Skocz do zawartości

Skrzynia z CCS w SCS-kilka wątpliwości


Sjepka

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem tak. W SCS pada skrzynia,jest opcja dorwania skrzyneczki z CCS (gołej) i mam w związku z tym kilka pytań(brak jednoznacznej odpowiedzi na CM albo za świeży jestem grinser006.gif)

Czy po zdemontowaniu tej z scsa,założę tą z ccs bez problemu?

Przekładać wybierak z scsowej,czy tylko zaślepić 3 linkę w ccsowej?

Co z łapami? Wpakuję gołą CCS pod łapy SCS?

Jak wygląda sprawa półosi z kielichami? Podejdą z SCS do CCS?

Mocowanie linki prędkościomierza,takie samo?

Ewentualnie uwagi,porady mile widziane grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polosie i linka spasuja(ew przelozyc naped)

> wybierak mozna zostawic z ccs

> tylna lapa taka sama, boczna w seju na 3 sruby a w cienkim na dwie od frontu

A zatem w ccsowej brak 3 otworu na śrube w skrzyni? Dobrze myślę? Potrzebna boczna łapa z ccs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm jakieś przeciwwskazania co do takiego rozwiązania?

można udrutowac ta łapę co masz, dorobić do niej profil, w ccs jest gwint na 3 śrubę od tylu, po dorobieniu kątownika skręcisz to na 3 śruby, ew przerzucić obudowę skrzynki z scs

kp74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można udrutowac ta łapę co masz, dorobić do niej profil, w ccs jest gwint na 3 śrubę od tylu, po

> dorobieniu kątownika skręcisz to na 3 śruby, ew przerzucić obudowę skrzynki z scs

A nie było przypadkiem,2 rodzajów tejże łapy w scs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No teraz już wiem o co biega Domyślam się ,że przekładka obudowy to lepszy manewr,ale rzeźba z

> oryginalnej też da radę?

ja bym przekładał obudowę bo dla mnie to nie problem zlosnik.gif

a druta z łapa tez zrobiłem i jeździ bez awaryjnie juz drugi rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym przekładał obudowę bo dla mnie to nie problem

> a druta z łapa tez zrobiłem i jeździ bez awaryjnie juz drugi rok

To kiedy mam wpaść na przekładkę skrzyni? grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Ja tam wole nie pchać paluchów do skrzyni hehe.gif A z tym drutem nie będzie problemów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sportingu czy w "s"?

W moim Sportingu 99 rok był aluminiowy banan oryginalnie. Jak wymieniałem skrzynie musiałem wymienić go na czarny stalowy bo alu nie pasował do skrzyni którą kupiłem.

robił to melon373 ,ale nie pamiętam ,żeby wspominał o jakiejś rzeźbie więc jeden i drugi banan pasują do budy, kwestia skrzyni... która jak wymieniałem też podobno była z SC Sporting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje jeszcze kwestia wybieraka... Po wywaleniu 3 linki i zaślepieniu otworu,nie ma możliwości

> wbicia 5 Da się to ugryźć jakoś czy przekładać wybierak?

kto ci tak naopowiadal?? ja mam skrzynie, w ktorej w ori byla 3 linka (CCS) a zalozylem lewarek z linkami z seja, bo nowszy i w lepszym stanie, ten z podciaganym wstecznym i hula az milo. trzecia linke wywalilem, otwor zaslepilem i lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilą się bawiłem skrzynią,także nikt mi kitu nie próbował wciskać... Nie ma 5 i tyle...

jest, tylko...nie mozesz dac lewarka na maks w prawo...i nie kloc sie, jak zle sprawdziles...gdyby nie bylo, to moje cento nie mialoby 5...ale moze ja o czyms nie wiem??

na zalaczonym obrazku masz rozklad biegow w CCS/SCS. dodatkowa linka podnosi tylko taki bolczyk, ktory nie pozwala na maksymalne danie lewarka w prawo, w seju ta sprawe rozwiazano w koszu, dlatego masz podciaganny wsteczny, zeby blokada przeszla ponad. jak bawisz sie na sucho, to masz mozliwosc dania wybierakiem tak daleko, ze juz wlazi wsteczny, a piatki tam nie ma. piatka jest jakby naprzeciwko 6, ktorej nie masz, a wsteczny jest obok 6. i wsteczny w cale nie jest na przeciwko 5. on jest w takiej pozycji, jak 4 wzgledem 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest, tylko...nie mozesz dac lewarka na maks w prawo...i nie kloc sie, jak zle sprawdziles...gdyby

> nie bylo, to moje cento nie mialoby 5...ale moze ja o czyms nie wiem??

> na zalaczonym obrazku masz rozklad biegow w CCS/SCS. dodatkowa linka podnosi tylko taki bolczyk,

> ktory nie pozwala na maksymalne danie lewarka w prawo, w seju ta sprawe rozwiazano w koszu,

> dlatego masz podciaganny wsteczny, zeby blokada przeszla ponad. jak bawisz sie na sucho, to

> masz mozliwosc dania wybierakiem tak daleko, ze juz wlazi wsteczny, a piatki tam nie ma.

> piatka jest jakby naprzeciwko 6, ktorej nie masz, a wsteczny jest obok 6. i wsteczny w cale

> nie jest na przeciwko 5. on jest w takiej pozycji, jak 4 wzgledem 1

To jest FORUM więc można pyskować grinser006.gif

A tak całkiem serio,to dzięki za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.