Skocz do zawartości

Czym w domowych warunkach wytłoczyć rowek :)


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czym w domowych warunkach wytłoczyć w środku rury rowek , chodzi tylko o rowek jednego milimetra , średnica rury to fi 51 mm

Myślałem o jakiś tarczach szlifierskich ale są duże frown.gif

pozdrawiam i proszę o info

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie czym w domowych warunkach wytłoczyć w środku rury rowek , chodzi tylko o rowek jednego

> milimetra , średnica rury to fi 51 mm

> Myślałem o jakiś tarczach szlifierskich ale są duże

> pozdrawiam i proszę o info

> Fatal

Wytłoczyć to pojęcie z obróbki plastycznej, a tarcza szlifierska to już z dziedziny obróbki skrawaniem. Są przeciez tarcze do cięcia metali o grubości 1mm. Może sprecyzuj dokładniej o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytłoczyć to pojęcie z obróbki plastycznej, a tarcza szlifierska to już z dziedziny obróbki

> skrawaniem. Są przeciez tarcze do cięcia metali o grubości 1mm. Może sprecyzuj dokładniej o

> co chodzi.

ja wiem że są tarcze o grubości 1 mm , ale chodzi mi o rowek w środku rury aluminiowej o średnicy fi 51 mm , a takich tarcz nie widziałem , macie jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem że są tarcze o grubości 1 mm , ale chodzi mi o rowek w środku rury aluminiowej o średnicy

> fi 51 mm , a takich tarcz nie widziałem , macie jakiś pomysł ?

Pomysłów pewnie będzie mnóstwo jak wytłumaczysz dokładnie o co Ci chodzi.

Na jakiej długości ma być ten rowek? Jaką długość ma rura? Jest do niej swobodny dostęp czy zamocowana jest do czegoś na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi o rowek w środku rury aluminiowej o średnicy

> fi 51 mm , a takich tarcz nie widziałem , macie jakiś pomysł ?

Rozumiem, że rowek ma być jednak wycięty i może to być zrobione od zewnątrz rury? Jeśli tak, to jak najcieńsza tarcza stalowa do kątówki lub innej maszyny, sama maszyna zamocowana do statywu/stojaka (są takie dla kątówek) a rurka uchwycona w imadle lub innym imaku. Ew. jak ktoś dysponuje frezarką górnowrzecionową, to też powinno dać radę.

Żeby było precyzyjnie i prosto to tylko cięcie maszynowe, "z ręki" to się nie uda...

P.S. Po co Ci taka dysza? zrobisz lodowisko i bez tego... grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie czym w domowych warunkach wytłoczyć w środku rury rowek , chodzi tylko o rowek jednego

> milimetra , średnica rury to fi 51 mm

> Myślałem o jakiś tarczach szlifierskich ale są duże

> pozdrawiam i proszę o info

> Fatal

Jaka długość rury? Rowek przez całą długość?

Jeśli rura jest krótka to zamocować ja w imadle i brzeszczotem naciąć rowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka długość rury? Rowek przez całą długość?

> Jeśli rura jest krótka to zamocować ja w imadle i brzeszczotem naciąć rowek.

A co jak rowek nie ma być wzdłuż tylko po obwodzie?

Autor podał za mało danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a co ma być? Przecież brzeszczotem łatwiej będzie zrobić nacięcie w poprzek, niż wzdłuż...

Zrób brzeszczotem rowek poprzeczny wewnątrz rury a stawiam piwo.gif

Quote:

Panowie czym w domowych warunkach wytłoczyć w środku rury rowek , chodzi tylko o rowek jednego milimetra , średnica rury to fi 51 mm


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób brzeszczotem rowek poprzeczny wewnątrz rury a stawiam

> Quote:

> Panowie czym w domowych warunkach wytłoczyć w środku rury rowek , chodzi tylko o rowek jednego

> milimetra , średnica rury to fi 51 mm

chodzi mi o rowek w środku rurki i nie mogę jej okaleczyć z zew. rurka będzie luzna , dostęp bedzie dobry , lecz chciałbym w środku tej rurki wytłoczyć rowek minimalny smile.gif może być po całym obwodzie rurki ale lepiej by było gdyby wytłoczyć dwa rowki na przeciw siebie długość rowków np. po 1 cm ,

poszukam jakiej fotki i jak cos podeślę o co mi chodzi smile.gif

proszę

https://www.google.pl/search?q=rura+z+ro...jne%3B335%3B500

rowek tak jak idzie ta uszczelka czarna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi o rowek w środku rurki i nie mogę jej okaleczyć z zew. rurka będzie luzna , dostęp bedzie

> dobry , lecz chciałbym w środku tej rurki wytłoczyć rowek minimalny może być po całym

> obwodzie rurki ale lepiej by było gdyby wytłoczyć dwa rowki na przeciw siebie długość rowków

> np. po 1 cm ,

Trzeba było od razu zatytułować wątek, jak masz teraz.

Odpowiadam: w domowych warunkach jest to do zrobienia na małej obrabiarce, zwanej tokarką. Wszystko inne to drut i rzeźba... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba było od razu zatytułować wątek, jak masz teraz.

> Odpowiadam: w domowych warunkach jest to do zrobienia na małej obrabiarce, zwanej tokarką. Wszystko

> inne to drut i rzeźba...

dremel i frezik albo tarcza do cięcia

do tego trochę pokombinować z jakimś mocowaniem dremelka i rurki typu regulowane imadełko do złapania dremelki i drugie imadło jako podstawa do obracania rurki - jak się chce to da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dremel i frezik albo tarcza do cięcia

> do tego trochę pokombinować z jakimś mocowaniem dremelka i rurki typu regulowane imadełko do

> złapania dremelki i drugie imadło jako podstawa do obracania rurki - jak się chce to da radę

No masz racje, nie ma to jak sobie utrudnić życie takimi kombinacjami... grinser006.gif

Przecież to będzie dłużej trwało, niż skorzystanie z tokarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę zakupić takie tarcze z uchwytem

http://www.dremeleurope.com/pl/pl/ocs/pr...5F82.sl021-vm_1

ponieważ tarcza ma średnice fi 38 mm czyli pasuje smile.gif , no i oczywiście całość podepnę pod wkrętarkę , myśle że powinno dać rade smile.gif

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę zakupić takie tarcze z uchwytem

> http://www.dremeleurope.com/pl/pl/ocs/pr...5F82.sl021-vm_1

> ponieważ tarcza ma średnice fi 38 mm czyli pasuje , no i oczywiście całość podepnę pod wkrętarkę ,

> myśle że powinno dać rade

> pozdrawiam

> Fatal

Zanies gdzies do warsztatu, za 20.GIF ktos Ci to machnie.

Jak nie boisz sie uczniow, ze Ci rure zniszcza, to na warsztaty szkolne do jakiejs zawodowki/technikum tez mozesz podejsc (jezeli cos w okolicy takiego zostalo jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wyjaśnić w czym jest problem że nie możesz tego zanieść do warsztatu Za połowę ceny tych

> tarcz wytoczą idealnie a taką tarczą to Zwłaszcza pomysł z wkrętarką jest słaby taka tarcza

> działa przy min. 10k. obr/min

bo bede miał tego troszke więcej i chce to zrobić sam , a nie zanieść i niech ktoś zrobi smile.gif taki jestem i tyle smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, jeśli masz chęci i wierzysz w swoje możliwości, to pozostaje mi życzyć Ci jak najlepiej.

Tylko po co pytać o coś co jest oczywiste? niewiem.gif

Moim zdaniem taka robota na "kolanie" na większą skalę nie ma sensu, ale... zeźgać też można i powiedzieć że coś jest zrobione profesjonalnie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko po co pytać o coś co jest oczywiste?

> Moim zdaniem taka robota na "kolanie" na większą skalę nie ma sensu, ale... zeźgać też można i

> powiedzieć że coś jest zrobione profesjonalnie.

trzeba wierzyć w siebie i zrobić coś samemu , nie takie rzeczy sie robiło w życiu także myślę że to jest błahostka liczy sie pomysł jak to zrobić aby było dobrze smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba wierzyć w siebie i zrobić coś samemu , nie takie rzeczy sie robiło w życiu także myślę że to

> jest błahostka liczy sie pomysł jak to zrobić aby było dobrze

Jeżeli chodzi o pojedynczy egzemplarz to się z Tobą zgodzę natomiast seria może być trochę uciążliwa i nie do końca wykonana profesjonalnie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.