowo trzeba ustawić gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Jak w temacie mam problem z odpalaniem w Lacetti HB 1,6 + LPG Landi Renzo Omegas. Samochód odpalał

> z początku całkiem dobrze, od jakiegos pol roku muszę nim pokręcić 3-4s zanim odapli, to

> trochę trwa, lanos palil mi po 1-2s.

> W czym moze tkwić problem? Obstawiam że to nie instlacja gazowa bo odpala na Pb.

> Zupełnie nie wiem co może być, wymieniłem świece na NGK i kable na Sentech i nic.

> Czyżby wtryski benzynowe? moze filtr?

> Pozdrawiam

czy jest roznica w odpalaniu pierwszym, a kolejnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Źle ustawiona instalacja rozjechała mapy. Zrób kilkadziesiąt km na benzynie i po problemie. Później

> na nowo trzeba ustawić gaz.

Przychylam się do takiego stanowiska.

Jeśli się poprawi po jeździe na benzynie, to trzeba rzucić okiem na LPG. Landi jest dobre, ale też nie niezniszczalne. Wtryskiwacze i reduktor podlegają zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przychylam się do takiego stanowiska.

> Jeśli się poprawi po jeździe na benzynie, to trzeba rzucić okiem na LPG. Landi jest dobre, ale też

> nie niezniszczalne. Wtryskiwacze i reduktor podlegają zużyciu.

Ale do uruchomienia uzywamy Pb, nie LPG. Wiec co Landi ma do tego? Tutaj mamy do czynienia cos z ukladem zasilania Pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale do uruchomienia uzywamy Pb, nie LPG. Wiec co Landi ma do tego? Tutaj mamy do czynienia cos z

> ukladem zasilania Pb

Jest takie coś jak mapy zapłonu w ECU i korekty.Jeśli LPG jest zwalone to komp(ECU) uczy sie ustawień do gazu.Odpalanie następuje na benzynie ze złymi ustawieniami z rozjechanej mapy i mamy klops.Dlatego jak ustawiam sobie gaz po gazownikach to sprawdzam mapy w kompie od gazu i korekty w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest takie coś jak mapy zapłonu w ECU i korekty.Jeśli LPG jest zwalone to komp(ECU) uczy sie

> ustawień do gazu.Odpalanie następuje na benzynie ze złymi ustawieniami z rozjechanej mapy i

> mamy klops.Dlatego jak ustawiam sobie gaz po gazownikach to sprawdzam mapy w kompie od gazu i

> korekty w aucie.

Tak czy inaczej, kolega podal malo danych i znikł hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy inaczej, kolega podal malo danych i znikł

Przepraszam ale nadmiar obowiazkow jakos mnie przerósł.

Nie ma różnicy w między odpalaniem pierwszym a kolejnym, czasem moze sie zdarzy ze mu odbije i ciut szybciej odpali.

Nie ważne, kiedy zawsze pali tak samo, czy cieply, czy zimny. Po postoju czy po jeździe.

Co do gazu, bylem raz u gazownika i powiedział że coś z mapą jest nie tak, że jakby sie rozjechały troche, ale byłem u niego zanim zaczął mi źle odpalać.

Kazał pojezdzic na benzynie a poźniej skalibrować LPG.

Powiedzial, że skutkiem tego moze byc wieksze spalanie, bo wyszlo ze gaz go tak jakby zalewa, ze daje go za duzo.

Nie mowil nic o odpalaniu na PB gdyż wtedy mi dobrze odpalał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzial, że skutkiem tego moze byc wieksze spalanie, bo wyszlo ze gaz go tak jakby zalewa, ze

> daje go za duzo.

No to masz odpowiedź. Skoro dostaje za dużo gazu, to sterownik silnika poskracał sobie czasy wtrysku benzyny, żeby mieszanka nie była za bogata. Tyle tylko, ze dla benzyny oznacza to mieszankę za ubogą.

> Nie mowil nic o odpalaniu na PB gdyż wtedy mi dobrze odpalał

Widocznie problem pogłębił się na tyle, że zacząłeś go zauważać przy uruchamianiu.

Na moje oko wtryskiwacze LPG do wymiany lub regeneracji, bo w przypadku Landi jest to chyba możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co mają do tego wtryskiwacze? i czemu do wymiany?

Wszystko co tanie ma niska trwalosc, a Landi do nich nalezy, a jakosc gazu na naszych stacjach tylko temu pomaga.

Ja wciaz pamietam jak otworzylismy zbiornik gazu klientowi i lopatką muł wyciagalismy, po tym jak nam sie rozdzielacz gazu zacierał z nieznanych przyczyn. niewiem.gif

Sprawny mechanik od LPG potrafi to potwierdzić lub wykluczyc. Na pewno trzeba zaczac od ustawienia map silnika na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko co tanie ma niska trwalosc, a Landi do nich nalezy, a jakosc gazu na naszych stacjach

Landi Renzo Omegas należy do NIE trwałych instalacji??

Wtryskiwacze są droże 2 sztuki, od niektorych calych listew, więc nie wiem czemu mowisz że to tanie..

Auto jest z niemiec już gaz ma parę lat, koszt instalacji w niemczech w ASO chevroleta był 4 tys euro.

Po przyjeździe wymieniłem butle na nowa i jezdze tutaj ok 1,5 roku.

Wydaje mi się że mapy sie rozjechały i tyle, gazownik nic nie mówił o wtryskiwaczach.

Jest jeszcze jedna mała uwaga zmienił mi przełączanie z Pb na LPG z temperatury 50 st. C na temp. 25 st. C to też mogło mieć na coś wpływ?

teraz zimą czuję delikatne szarpnięcie jak się przełacza z Pb na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj sie z ta cena, mialem instalke holenderska za kilka tysiakow w PLN, a w PL uwazana za badziewie.

Sam piszesz, ze kilka lat latal w Niemczech + troche u Ciebie, wiec na LPG troche juz nalatal, nawet najlepsze czesci kiedys sie psuja.

Nie mowie, ze na bank masz te wtryskiwacze wymieniac, ale skoro juz ktos Ci wspominal, ze za duzo leja to moze cos jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz zimą czuję delikatne szarpnięcie jak się przełacza z Pb na LPG.

Tak, jeśli masz niską temperaturę przełączania na LPG to silnik może przez chwile pracować nieregularnie, lub nawet zgasnąć. Niektóre silniki na gazie dają radę prawie od początku inne potrzebują np 40stC (tak miałem w poprzednim samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi się że mapy sie rozjechały i tyle, gazownik nic nie mówił o wtryskiwaczach.

No to z jakiego powodu się rozjechały? Ot tak same z siebie?

Wtryskiwacze podlegają zużyciu i zwykle wygląda to tak, że z czasem zaczynają dawać za dużo gazu, a do tego ich charakterystyka zaczyna odbiegać od liniowej.

Do pewnego momentu może wystarczyć sama korekta ustawiania LPG, ale potem wcale nie musi.

> Jest jeszcze jedna mała uwaga zmienił mi przełączanie z Pb na LPG z temperatury 50 st. C na temp.

> 25 st. C to też mogło mieć na coś wpływ?

> teraz zimą czuję delikatne szarpnięcie jak się przełacza z Pb na LPG.

Na rozjazdy mapy nie za bardzo, ale już na to szarpnięcie o którym piszesz - tak.

P.S. Landi Renzo to nie jest byle co. Same wtryskiwacze są najprawdopodobniej lepsze od BRC, ale tak, jak pisałem wyżej - też nie są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie no i lipa, dzisiaj wcalem nie odpalil rano i na hol..

> Tym razem to ja już nie wiem od czego...

sprobuj zdjac wezyk podcisnienia z reduktora, moze juz gumy sparcialy i puszcza resztke gazu do kolektora po zgaszeniu silnika

probowales odpalic samochod wczesniej wciskajac kilka razy pedal gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Udajesz, ze nie czaisz czy zartujesz?

> Koledze chodzilo o zbiornik benzyny.

Wiem,żartuje przecież 270751858-jezyk.gif

Koledzy wymienilem aku i pali lepiej...

a wydawalo mi sie ze dobrze wtedy krecil na starym.

Za pare dni napisze czy to akurat wina akumulatora smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem,żartuje przecież

> Koledzy wymienilem aku i pali lepiej...

> a wydawalo mi sie ze dobrze wtedy krecil na starym.

> Za pare dni napisze czy to akurat wina akumulatora

Może tak być, że jak już akumulator siada, to dawka się nieco zmniejsza. Niższe napięcie przy rozruchu niby ma być kompensowane przez sterownik wydłużeniem czasu otwarcia wtryskiwaczy, ale algorytm tej funkcji może nie być idealny.

Mój akumulator ostatnio zaczął już lekko klękać przy zimnym rozruchu i też zauważam, że rozrusznik dłużej kręci zanim silnik załapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tak być, że jak już akumulator siada, to dawka się nieco zmniejsza. Niższe napięcie przy

> rozruchu niby ma być kompensowane przez sterownik wydłużeniem czasu otwarcia wtryskiwaczy, ale

> algorytm tej funkcji może nie być idealny.

> Mój akumulator ostatnio zaczął już lekko klękać przy zimnym rozruchu i też zauważam, że rozrusznik

> dłużej kręci zanim silnik załapie.

No i mamy winowajce padający akumulator BOSCH przez pół roku męczył mi silnik i rozrusznik, czas odpalania skrócił się o połowę, zakręci ze 2 razy i pali.

W lanosie kiedyś palił jeszcze krócej niz Lacetti na pół raza prawie.. więc średnio jestem zadowolony ale zdecydowana poprawa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.