Skocz do zawartości

Złombol 2014


Rekomendowane odpowiedzi

> Słyszałem, ten Jacka Danielsa?

Ten się nie nadaje na długie jazdy co zresztą napisał obecny właściciel który chciał/chce go sprzedać.

> No, bo jaka jest najłatwiejsza recepta na Złombol? Kupić Poloneza Atu, dopompować koła i tyle,

> nie...?

No to zależy czym się chce podróżować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompletnie bez klimatu

Nie do końca. W 1994 odebrałem z Ojcem nówkę sztukę z Żerania, więc sentyment jest ok.gif ale najchętniej bym widział Zastavę 1100P, bo taką z kolei Ojciec kupił nową w 1979 i służyła nam przez 15 lat. ok.gif niestety tych samochodów prawie już nie ma no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Istanbul-Batumi to nawet zukami/nyskami pojedzie się mniej niż 2.5dnia

To tak wszystko ładnie pięknie wygląda patrząc na suche liczby. Jak do Grecji jechaliśmy to też nam się wydawało, że z palcem w tyłku każdy etap będziemy robić. A jednak 600km Żukiem po Bałkanach to nie jest takie hop siup zrobić, tylko wychodzi jazda od świtu do nocy. Bo przecież jakieś przerwy, tankowania, niezaplanowane awarie lub pomaganie innym, którzy mają awarię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca. W 1994 odebrałem z Ojcem nówkę sztukę z Żerania, więc sentyment jest ale najchętniej

> bym widział Zastavę 1100P, bo taką z kolei Ojciec kupił nową w 1979 i służyła nam przez 15

> lat. niestety tych samochodów prawie już nie ma

Zastavy 1100p szukam już dobre pół roku, ale też założyłem sobie, że więcej jak 2000 nie dam. Problem w tym, że i za 2 i za 4 są same paście...

Czatuję na taką wyciągniętą ze stodoły, do remontu, ale z dobrym wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak wszystko ładnie pięknie wygląda patrząc na suche liczby. Jak do Grecji jechaliśmy to też nam

> się wydawało, że z palcem w tyłku każdy etap będziemy robić. A jednak 600km Żukiem po

> Bałkanach to nie jest takie hop siup zrobić, tylko wychodzi jazda od świtu do nocy. Bo

> przecież jakieś przerwy, tankowania, niezaplanowane awarie lub pomaganie innym, którzy mają

> awarię.

Miałem dwa żuki i trochę tyś km nimi zrobiłem w dawnych czasach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przełęcz Stelvio docelowo, jak dla mnie totalnie bez sensu, tym bardziej że całkiem sporo aut już

> tam było rok temu po drodze do Hiszpanii

Pełna zgoda. Bardzo mnie rozczarował tegoroczny kierunek.

Po pierwsze co to za Złombol jak od Kato do P.d.S. jest raptem lekko ponad 1000km, bo te 1500 Złombolowe to mocno naciągane.

Po drugie P.d.S. było tak blisko zeszłorocznej trasy, że mnóstwo załóg (my również) tam było. Tablica informacyjna Passo dello Stelvio jest cała oblepiona złombolowymi lepami.

Kierunek mocno na siłę. Aczkolwiek samo Passo dello Stelvio to cudowne miejsce smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprościej to Caro Plus z gazem.

> Kompletnie bez klimatu, ale najbardziej komfortowo, praktycznie i bezawaryjnie.

Czy ja wiem ...

Czy to Plus, czy Borek to technicznie/mechanicznie to praktycznie te same auta. Nie ma pomiędzy nimi większych różnic, które wskazują, że to auto jest lepsze na Złombol, a to gorsze.

Czym one się różnią? Wtryskiem? To nawet gorzej jechać na wtrysku, bo jak padnie to lipton.

W Polonezach NAJWIĘKSZĄ rolę odgrywa stan konkretnego egzemplarza. Jak kupisz porządną bazę to będzie dobrze. I nie ważne czy to Borek czy Plus. I tak całą eksploatację trzeba zrobić.

Ja kupiłem swoje Caro z nalotem 38kkm.

Poza regulatorem napięcia pierwsza awaria miała miejsce po 30.000km. I gdyby nie to, że moja zapasowa pompa paliwa również okazała się uszkodzona to byłaby to awaria na 30 minut.

Najważniejsze to zdrowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. Macie doświadczenie w Złombolu - to jaki kierunek byłby lepszy? Pytam, bo ja jeszcze nie

> brałem udziału.

Lepszy dla większości uczestników, chcących to scalić ze zwykłym urlopem wypoczynkowym, lepszy dla dzieciaków - kierunek ciepły. Jedzie więcej osób = jest więcej hajsu na dzieciaki.

Sycylia... - ciepło i nowe miejsce, i mieszczące się w ~2500km od Katowic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepszy dla większości uczestników, chcących to scalić ze zwykłym urlopem wypoczynkowym, lepszy dla

> dzieciaków - kierunek ciepły. Jedzie więcej osób = jest więcej hajsu na dzieciaki.

> Sycylia... - ciepło i nowe miejsce, i mieszczące się w ~2500km od Katowic

Może organizatorom kończą się pomysły? Ciekawe, czy taka Jadrańska Magistrala od Triestu do Albanii byłaby ciekawym, nieoklepanym tematem... Wszak Złombol wszędzie już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może organizatorom kończą się pomysły? Ciekawe, czy taka Jadrańska Magistrala od Triestu do Albanii

> byłaby ciekawym, nieoklepanym tematem... Wszak Złombol wszędzie już był.

No jeszcze nie wszędzie wink.gif

Na forum było kilka ciekawych pomysłów, ale teraz to już po ptokach.

Oczywiście można polecieć dalej niż cel Złombolu ...

Natomiast jeszcze jeden aspekt dochodzi, że cena wpisowego ma wzrosnąć z 1000zł na 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast jeszcze jeden aspekt dochodzi, że cena wpisowego ma wzrosnąć z 1000zł na 1500zł.

Chodzi o opłatę, która jest przekazywana na DD?

Trochę to zrozumiałe, skoro na starcie jest 400 załóg... Kwestia stosunku popytu do podaży... wink.gif Za kilka lat śladem WOŚP, Organizator Złombola zostanie posądzony o "wątpliwe" zadysponowanie środkami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie powinien być żaden problem, Polacy bogatsi, więc teraz 1500zł to tak jak parę lat temu

> 1000zł.

Moim zdaniem powinno się odciąć od Złombolu "turystów".

Tegoroczne robienie bydła przez ludzi z kamperów czy pikniki z dziećmi jadący osobowymi busami to już jednak nie Złombol.

Choć z drugiej strony w Grado stał obok nas starszy gościu ciemnym Vito - wyklejone ma bokach mapkami pokazywały, że mimo że trasy zrobione Vito to gościu jednak miał jaja (pamiętam, że była i północnaa Afryka i Kaukaz i wiele nietypowych kierunków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przełęcz Stelvio docelowo, jak dla mnie totalnie bez sensu, tym bardziej że całkiem sporo aut już

> tam było rok temu po drodze do Hiszpanii

A ja się wybieram ok.gif

Kierunek ciepły, termin wakacyjny.

Trochę dziwna ta trasa - taka zakręcona końcówka.

Pojadę znowu na pasażera one-way a wrócę samolotem z Bergamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pełna zgoda. Bardzo mnie rozczarował tegoroczny kierunek.

> Po pierwsze co to za Złombol jak od Kato do P.d.S. jest raptem lekko ponad 1000km, bo te 1500

> Złombolowe to mocno naciągane.

No właśnie chyba będzie pokusa, żeby nie jechać na wszystkie kempingi - zwłaszcza trzeci wydaje się zbędny, lepiej będzie zostać dłużej gdzie indziej.

No i z długością słabo - myśmy ostatatnio zrobili na raz (Katowice-Grado) prawie tyle co ma liczyć tegoroczny Złombol (bez kręcenia)

> Po drugie P.d.S. było tak blisko zeszłorocznej trasy, że mnóstwo załóg (my również) tam było.

> Tablica informacyjna Passo dello Stelvio jest cała oblepiona złombolowymi lepami.

> Kierunek mocno na siłę. Aczkolwiek samo Passo dello Stelvio to cudowne miejsce

Wiesz - lepsze to niż pchanie się znowu na północ - cieplej, taniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie chyba będzie pokusa, żeby nie jechać na wszystkie kempingi - zwłaszcza trzeci wydaje się

> zbędny, lepiej będzie zostać dłużej gdzie indziej.

> No i z długością słabo - myśmy ostatatnio zrobili na raz (Katowice-Grado) prawie tyle co ma liczyć

> tegoroczny Złombol (bez kręcenia)

> Wiesz - lepsze to niż pchanie się znowu na północ - cieplej, taniej

Powiem szczerze, liczyłem na Turcję wink.gif Też ciepło, też tanio (taniej niż Hiszpania czy Francja), Złombol niby tam był, ale 5 lat temu. A w P.d.S. ludzie byli rok temu. Ale trudno, do Turcji pojadę z żonką sam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.