Skocz do zawartości

Croma xenon


Gergo

Rekomendowane odpowiedzi

> pin 9 - INT power supply - chyba zasilanie centralki?

> pin 10 - Speedometer signal (for left headlamp only) - tu wiadomo.

> pin 11 - Diagnostic line K - prawdopodobnie CAN?

> pin 12 - Master/Slave serial line - sterowanie wysokością prawego światła.

> pin 13 - Electronic earth - prawdopodobnie masa centralki

287473260-Croma_wtyk_LL_crop_maly.jpg

Wtyczka od lewego reflektora od strony kabelków - widać nawet nr niektórych pinów

-----------------------------

287473260-Croma_wtyk_LL_crop_maly_OK.jpg

Wtyczka od lewego reflektora od przodu - widok w pozycji z zasuwką po lewej stronie .

Jak widać piny 2,6,7 i 8 są niewykorzystane .

==================

Obiecane potencjały na pinach waytogo.gif

287473260-Croma_wtyk_LL_napiecia__.gif

Przy wyłączonej stacyjce piny "masowe" 13,14 pokazują jakieś 1,5 Ohm-a rezystancji do minusa aku .

post-24156-14352522965235_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać kilka słów o żarówkach /palnikach D1S. Najlepszą i najwydajniej świecącą konstrukcją na dzisiaj, jest Osram D1S SilverStar, świecą wyraźnie lepiej od standardowych D1S, zamieszczę niebawem zdjęcia. Zwykłe Osramy i Philipsy D1S pochodzące z oficjalnej dystrybucji nie mogą kosztować poniżej 200 zł i muszą posiadać oryginalne kolorowe kartoniki. Gdyby ktoś był zainteresowany SilverStara`ami z oficjalnej dystrybucji, z gwarancją, to zapraszam na PW.

Jutro wrzucę zdjęcia gniazdek w reflektorach, za jakiś czas napiszę jak należy rozwiązać problem samopoziomowania reflektorów oraz problem braku spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ściągasz Maserati i składasz z części...??

Na części do tych aut też są w Polsce klienci, trzeba przyznać, że opakowania są zacne.

Dodam jeszcze, że ściana, na której widać światło reflektora jest żółta, co trochę zakłamuje kolor światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc odkopuję stary.

Od jakiegoś czasu ksenon od strony kierowcy mi lekko mruga. Nie jest to efekt stroboskopu, tylko pojedyncze mrugnięcia, tak jakby coś było poluzowane (tak mi to wygląda).

Czy mogę sam do tego zajrzeć i zobaczyć czy coś jest luźne albo nie styka ?

Jakieś wskazówki ewentualnie jak się do tego dobrać i nie zrobić sobie przede wszystkim, ale też kromce krzywdy. Czy dać sobie spokój i jechać do mechanika/elektryka.

Czy to może być koniec ksenona albo startera ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to może być koniec ksenona albo startera ... ?

Niewielka szansa że to kwestia styku .

Najczęściej to efekt kończącego się żarnika , a czasem początek problemów z przetwornicą .

Zamień żarniki miejscami i będzie wtedy jasne co jest do wymiany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż.

Dzisiaj jest już gorzej. Gaśnie po kilkunastu minutach. Wyłączenie i ponowne włączenie świateł powoduje zapalenie się, ale po chwili znowu gaśnie.

Mogę bez problemu je wyjąć i zamienić, nie ma żadnych "niespodzianek" po drodze. Na coś trzeba uważać szczególnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę bez problemu je wyjąć i zamienić, nie ma żadnych "niespodzianek" po drodze. Na coś trzeba

> uważać szczególnie ?

Generalnie to za dużo miejsca na manewry nie ma , więc przyda się trochę zdolności manualnych .

No i trzeba pamiętać żeby xenon włożyć prawidłowo (osiowo) do oprawki i nie łapać przy tym palcami za szkło żarnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Weekend postaram się pozamieniać miejscami ksenony zgodnie z Twoją sugestią.

Wstępnie na allegro upatrzyłem już nowy palnik u tego sprzedawcy http://allegro.pl/xenon-ksenon-zarnik-d1s-osram-200-orginal-faktura-i4710770301.html zapewnia, że to oryginał, zarówno na stronie jak i po rozmowach mailowych. Ktoś może kupował u tego sprzedawcy i może potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapewnia, że to oryginał, zarówno na stronie jak i po rozmowach mailowych.

Cena super jeśli to faktycznie oryginały .

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś , to spytaj go czy faktycznie fotki przedstawiają sprzedawany towar ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś też tak się wyłączaly, też po konsultacji szukałem zarników. Niestety przez ich cene postanowilem sie z nimi męczyć. Po podłączeniu kompa w module prawej lampy znalazlem błąd, ta lampa mi gasła, zbyt niskie napiecie. W wakacje padł mi akumulator, wymienilem na nowy. Od wymiany światła działają poprawnie, nie wyłączają się. Brak błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.