Skocz do zawartości

TCT - ktoś ma, używa?


mdyrka

Rekomendowane odpowiedzi

> Jestem ciekaw, jak na dłuższą metę (100-150-200-300tys km) sprawuje się ta skrzynia w Giuliettcie.

> Czy może ktoś z Państwa używa(ł) i/lub ma inne doświadczenia z nią. Będę wdzięczny za opinie

Na pewno takiego przebiegu nikt tutaj nie ma grinser006.gif

Skrzynia siedzi tam japońska Aisin i od razu pytanie.

Czy to jest ta wersja w opisywanym ostatnio wydaniu Motoru i która została oceniona negatywnie za usterkowość?

Też jestem bardzo ciekawy jak będzie się sprawowała TCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TCT to nie Aisin.

> Skrzynie Aisin TF80SC montowano w 159 i Cromie. Jakieś super udane może i nie są, ale bez przesady

To co tam siedzi w tych Alfach? Jaki rodzaj/producent skrzyń manualnych i automatycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam i uzywam. Świetna skrzynia, co prawda dopiero kilkanaście tysięcy na liczniku ale mozna już to powiedzieć. Mam porównanie do automatu hydrokinetycznego ( Chrysler i Croma) oraz jednosprzęgłowek (Lancia, Ducato). Dobrze przełącza, nie szarpie, dostosowuje czas zmiany biegu i punkt zmiany biegu w zależności od głębokości wciśniecia pedału gazu, nie gubi się w redukcjach, kickdown jest szybki. Nie ma opisywanego w DSG niezdecydowania przy redukcjach. No i pełza jak klasyczny automat - nie do przecenienia w korkach. A propos - mój Aisin w Cromie na nic nie choruje i uważam ,że to dobra skrzynia. Trzeba dbać o olej i wiedzieć ,że jeżeli się trochę odpuści gaz i zaraz doda i odwrotnie przy małej prędkości i dużym obciążeniu to skrzynia może zawahać się przy redukcji stąd SPORADYCZNE jej szarpnięcia i nie rozumiem testów zarzucających jej szarpanie - mam na niej przejechane 100kkm a ma juz ponad 140kkm. Najlepsza jednosprzęgłówka z jaką się zetknąłem to automat w Ducato - naprawdę rewelacyjna skrzynia. Dlatego podsumowując dwusprzęgłówka TCT jest godna uwagi, z mojego punktu widzenia - warto brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos pod koniec wakacji 2013 pojawil sie update, co zmienil? Przede wszystkim, skrzynia bardziej zwawo reaguje na wcisniecie gazu w trybie N oraz mniej szarpie przy niskich predkosciach. Jezdzac TCT jakis czas temu bez update'u stwierdzilem, ze jest slabe w porownaniu z DSG6. Mimo, ze DSG6 przenosi duzo wiekszy moment w moim przypadku niz TCT w Julce. Po zmianie oprogramowania zmienilem zdanie grinser006.gif Nowe Alfy juz maja nowy soft, przy okazji kilka milszych dodatkow jak zapamietywanie ustawienia DNA i S&S ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przejechałem się kawałek 1.4 TCT. Nie udało mi się jednak wszystkiego zweryfikować ze względu na małą odległość i do tego w dużym ruchu ulicznym. W trybie N jak dasz do podłogi to przy jakich obrotach zmienia bieg? Czy w trybie automatycznym idzie ustawić wyświetlacz, aby pokazywał ma którym biegu jedziemy?

Faktycznie kickdown jest ok i zmiany biegów są szybkie. Żona była bardzo zadowolona i stwierdziła, że jechało się bardzo płynnie bez szarpnięć czego nie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejechałem się kawałek 1.4 TCT. Nie udało mi się jednak wszystkiego zweryfikować ze względu na

> małą odległość i do tego w dużym ruchu ulicznym.

A na weekend nie dalo rady autka pozyczyc?

> W trybie N jak dasz do podłogi to przy jakich obrotach zmienia bieg?

Jezeli mnie pamiec nie myli to przy 6k. Ale jutro sprawdze.

> Czy w trybie automatycznym idzie ustawić wyświetlacz, aby pokazywał ma którym biegu jedziemy?

icon_eek.gif

A to nie pokazuje? Moj pokazuje... I nic nie trzeba bylo ustawiac. Nie pamietam jak bylo w demowce, ale w MY14 na 100% pokazuje. Rozumiem, ze mowimy o Julce nie o Mito. Bo w Mito, z tego co pamietam, to nie pokazywalo i nie mialem okazji sprawdzic czy w MY14 to zmienili.

> Żona była bardzo zadowolona i stwierdziła, że jechało się bardzo płynnie bez szarpnięć czego nie lubi.

Potrafi szarpnac. Choc DSG z TeDI czuc bardziej.... Ogolnie wiekszy przebieg, mniej szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na weekend nie dalo rady autka pozyczyc?

Nie jestem w tej fazie kupna. Badam z nudów potencjalny rynek grinser006.gif

> Jezeli mnie pamiec nie myli to przy 6k. Ale jutro sprawdze.

> A to nie pokazuje? Moj pokazuje... I nic nie trzeba bylo ustawiac. Nie pamietam jak bylo w demowce,

> ale w MY14 na 100% pokazuje. Rozumiem, ze mowimy o Julce nie o

Jechałem przed liftem. Nie pokazywał wyświetlacz biegów. Sprzedawca stwierdził, że tylko w trybie ręcznym i to się stało po wybraniu opcji manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem w tej fazie kupna. Badam z nudów potencjalny rynek

E, to nic nie znaczy. Zawsze mozna pozyczyc zlosnik.gif

Ja jezdzilem w czerwcu jakos przez weekend a zanabylem w styczniu 893goodvibes.gif

> Jechałem przed liftem.

To po lifcie pokazuje niezaleznie od trybu DNA/manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty zmiany biegów wybitnie zależą od poziomu wciśnięcia pedału gazu. Jedziesz delikatnie to zmienia przy niskich obrotach - ciśniesz to zmienia na wysokich a pośrodku to posrodku. Nie ma sztywnych obrotów do zmiany biegu - regulujesz to pozycją pedału gazu i stosownie do tego przyspieszasz. Trzeba to opanować/przyzwyczaić się - IMHO ma to sens. Przy N nie zmienia biegu to pozycja "luzu" możesz cisnąć ile chcesz aby uszy i silnik wytrzymał. Na ręcznym na pewno wyswietla bieg - na automatycznym trybie jak wymuszasz lopatką zmiane biegu a tak to nic - zresztą niepotrzebne to jest w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.